Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Pływak nie piję do twoich wypowiedzi, czytałem te testy i w angielskich portalach i w polskich stąd właśnie padła ta propozycja. Nie narzekam, że opony drogi bo mógłbym kupić i takie za 1500 za sztukę, tylko czy warto np płacić więcej za przytoczone RT2 skoro w testach wyglądają podobnie (nie lubie wydawać większej kwoty pieniędzy tylko po to, żeby mieć znane logo, jak mam porównywalną jakość w niższej cenie).

 

Nie wiem, nigdy nie jeździłem na budżetowych oponach, dlatego pytam w większym gronie czy ktoś może ma jakieś doświadczenia z tym konkretnym modelem savy, który w testach (jak za taką cenę) wypada spoko.

 

Opona to nie dodatek do felgi i doskonale o tym wiem, jedyne miejsca w których auto styka się z nawierzchnią, więc nie rozumiem dywagacji kolegi wyżej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ode mnie na temat tych tańszych opon ;)

Zazwyczaj wszyscy wybierają coś markowego typu Continental , Dunlop itp... . Jak to wcześniej zostało napisane koło musi być duże , a opona to dodatek :P

Wiadomo że większe koło to i opony droższe . Tak jeżdżę na budżetowych oponach ;) 225/40/18 . Na oponach latam cały sezon letni i robię jakieś 25tyś .

Miałem z tych popularnych Zetexy i Imperiale . Jedne jak i drugie na suchym dają radę nie są strasznie głośne i dobrze trzymają się na drodze . Imperiale na wulkanizacji mieli problem wyważyć i trochę przeklinali . Na mokrej nawierzchni jest już gorzej i przy 1.8t 150km ośka , przy ruszaniu w miarę delikatnie kołami kręciło w miejscu . Moja opinia : do zwykłego auta i przemieszczania się z punktu A->B ok . Jeżeli ktoś już jeździ bardziej agresywnie to nie polecam .

Na obecny sezon wybrałem coś innego i tutaj wybór padł na Prestivo PV-S1 . Poniżej artykuł o tych oponach . 

http://przegladoponiarski.pl/art/10098/strial-i-prestivo-w-polsce.html

Obecnie cena na Oponeo za rozmiar 225/40/18 jest 223zł , a jeszcze 2tyg temu były po około 280zł . Wybrałem je dlatego że chciałem coś innego znowu wypróbować , a nie chciałem Savy i Kormorana . Poza tym skusiły mnie też parametry tej opony: Opór toczenia B , Hamowanie na mokrej nawierzchni A . Więc nie odbiega parametrami od droższych opon . 4szt już są u mnie i czekają na lepsze warunki pogodowe do założenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Przem@S napisał:

Obecnie cena na Oponeo za rozmiar 225/40/18 jest 223zł , a jeszcze 2tyg temu były po około 280zł . Wybrałem je dlatego że chciałem coś innego znowu wypróbować , a nie chciałem Savy i Kormorana . Poza tym skusiły mnie też parametry tej opony: Opór toczenia B , Hamowanie na mokrej nawierzchni A . Więc nie odbiega parametrami od droższych opon . 4szt już są u mnie i czekają na lepsze warunki pogodowe do założenia :) 

Doczytaj sobie o tych etykietach jedna opona mająca A i druga mająca A mogą mieć w jednym niezależnym teście rozstrzał na drodze hamowania nawet do kilku metrów bo test do etykietowanie może się zgodnie z przepisami odbywać w różnych warunkach temperaturowych i to producent sobie wybiera te warunki wedle widełek, a te są spore... nigdy nie mówię "nie" tanim oponom pod warunkiem, że w co najmniej 2, 3 testach wypadają naprawdę przyzwoicie. Opinie anonimowych użytkowników, których nie znam stylu jazdy, umiejętności ani nawet często nie wiem czym i gdzie jeżdżą nie są dla mnie osobiście w żaden sposób miarodajne dlatego np. dziwi mnie, ze ktoś na forach pyta zupełnie obce osoby o opony :D  Raz dawno temu kierując się opiniami w internetach kupiłem Nankang NS-2 bo podobno najlepsze chinole, odsprzedałem za flaszkę wódki zanim skończył się w nich bieżnik. 50zł droższe na sztuce Uniroyale przyczepnością zamiatały Nankanga :D Rozmiar 225/40R18 to chyba najtańszy rozmiar w 18" i często tańszy niż niektóre 17 calowe opony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pływak napisał:

Doczytaj sobie o tych etykietach jedna opona mająca A i druga mająca A mogą mieć w jednym niezależnym teście rozstrzał na drodze hamowania nawet do kilku metrów bo test do etykietowanie może się zgodnie z przepisami odbywać w różnych warunkach temperaturowych i to producent sobie wybiera te warunki wedle widełek, a te są spore

Dzięki za sugestie :)

3 godziny temu, Pływak napisał:

Opinie anonimowych użytkowników

Nie sugerowałem się opiniami , a druga sprawa że mało informacji było na temat tych opon i decyzje o wyborze sam podjąłem . W tej cenie można sobie żonglować oponami i testować co się podoba :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Przem@S napisał:

Nie sugerowałem się opiniami , a druga sprawa że mało informacji było na temat tych opon i decyzje o wyborze sam podjąłem . W tej cenie można sobie żonglować oponami i testować co się podoba :)

Co jest o tyle dziwne, ze opona jest na rynku od 2 lat. Tyle samo co FK510. O Falkenach masa opinii i testów o tym Pre... coś tam cisza. Niby można żonglować i testować ale podobno wybór budżetówek determinuje cena wiec wątpię aby każdy miał kasę na testowanie i żonglowanie skoro nie miał 2-3 stówek aby od razu dołożyć do czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Pewnie w zależności od rozmiaru różny kraj produkcji. 

Zgadza się, mam dwa komplety

Fulda sportcontrol

205/40/17  Polska

225/40/18 Niemcy 

Jedne od drugich nie odbiegają jakością, według mnie oczywiście :acute:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pływak napisał:

Od kiedy dizajn bieżnika świadczy o jakości opony? Jeśli by tak było to chińczyki ze swoimi wyczesanymi "wyścigowymi" wzrokami powinny wymiatać.... a no i jeszcze jak ktoś jest estetą to Verdestein ma opona zaprojektowaną przez Giugiaro Design ;) Opinii nie wydam wcześniej niż po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów,jednak nie wiem co Wam daje opinia jednego internetowego anona takiego jak ja wobec testów i opinii fachowców ale dzięki za uznanie :D

Chodziło mi o sam wygląd mieszanki bieżnika, która na innych zdjęciach wygląda zupełnie inaczej niż Conti czy GoodYear. Na zdjęciu przypominało to troche 15-letniego Michelina. Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2018 o 00:13, Ubotek napisał:

Mowa o SportContanct 5? Tu mnie zaskoczyles ze na mokrym też lepiej. Jak z twardościa ścianek? 215/45 powinno być nieco sztywniejsze niż 225/45, bo ma mniej "miesa"

Tak, SportContanct 5.

Jeśli chodzi o sztywność, zawsze w 17 kupuję ze wzmocnionymi ściankami (chyba XL w oznaczeniach czy Y, już nie pamiętam) bezpieczniej na krawężnikach poza tym mają też wyższy indeks prędkości a nierzadko ponad 2 paczki się leci. Dla mnie też argumentem za zakupem RT2 jest to, że mi nie ząbkują SC5 po 15 tys. już miałem wyząbkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurdeż :evil:   Przesiadka na letnie troszkę boli.

 

Mam letnie GY EFFICENT GRIP A/C/67 dB i zimowe GY UG9 E/B/69 dB

Różnica 2 dB na korzyść letnich wydaje się być znaczna, a tym czasem to zimówki są bardzo zauważalnie cichsze.

Tyle warte te etykiety na oponach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, StreamHD napisał:

Kurdeż :evil:   Przesiadka na letnie troszkę boli.

Mam letnie GY EFFICENT GRIP A/C/67 dB i zimowe GY UG9 E/B/69 dB

Różnica 2 dB na korzyść letnich wydaje się być znaczna, a tym czasem to zimówki są bardzo zauważalnie cichsze.

Tyle warte te etykiety na oponach...

 

Myślę, że z tą "cichością" to wiele zależy od temperatury za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Chat napisał:

Myślę, że z tą "cichością" to wiele zależy od temperatury za oknem.

 Temp. ma oczywisty wpływ na parametry opony, ale trzeba dodać, że GY UG9 poprostu same z siebie są ciche, a Efficent Grip same z siebie są poprostu głośniejsze od nich i temp nigdy tego nie zmieni.  Etykietka mająca kupującemu uświadomić co kupuje, wprowadza go w błąd i żadne warunki atmosferyczne tego nie zmieniają. No ale tak jest ze wszystkim. Producent zawsze testuje w warunkach niemal laboratoryjnych i optymalnych dla swojego produktu - warunkach nie do odtworzenia w codziennej rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu założyłem do Meganki II Goodyeary Efficient Grip i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą gumą. Ten samochodzik jeszcze nigdy nie był tak cichy ;) 

O tym jak się prowadzi jeszcze dużo za wcześnie, nawet w deszczu nie było jeżdżone. Na ten moment wydaje się bardzo ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jako to nowe, GY są super, ale po kilku latach drastycznie spada ich efektywność.Zaznaczam DRASTYCZNIE podobnie jak Conti Premium.To niestety opony dla bogatych jak Niemcy itp. którzy wywalą je po jakichś 3 latach.U nas realia są inne i ja gustuję w bardziej trwałych oponach jak Michelin czy Dunlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj dopiero zalozylem i zrobilem na nich tylko jakieś 200km więc póki co za mało aby wydac werdykt. Napisać moge tylko, ze przesiadałem się z Michelin Pilot Sport 3 i w żadnym aspekcie nie odczułem, ze przesiadłem się na oponę tańsza i teoretycznie klasę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od nowosci ale prawie od nowosci bo poprzedni wlasciciel zrobil na nich tylko sezon (opony kupione w 2016, a ja auto kupilem w 2017), ja te na przedniej osi dokończyłem i nawet na krótką przed zima założyłem dwie jakieś fuldy bo juz byla lipa, a nie chcialem w pazdzierniku nowych zimówek zakładać. Jesli sugerujesz, ze opona po takm czasie już jest duzo gorsza to swiadczy tylko o oponie ;] Mialem dwie ok ponad 6mm i dwie zjechan do ogranicznika. Zakup dwóch Michelinow takich samych kosztowalby niewiele mniej niż komplet Falkenow wiec dwie poszly na olx i dorzucając smieszna kase wpadly 4 falkeny. Z reszta jak sledzisz dyskusje to wiesz, ze sam strone czy dwie wstecz pisalem, ze nie czuje sie na tyle kompetentny aby wydawać werdykt i odsylalem do testów i o ile PS4 wypada w testach super to PS3 tyłka nie urywały wiec jak zobaczylem ich cene i wyniki w testach to dalem sobie spokój ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.