Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a użytkuje ktoś z Was Dunlopy SP WINTER SPORT 3D (205/55 R16).

Też mam taki model ale w rozmiarze 195/55 R16. Są Ok, nie ma się do czego przyczepić. Z tego co pamiętam kupiłem bo były w dobrej cenie, chyba około 1800 zł dałem za komplet. Prowadząc luźny small-chat z wulkanizatorem bardzo polecał Nokiany na zimę ale te produkowane w Finlandii a nie w Rosji (wspominał o modelu Hakkapellita, czy jak to się pisze, ale jak sprawdzałem, nie był taki model dostępny w sprzedaży w tym okresie w Polsce. Za to w krajach skandynawskich sporo relacji detailingowych ogląda się z autami jeżdżacymi na Hakkapelitach. Z tego co zacząłem doczytywać, opona jest w dwóch wersjach: z kolacami i bez). Przekazuję to co mi powiedział "gumiarz" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Nokianów to też wyczytałem, żeby uważać na te rosyjskiej produkcji. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Cenowo wypadają bardzo dobrze, przynajmniej tutaj: http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-a3-205-55-r16-91-h.

Dunlopy w rozmiarze 205/55/16 (H) mogę kupić w cenie 435zł/szt. (z wyważeniem). Myślę, że cena całkiem dobra.

Goodyeary UG8 natomiast za 450zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Nokianów to też wyczytałem, żeby uważać na te rosyjskiej produkcji. Ile w tym prawdy? Nie wiem.

 

Ja wiem więc się wypowiem. Mam na zimę Nokiany WR G2. Oś ruską i oś fińską, bo tak mi przysłał sprzedawca zapewniając, że w Rosji jest nowa fabryka i standard wykonania będzie równie dobry co w Finlandii. W praktyce podczas jazdy wszystko jest w najlepszym porządku, ale wyższość Made in Finland wychodzi u wulkanizatora przy wyważaniu. Na felgi z ruskimi oponami idzie z reguły ok. 30g ciężarków tymczasem na Finki zwykle 5 do max. 10g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla również numero uno na zime to Nokian. Miałem Hakkapellita z w Golfe IV, znajomy ma w Audi A4 WR G2, naprawdę rewelacyjne opony, w dodatku WR G2 jak na zimówki, to akceptowalnie ciche, czego o Hakkapellitcie nie można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a użytkuje ktoś z Was Dunlopy SP WINTER SPORT 3D (205/55 R16).

Warto nimi zawracać sobie głowę? W przyszłym tygodniu dokonam zakupu...

Katowany już 2gi komplet ;)

Dobrze podają 8-)

Co ważne na suchym zachowują się bardzo przyjemnie,rozsądne zużycie.

Polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zimówek to ja polecam hankoki model icebear w300, jak dla mnie to żadne inne, miałem już Dunlopy, Barumy i nokiany a tak jak hankoki się wrzerają zimą i trzymają drogi to jeszcze na żadnych.Dosłownie jedzie sie jak po torach.

 

Cenę też mają wydaje mi się że bardzo dobrą.

 

Co do letnich to ja już mam chyba 3 raz już Uniroyale rainexpert, masakra dobre na wodę i deszczowe dni.Dla porównania miałem Continentale, Barumy i Fuldy. Tylko Continental im dorównywał ale ma też cenę jeszcze raz taką.

 

Za to odradzam wszelaką chińszczyznę, miałem Wanli, niby z bieżnikiem chyba continentala i o mało nie skasowałem auta na nich. NIKT mnie nie przekona że chińskie opony są dobre, nikt, miałem i wiem że na chińszczyźnie typu ling long, wanli, ping pong i innych można tylko stracić życie. O ile na suchym sprawują się nieźle to na mokrym tragedia i będe przed nimi przestrzegał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam własne doświadczenia:

- zima:

1. Dunlop WS 4d (starszy model ale rownież polecany to WS 3d)

2. Nokian WR

- lato:

1. Continental SC genialna opona

2. Falken kupiłem w Marcu do samochodu żony i powiem, że mega pozytywne zaskoczenie (zaryzykuje stwierdzenie, że namieszaja jak Nokiany swego czasu w świecie opon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, z racji tego, że szlak trafił mi przednią oponę i jest bicie, którego wyważanie nie usunęło musiałem kupić na szybko 2 nowe opony... I kupiłem Dunlop-a Sport Maxx RT. Trochę w ciemno, bo nie oglądałem żadnych testów etc. Miał ktoś styczność z tą oponą? Warte to czegoś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegos czasu do wszystkich aut rodzinnych klade Continentala. Jest to jedna z lepszych marek a cena jeszcze rozsadna. Panda na nowych zimowkach Conti trzymala sie lepiej niz moje BMW. Letnie w BMW mam ContiSportContact i takze polecam. Zawsze uda mi sie upolowac Conti w dobrej cenie. Jak by kasa nie grala roli to bym na lato mial Michelin Pilot Sport 2 a na zime Alpin, ale niestety sa wyraznie drozsze choc ponoc warte tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Conti z serii Eco mają bardzo niskie zużycie bieżnika szwagier firmowa skoda na nich zrobił 50kkm i jak oddawał do przechowalni to chyba max 2mm zużycia nie pamiętam dokładnie a w mondeo mam Conti Premium Contact 2 auto porusza się głównie po mieście narazie mają 2 sezony jak wytrzymają jeszcze dwa sezony to będę w wniebowzięty ona jest za miękka na miasto jak ktoś jeździ w szybkie trasy to na pewno zapewnia bezpieczeństwo i hamuje wzorowo wcześniej były Conti premium contact (pierwszej generacji) w wytrzymały 7sezonów wymienione bo już boki nie były za ciekawe liczne pęknięcia/obcierki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić firestone'y winterhawk ale nie 2 tylko te pierwsze. Jeżdżę od dwóch lat na nich i jeszcze nie miałem problemu, że gdzieś nie mogę wjechać ;) podobno wh2 już tak dobre nie są. i cena przystępna bo okolice 230 pln/szt ;) chyba, że chcesz naprawdę rewelację to bierz miśki alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozglądam się za oponami zimowymi w rozmiarze 195/65/15. Co polecacie? Trasy głownie po mieście, czasami wypad na narty.

 

Mam w zimę często styczność z Fuldami Kristal Montero 3 w rozmiarze 185/60/14 użytkowane tak jak piszesz głównie w mieście, czasem jakiś dalszy wypad i mam o nich bdb opinię, jeśli chodzi o zachowanie na błocie pośniegowym czy kopnym śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić firestone'y winterhawk ale nie 2 tylko te pierwsze. Jeżdżę od dwóch lat na nich i jeszcze nie miałem problemu, że gdzieś nie mogę wjechać ;) podobno wh2 już tak dobre nie są. i cena przystępna bo okolice 230 pln/szt ;) chyba, że chcesz naprawdę rewelację to bierz miśki alpine.

 

WH2 tez sa dobre. Jezdzilem na nich i nigdy nie mialem problemu z wyjazdem, czy prowadzeniem auta. Często jeżdzać do Zakopca takze mialem mozliwosc sprawdzenia w trasie i dosc ciezkich warunkach sniegowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.