Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem teraz wr d4 do Belli i czytałem, że nie ma znaczenia fabryka ponieważ w Rosji muszą zachować standardy producenta... Nie pamiętam gdzie był artykuł ale nie będę się przejmował na zapas... Generalnie wr d4 są nowym modelem chyba od 2016 roku, więc nie sądzę żeby można było obiektywnie ocenić jej jakość.. Może zdarzały się przypadki reklamacji jak u każdego producenta.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Szukałem dzisiaj opon dla teściowej. 205/55 R16 91H, oczywiście zimowych. Poprzeglądałem oponeo, allegro, emag.pl i zajrzałem w trzy miejsca (salon Opla, salon Skody - oba zaprzyjaźnione oraz duży sklep motoryzacyjny). Morał? Zamawianie w internecie jest bez sensu. Mam póki co dwie oferty, które mnie realnie interesują - Nokiany WR D4 (tegoroczne) w tym dużym sklepie i Continental ContiWinterContact TS860 (DOT 2516) i Nokiany kosztują 1312 zł/kpl., gdy najtańsza oferta z internetu z przesyłką wychodzi za 1316, a Continentale 1470+50 zł montaż, czyli z montażem też najtaniej (zważywszy na ceny w lokalnych porządnych serwisach). Fakt, że zawsze warto skonfrontować ceny i w internecie, i w sklepach stacjonarnych, ale póki co mam taką sytuację, jak [mention=14428]KapselK[/mention] ze swoimi SportContactami.
Michał ja kupiłem ten sam rozmiar nokianek z tego roku za 1200pln....

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są świetne opony sam je polecałem, ale mam kontakt z klientami, którzy lubią sobie polatać zimą i są to auta typu rs6. Może przy takich autach miejskich nie będzie tych problemów :) Hankook ma generalnie ten sam bieżnik(nokian a4) wiec jak ktos nie chce przepłacać to polecam. Na pierwsze montaże do kia, hyundai, nowe audi i vw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Nokiany wyprodukowane w Rosji to uważam, że niepochlebne opinie są mocno nie uzasadnione. Ja mam już po dwóch sezonach i są to MEGA opony. Rozmawiałem z Panem, który był w Rosji w fabryce i mówił, że standard jest na bardzo wysokim poziomie, z resztą jest to nowocześniejsza fabryka niż w Finlandii. Taka marka jak Nokan uważam, że nie pozwoliłby sobie na jakieś uchybienia w temacie jakości. Znajomy wulkanizator z Wrocławia ma przedstawicielstwo marki i mówi, że ani jednej reklamacji nie miał. Tak więc te historie o "ruskich" Nokianach uważam za wyssane z palca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Mam podobne zdanie do Twojego. Dwa lata temu kupiłem je jako nowe i jeździłem jeden sezon zimowy, po czym sprzedałem koła, bo miałem przejść na 16'' w zimę. Wtedy byłem mega zadowolony z tych opon. W tym roku kupiłem je ponownie, bo jednak zostaję 15''  i myślę że nic się nie zmieniło jeśli chodzi o jakość.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są to plotki wyssane z palca....
To tak jakby powiedzieć, że Apple produkuje swoje produkty w Chinach to musi być dziadostwo...
Swoją drogą czytałem, że fabryka nokian w Rosji jest jedną z nowocześniejszych w Europie.
Ja jeździłem 5 lat na nokian wr d3 i teraz również kupiłem ale model nowszy wr d4....
Mam zaufanie do tej marki bo sprawdziłem opony na osobiście a nie polega tylko na opiniach.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, kolo100 napisał:

Ja jeździłem 5 lat na nokian wr d3 i teraz również kupiłem ale model nowszy wr d4....
Mam zaufanie do tej marki bo sprawdziłem opony na osobiście a nie polega tylko na opiniach.

ja mam podobnie jeśli chodzi o opony SAWA. Mam juz drugi komplet. U mnie się sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel i o to chodzi. Najlepiej kupuje się opony z których jest się zadowolonym po doświadczeniach z użytkowania... Aczkolwiek Sawa to trochę inna półka niż nokian ale jak jesteś zadowolony bo jeździsz na nich kilka lat to przy zakupie nowego kompletu sprawa staje się oczywista :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maciek-drummer napisał:

 Taka marka jak Nokan uważam, że nie pozwoliłby sobie na jakieś uchybienia w temacie jakości. 

To tylko spółka jak wiele innych, ma generować przychód. 

Nie pokładaj w korporacjach wielkich nadziei.

Nokian już w zeszłym roku (2016) zaliczył wtopę wizerunkową gdy wyciekło, że do testów wysyłali opony lepszej jakości niż seryjnie produkowali.

Cytuj

- Praktyki te stosowano przed 2014 rokiem. Są skazą na wizerunku firmy Nokian, ale to już przeszłość - powiedział CEO fińskiej firmy Ari Lehtoranta, jednocześnie przepraszając swoich klientów.

Cytuj

 

Nie jest to pierwsza afera oponiarska w ostatnich latach. W 2014 roku głośnym echem odbiła się wieść, że niemiecki automobilklub ADAC przed przeprowadzeniem testów opon informował wybranych producentów o warunkach, w jakich będą one przeprowadzane. Takie informacje dawały wybrańcom ogromną przewagę nad uczciwą konkurencją.

 

Potestowałem opony ze wszystkich półek i niemal wszystkich popularnych producentów żeby mieć świadomość czy kupując premium przepłacam.

Jednak dla własnego bezpieczeństwa zostanę przy premium: Michelin, Dunlop, Goodyear, Continental.

Ale jak bym miał brać zimówki odrobinę tańsze to pewnie skusiłbym się na Nokiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, kolo100 napisał:

Mam zaufanie do tej marki bo sprawdziłem opony na osobiście a nie polega tylko na opiniach.

Tak się składa, ze pracuje w największym sklepie oponiarskim w Polsce. Testuje tego masę, mam dobre relacje z producentami(którzy przeprowadzają szkolenia) także nie polegam na opiniach przeczytanych w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

Nokian już w zeszłym roku (2016) zaliczył wtopę wizerunkową gdy wyciekło, że do testów wysyłali opony lepszej jakości niż seryjnie produkowali.

Ale tak robią wszyscy i wszędzie w każdej branży.  Jak nie tak to obniżają jakość późniejszych serii aby taniej produkować ale jadą na fejmie pierwszej udanej serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kolo100 napisał:

Generalnie wr d4 są nowym modelem chyba od 2016 roku, więc nie sądzę żeby można było obiektywnie ocenić jej jakość..

Od 2015, kupowałem swoje świeżo po premierze i dwa poprzednie sezony byłem zachwycony nimi. Teraz wlatują na kolejny sezon i nie sądzę żeby miało być inaczej. Właściwości jezdne mają świetne, szczególnie na deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tak muszę ekonomicznie podejść do tematu. Trzy opcje na zimę do wyboru:

  1. Laufenn I Fit 215/55 R16 97 H XL, MFS
  2. Barum Polaris 3 215/55 R16 97 H XL
  3. Nexen WINGUARD SPORT 215/55 R16 97 V XL

Macie z nimi jakieś doświadczenia? Która będzie "naj" z tej trójki? Ewentualnie przyjmę inne propozycje sprawdzonych gum w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sebwiecz napisał:

Ja mam swoje Nokiany od 2013r na Yeti, bodajże pierwsze produkcje z rosyjskiej fabryki, teraz już 5 sezon polecą, do kopania w śniegi bardzo dobre, ale w deszczu i na sucho takie sobie.

Ale z wtedy to są jeszcze WR D3, a teraz na fali jest WR D4, chociaż D3 jest jeszcze w sprzedaży. :)

2 minuty temu, CoolBreeze napisał:

Panowie, ja tak muszę ekonomicznie podejść do tematu. Trzy opcje na zimę do wyboru:

  1. Laufenn I Fit 215/55 R16 97 H XL, MFS
  2. Barum Polaris 3 215/55 R16 97 H XL
  3. Nexen WINGUARD SPORT 215/55 R16 97 V XL

Macie z nimi jakieś doświadczenia? Która będzie "naj" z tej trójki? Ewentualnie przyjmę inne propozycje sprawdzonych gum w tym przedziale cenowym.

Barumy mają niezłe referencje.

Zobacz ile kosztują Uniroyal MS Plus 77 i Dębice Frigo HP2 w Twoim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126, @Pływak, dzięki.

Dębice Frigo HP2 i Sava Eskimo HP2 rozważałem (cenowo w punkt), ale producent mojego Bełkota zaleca opony w wersji XL. Dlatego też skłaniam się ku Braumom. Uniroyale by się chciało, ale XL... bardzo ciasno się robi :(

A co sądzicie o oponkach Viking WinTech XL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bierz Barum i będzie Pan zadowolony. Jak zaleca XL, to nie ma co kombinować. MS Plusy są solidne, ale coś kosztem czegoś :)

Vikingi to na tyle egzotyka, że wątpię, żebyś znalazł jakieś szczegółowe opinie :) Ale z tych, co są, dominują pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 ma racje. Barumy bardzo dobrze wypadaja w tej cenie (tesc dlugi czas jezdzil 95 % miasto i chwali do dzis mimo, ze przerobil juz kilku innych producentow). Uniroyale sprawdz koniecznie - rewelacja... Jezdzilem dwa sezony na mokrej nawierzchni naprawde dobre wlasciwosci trakcyjne. Od czasu zimowek uniroyala postawilem tez na nie latem. Obecnie mam rainexperty 3. Na zime tez chetnie wrzycilbym uniroyale ale kupilem auto z gratisem w postaci opon zimowych firestone winterhawk 3.

Wyklikane ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.