Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maciek-drummer napisał:

Panowie jeździł ktoś z Was na oponach zimowych Hankook Winter i'cept RS2? 

Rozglądam się za oponami do Mitsubishi  Colta. Przedział cenowy do około 800 zł i tak się zastanawiam nad Hankook ewentualnie Uniroyal MS 77.  Może ktoś coś poleci bo raczej w półkę premium nie zmieszczę się w tej kwocie.

MS Plusy kupiłem do Corsy (za niebotyczną cenę 136 zł/szt. w rozmiarze 155/80 R13). Na śniegu i mokrym rzną jak Nokiany, ale są głośniejsze i więcej auto pali. Ale trakcyjnie bardzo ok, więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy kasa nie gra roli czy coś lekko tańszego, aczkolwiek ten rozmiar jest przyzwoity cenowo, zerknij na Dunlopy winter 5,  Goodyeary UG9, Conti TS860. Raczej sprawdzone kapcie i nie masz ryzyka że kupisz dziadostwo
Kasa mi gra roli auto jedzie na północ kontynentu i robi spore trasy więc raczej górna półka. Ten rozmiar tak nie boli po kieszeni więc raczej coś między Dunlop a Nokian. Ciekawi mnie żeby sprawdzić inne niż nokian bo już byłby 3 lol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kepa416 napisał:
Dnia ‎02‎.‎10‎.‎2017 o 21:42, W1Michal napisał:
zależy czy kasa nie gra roli czy coś lekko tańszego, aczkolwiek ten rozmiar jest przyzwoity cenowo, zerknij na Dunlopy winter 5,  Goodyeary UG9, Conti TS860. Raczej sprawdzone kapcie i nie masz ryzyka że kupisz dziadostwo

Kasa mi gra roli auto jedzie na północ kontynentu i robi spore trasy więc raczej górna półka. Ten rozmiar tak nie boli po kieszeni więc raczej coś między Dunlop a Nokian. Ciekawi mnie żeby sprawdzić inne niż nokian bo już byłby 3 lol.

Jesli kasa nie gra roli to mozesz przebierac :) ja osobiscie tez jezdze na nokianach i jestem zadowolony ale ciekawi mnie sprawdzic continentale i vredesteiny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Vredestein Snowtrac 5 od dwóch sezonów i złego słowa na nie, nie moge powiedzieć. W deszczu 180km/h nie robią na nich wrazenia, odprowadzanie wody bardzo dobre, na śniegu również bardzo dobrze, a przede wszystkim są ciche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Vredestein Snowtrac 5 od dwóch sezonów i złego słowa na nie, nie moge powiedzieć. W deszczu 180km/h nie robią na nich wrazenia, odprowadzanie wody bardzo dobre, na śniegu również bardzo dobrze, a przede wszystkim są ciche :)

Ja osobiście wolę kupić co dwa sezony opony cenowo z nizszej półki, niz np conti co 4lata. Latam obecnie na yokohamie advan sport v105 i jest bajka. Cenowo w rozmiarze 225/40/18 wygrala ze wszystkimi. Jezdzilem na conti cs3 i byly tez bardzo dobre. W sumie podobne opony bo w każdych warunkach da się jeździć na nich (prócz zimowych oczywiście) ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomek1419 napisał:

Latam obecnie na yokohamie advan sport v105 i jest bajka.

Mam je na tylnej osi w swoim E91, 255/40/17. Kleją dobrze, a mają co robić przy tym motorze. :mrgreen: Niestety na przyszły sezon będzie trzeba je wymienić i chce zmienić rozmiar na 235/45/17. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna pomoc w wyborze opon zimowych do Suzuki Swift o rozmiarze 185/60 r15. Samochód używany głównie na dojazdy do pracy na trasie Ostrów - Kalisz. Wybór pomiędzy:

- uniroyal ms plus 77

- hankook winter i cept rs2 w452

- yokohama w.drive v905

- a może kleber krisalp hp3 (zaskakująco dobre wyniki na etykietach unijnych) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TOM3 napisał:

Panowie, potrzebna pomoc w wyborze opon zimowych do Suzuki Swift o rozmiarze 185/60 r15. Samochód używany głównie na dojazdy do pracy na trasie Ostrów - Kalisz. Wybór pomiędzy:

- uniroyal ms plus 77

- hankook winter i cept rs2 w452

- yokohama w.drive v905

- a może kleber krisalp hp3 (zaskakująco dobre wyniki na etykietach unijnych) 

a może bfgoodrich g force Winter ojciec w insigni 160km ma i opona super nie zrywa przyczepności, stabilna i cicha czego chcieć więce,j a cena idealna do opony ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TOM3 napisał:

Panowie, potrzebna pomoc w wyborze opon zimowych do Suzuki Swift o rozmiarze 185/60 r15. Samochód używany głównie na dojazdy do pracy na trasie Ostrów - Kalisz. Wybór pomiędzy:

- uniroyal ms plus 77

- hankook winter i cept rs2 w452

- yokohama w.drive v905

- a może kleber krisalp hp3 (zaskakująco dobre wyniki na etykietach unijnych) 

Też się nad nimi zastanawiam do Punta żony i raczej zdecyduje się na Uniroyal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i właśnie dlatego nie do końca ufam ;) niby w ostatnim teście ADAC były na 3 miejscu, ale z testami też wiadomo jak jest ;) 

Swoją drogą ta opona Kleber chyba jest bliźniacza z BFGoodrich G-Force Winter 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tanich ofertach bardzo często są stare DOTy, o których różni handlarze nie zawsze informują. Zawsze lepiej kupować świeże opony, bo nie ma ryzyka, że leżały przywalone hałdą innych i są zniekształcone. Poza tym gwarancja producenta liczy się od daty produkcji.

Ja: Oponeo i Oficjalny Sklep Allegro. Pierwszy nie zawsze jest najtańszy, ale DOT zawsze świeży (chyba, że w ogłoszeniu stoi inaczej). Kilka kompletów tam kupiłem i zawsze było bardzo ok. W tym drugim w tym roku jest dziadowska oferta - nie wiem czemu. Rok temu zamówiłem tam Nokiany. Cena rewelacyjna, opony prawie prosto z taśmy i błyskawiczna (darmowa) wysyłka.

Proponuję poszukać tam gdzie wszyscy mówią "ale drogo!" i zorientować się w referencjach poszczególnych sprzedawców.

Cenowo w miarę ok wypada też Norauto, ale nie wiem, czy mają od ręki SportContacty, a jak nie, to za jaką kasę by mogli mieć. W zeszłym tygodniu widziałem tam sporo przecenionych zimówek, DOTy różne.

Nie polecam netcar.pl. Kiedyś zamawiałem tam opony do skuterów. Zawsze było mega tanio i darmowa przesyłka. A jak niedawno przeglądałem tam oferty do auta, to straszna nędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.