Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

A bo udostępnił post(film) o honorze więc podciągnąłem jego honor i ten test to zaraz mnie zjechali fanatycy, że jak mam kasę to sam mam zrobić test, że jestem taki a owaki itp a i sam Łysy się odzywał w tej materii (oczywiście nie widząc swojej winy w stronniczosci) no i tak to poleciało. Może i na mechanice się zna ale taki test to i ja mogę przeprowadzić z 3 różnymi autami (z 3 różnymi oponami)jeżdżąc po drodze polnej. Dawno takiej amatorki nie widziałem w wykonaniu tfu "jutubera"(cokolwiek to znaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby doradzić w kwestii wyboru pomiędzy 2 modelami opony w rozmiarze 255/40 R19 100Y?

1. Dunlop SP SPORT MAXX GT

opory toczenia - E

przyczepność na mokrej - C

głośność 69dB

Run-On-Flat

 

2. Dunlop SPORT MAXX RT 2 

opory toczenia - C

przyczepność na mokrej - A

głośność 70dB

 

Obie mają asymteryczny bieżnik, natomiast pierwszy model jest cichszy ale za to ma gorsze parametry oporów toczenia i przyczepności. Ktoś miał do czynienia z powyższymi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dunlop SPORT MAXX RT 2 przejeździłem na nich 2 sezony i jestem zadowolony , dobrze trzymają się na mokrym i sama opona ładnie wygląda na feldze. W tamtym sezonie kupiłem również Goodyear eagle F1 asymetric i moim zdaniem przebijają dunlopy bo są delikatnie cichsze, świetnie trzymają na mokrym i maja lepszy rant ochrony felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pracowałem w serwisie samochodowym i patronem była grupa Goodyear Dunlop i powiem wam, że z tej grupy Dunlop robi zacne gumy. Testowałem kilka modeli osobiście, na różnych autach dodatkowo z relacji od klientów. polecam

Modele od gumy SP sport01 (coś takiego ) do obecnego sport maxx, fastresponse, bluresponse polecam.  modele GoodY nieco droższe, ale cichsze> bardziej miękkie.

i z tego co pamiętam oponeo wcześniej  lokowało Dunlop w klasie średniej, a dziś premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie jakieś oponki letnie 225 45 R17 do Passata 2.8 4motion? Zależy mi na dobrej przyczepności na suchym i mokrym oraz na tym, żeby była względnie cicha. Opon jest tyle, że od szukania może rozboleć głowa:D Dunlopy, Micheliny, a może nie ma sensu przepłacać za markę i pójść w zachwalaną Dębicę, albo Klebery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kryman napisał:

Doradzicie jakieś oponki letnie 225 45 R17 do Passata 2.8 4motion? Zależy mi na dobrej przyczepności na suchym i mokrym oraz na tym, żeby była względnie cicha. Opon jest tyle, że od szukania może rozboleć głowa:D Dunlopy, Micheliny, a może nie ma sensu przepłacać za markę i pójść w zachwalaną Dębicę, albo Klebery?

Też mam te rozmiary i w tym roku dluuugo się decydowalem nim wybrałem,w końcu postawiłem na Vredki,do takiego autka raczej bym odpuścił opony typu debice,marki Premium owszem jeśli nie interesuje Cię cena a tylko jakość,ja wybrałem coś pomiędzy ;) jakie masz oczekiwania i budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem 3 sezony na PS3 i niby zlego slowa nie powiem ale co to sa sportowe oponki to zobaczylem po przesiadce na Vredki ultrac vorti,PS3 sa ok ale sportowe to raczej z nazwy ;) A ja gdybym mial wybierac a mam auto z tylnym napedem wiec na jakosci mi zalezy to raczej bym przyoszczedzil i wybral cos solidnego ale nie z najwyzszej polki jak np.Uniroyal RS3,Hankook VP3,Falken FK510,Vredestein US,czy nawet z tanszych Nexen N'fera SU1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym,Nexeny to coraz lepsze oponki bardzo dynamicznie rozwijającej się koreańskiej marki i nawet na pierwszy montaż producenci aut już zakładają to o czymś świadczy,polecam znajomym i sam do Renault żony założyłem,wszyscy zadowoleni :) Można mieć jakość i nie biorąc marek z najwyższej półki,nikt nie powie że takie Hankook,Vredestein czy Uniroyal to badziew,sam się niedawno przekonałem że Vredki spisują się lepiej w ekstremalnych warunkach od tak tu zachwalanych Michelinow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎25 o 13:26, menior napisał:

Nexeny to coraz lepsze oponki bardzo dynamicznie rozwijającej się koreańskiej marki i nawet na pierwszy montaż producenci aut już zakładają

Marka Nexen kojarzy(ła) mi się z badziewiem ale zdziwiłem się, że Porsche Macan'y (z datą producji od 2018) wyjeżdżają z fabryki na oponach tej marki (na razie tylko modele z 19 calowymi felgami). Tak samo byłem zaskoczony, że Audi TT RS fabrycznie 'stoi' na Hankook'ach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Grande Punto 2008r. fabrycznie są założone 195/55R16. Chcę kupić Hankoki Ventus P3 K125 lub Uniroyal Rainsport 3.

Pytanie czy mogę założyć tam 205/55R16? Czemu kombinuję? Bo za zestaw 205 zapłacę około 800zł a za 195 około 1100zł, więc różnica znaczna. To auto Żony i nie chcę kombinować z chińczykami itp. Oczywiście jak będzie trzeba to dołożę te 300zł, ale jeśli można zaoszczędzić to czemu nie. Auto 95% czasu jeżdżone w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.