Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Proszę o opinie opon zimowy dla stalówek 16''. Rozmiar opony 205/60 R16. Peugeot 407 2.0HDi.
Zastanawiam się nad takimi:
1)Kleber Krisalp HP3 - 270zł/szt
2)UniroyalMS Plus 77 - 285zł/szt
3)Firestone Winterhawk 3 - 285zł/szt

Najbardziej według opinii chyba Kleber do mnie przemawia. Nie chce kupować opon premium bo nie wykorzystam ich potencjału i mało jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20610]david2888[/mention] ja rowniez oddaje swoj glos na uniroyale. Mialem okazje uzywac tych opon i pare km zrobilem.

Co ciekawe mam obecnie firestone winterhawk 3. Dostalem nowki razem z autem... Przejechalem na nich jeden sezon zimowy. Gdybym mial do wyboru kupil bym uniroyale. Na tych kleberach chyba jezdzi moj tesc ale on robi micro przebiegi.

 

Wyklikane ze smartfona...

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Uniroyal oprócz tego, że jest nieco głośny (ale bez tragedii - to nie Dębica Frigo), w zasadzie nie odstaje czołówce, bo dwa parametry decydujące - czyli odprowadzanie wody i grzebanie się w śniegu - ma na poziomie bardzo sensownym. Jakbym nie chciał popróbować, to powkładałbym te opony wszędzie, tak jak do dwóch aut rok po roku kupiłem letnie Uniroyal Rainexpert 3. No i warto wspomnieć, że ta opona ma już bodaj trzy lata stażu na rynku i w swoim czasie to była jedna z bardzo nielicznych fajnych opon w segmencie ekonomicznym (czy tam średnim). Kleber Krisalp HP3 czy Barum Polaris 3, jako także godne polecenia i za rozsądną kwotę, mają krótszy staż. Ogólnie - kupiłem (w październiku 2015), sprawdziłem i jestem zadowolony, a jakieś tam porównanie mam, bo w żadnych z aut z którymi przychodzi mi się poruszać nie ma jednakowych opon (tzn. jeden typ więcej niż na jednym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126, @SylPio, dzięki za opinię nt. Barum Polaris 3.

Zdecydowałem się na nie, już witałem się z gąską, kiedy... zadzwonił kumpel od opon, że ma dla mnie oponki Semperit SPEED - GRIP 2 (dot 2316) w nice price.

Byłem zobaczyć i wyglądają bdb. Bieżnik ok.8mm. nie naprawiane, nie popękane. Niestety, marka dla mnie nie znana - poza szybkim rzutem oka na opinie w pewnym serwisie z oponami.

Miał ktoś z tymi gumkami jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem je na 2 sezon... to grupa continentala. Nie powiem nic złego o tych oponach. Choć ekstremalnie ich nie testowałem. Przede wszystkim to najcichsze zimówki jakie miałem. Nawet conti były głośniejsze. Wg mnie o wiele lepszy wybór niż barum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracam do gry. Jednak kupuje zimówki.

 

Zastanawiam się nad następcami obecnych czyli:

 

GoodYear Ultra Grip 9

Continental TS860

195/ 65/ R15

 

Ktoś coś może wie to niech się podzieli. 

 

 

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/fulda-kristall-montero-3-195-65-r15-91-t#70827700 - ta oponka jest określana mianem "super bezpieczna"  

To znaczy, że ktoś za to miano zapłacił waszym zdaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 20:14, Michał126 napisał:

Ale z wtedy to są jeszcze WR D3, a teraz na fali jest WR D4, chociaż D3 jest jeszcze w sprzedaży. :)

 

Zgadza się są w sprzedaży.

Po tych kilku sezonach, opony szału nie robią.

Nie wiem jak ten nowy bieżnik, ale raczej już ich nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem je na 2 sezon... to grupa continentala. Nie powiem nic złego o tych oponach. Choć ekstremalnie ich nie testowałem. Przede wszystkim to najcichsze zimówki jakie miałem. Nawet conti były głośniejsze. Wg mnie o wiele lepszy wybór niż barum.
Dzięki za opinię. Jeśli u ciebie na miejscówce zimą dają radę, to się jednak zdecyduję.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CoolBreeze napisał:

Miał ktoś z tymi gumkami jakieś doświadczenia

Gumkę to można założyć na członka :mrgreen:  jak nowe to można brać, używek bym raczej nie kupował mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, StreamHD napisał:

A ja wracam do gry. Jednak kupuje zimówki.

 

Zastanawiam się nad następcami obecnych czyli:

 

GoodYear Ultra Grip 9

Continental TS860

195/ 65/ R15

 

Ktoś coś może wie to niech się podzieli. 

 

 

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/fulda-kristall-montero-3-195-65-r15-91-t#70827700 - ta oponka jest określana mianem "super bezpieczna"  

To znaczy, że ktoś za to miano zapłacił waszym zdaniem ?

Czy zaplacil...to srednia polka,marka raczej budzetowa i nie wyrozniajaca sie w zadnych testach,jesli chcesz nimi zastapic w/w z najwyzszej polki ze wzgledow ekonomicznych to warto rozwazyc jak i wiele innych im podobnych ale jakosciowo ich raczej nie przewyzsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem tak z ciekawości. Milion oponek i jedna "super bezpieczna" a reszta to co ?

 

Ja biorę z tych dwóch co napisałem chyba, że znajdę coś optymalniejszego.  Na weekend zarządzam wielkie zbieranie informacji i zamówienie.

Ogólnie kupno opon to dla mnie loteria. Nie da się jako laik wyczytać z parametrów co się będzie trzymało lepiej od innej opony. Niby  rodzaj i układ bieżnika coś nam mówi ale do tego dochodzi jakość gumy, rodzaj, technologia wykonania itp. I weź tu człowieku kup świadomie oponę :/

Byłem bardzo chętny na Frigo HP2 ale jakoś nie potrafię kupić opon które nazywają się "klasa średnia / ekonomiczna"   

Za klasę premium pewnie z 20% przepłacam za samą nazwę marki ale opony rzecz bardzo ważna i na lata więc niech jest to najlepsze na co mogę sobie pozwolić.

 

GoodYear UG9 niby nawygrywały tych testów i rankingów więc to i tak lepsze opony niż 90% tego co można kupić i takie wybiorę jak nie dokopie się do informacji mówiących inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kase na najwyższą półke zamawiaj szkoda czasu na czytanie recenzji i przeglądanie testów. Jeśli natomiast miałbyś nietypowy rozmiar w wysokiej cenie i wtedy chciałbyś kupić coś co ma najlepszy stosunek cena/jakość wtedy trzeba szukać i czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisali bo napisali, może mają zapasy w magazynie itp  jakby wierzył we wszytsko co pisza sprzedawcy i sklepy to wiesz......Raczej nie kupisz lepszych opon od Ultra grip 9 czy TS860.  Bedziesz zadowolony i z jednej i drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadacie Panowie :rolleyes:   Biorę UG9 w takim razie i nie będę sobie tworzył dylematów. Ale jeden został ...   czy brać oponę wzmacnianą czy nie.  To moje pierwsze kupno zimówek. Wzmacniane niby trwalsze, niby lepiej potrafią trzymać ale i głośniejsze a bardzo boli mnie hałas opon.  Do tego indeks prędkości. Nigdy w życiu nie polecę na zimówkach więcej niż 150 km/h ale podobno oponki z wyższym indeksem mogą odznaczać się lepszą jakością no bo przecież przed nimi trudniejsze zadanie. 

 

"normlana"

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-9-195-65-r15-91-t#123649215

czy

 

XL

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-9-195-65-r15-95-t-xl#130364116

czy

z wyższym indeksem prędkości 

 https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-9-195-65-r15-91-h#99017130

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci naopowiadał głupot, że XL będzie trwalsza czy bardziej podatna na uszkodzenia. XL wpływa tylko i wyłącznie na nośność opony czyli ma ciut inne opasanie i bark opony. Nie wpływa to ani na zużywanie się opon, ani na bezpieczeństwo. Po prostu jak ktoś ma np. VW Sharaana to musi mieć XL aby nośność opon zgadzała się z jego DMC Auta. Jak ktoś kupuje XL np. do Hyundaia i10 to pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arkeolowy napisał:

 Jak ktoś kupuje XL np. do Hyundaia i10 to pozdrawiam.

Osobiście zawsze się trzymam tego co producent podaje. Wiadome czym skutkuje niedostateczna nośność opony.

Dlatego z czystej ciekawości pytam, a czym skutkuje jak opona ma większy max kg niż wymagany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ładujesz auta workami z cementem :) to raczej XL odpuść w tym przypadku, na zużycie to nie ma wpływu jak pisali wyżej koledzy.  Przy dużym profilu XL i wyższy indeks prędkości może powodować że opony troche mniej pływają bo są sztywniejsze. Jedni tak wolą innym nie przeszkadza bo sie toczą powoli albo po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększona sztywność dość łatwa do przewidzenia, gorszy komfort i amortyzowanie nierówności po stronie opony.

Ale nie wykluczone, że w pewnych przypadkach run-flaty byłyby jeszcze sztywniejsze niż XL, a są w obiegu.

Dlatego liczyłem na odrobinę więcej detali i przeciwskazań. Pewnie jak ktoś ma dużo lżejsze auto wtedy dużo bardziej dostanie w kość.

W każdym razie podzielam opinię, żeby stosować się do zaleceń producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zimówki 98 V XL, na lato 94 V i nie zauważam aby zimowe byly w jakikolwiek sposób twarde czy nie komfortowe. Być może bardziej to czuć na oponach niskoprofilowych typu 225/40/18 itp. Nie wiem jak z wytrzymałością czy faktycznie opony XL są wytrzymalsze np  przy wjechaniu w dziure, fakt faktem pare razy zaliczyłem dziure taką że myślałem że mi koło urwalo a opony całe. Na pewno skoro mają większą nośność są skonstruowane inaczej czyli są "mocniejsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz mam w fieście założone opony 195/55/15. Szukam zimówek. Rozmiar: 195/50/15 jest sporo tańszy...

 

dopłacać do 195/55/15 czy kupić spokojnie 195/50/15 ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.