Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

Konkretne pytanie.

Będę kupował komplet balonów 195/65 r15 do Golfa mk4 1.6.

Auto nie rozwija szalonych prędkości, głównie miasto, czasem trasa max. 120 km h.

Zależy mi głównie na trwałości opony, oszczędności (niskie opory toczenia) i przyczepności na mokrym.

Klasa raczej średnia, bo w tym wypadku nie ma sensu przepłacać za premium.

Jako, że trochę opon przerobiłem, jako faworyta stawiam

Hankook Ventus Prime 3 (miałem kiedyś 2-ki i były super).

Ale biorę też pod uwagę:

- Uniroyal RainExpert 3

- Toyo Nanoenergy

Miał ktoś do czynienia z tymi oponami?

Potrzebuję rady i opinii osób, które na nich jeździły/jeżdżą.

Generalnie chcę wybrać coś z tej trójki, ale innymi rozsadnymi sugestiami też nie pogardzę.

Odpadają budżety i wynalazki.

Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Konkretne pytanie.

Będę kupował komplet balonów 195/65 r15 do Golfa mk4 1.6.

Auto nie rozwija szalonych prędkości, głównie miasto, czasem trasa max. 120 km h.

Zależy mi głównie na trwałości opony, oszczędności (niskie opory toczenia) i przyczepności na mokrym.

Klasa raczej średnia, bo w tym wypadku nie ma sensu przepłacać za premium.

Jako, że trochę opon przerobiłem, jako faworyta stawiam

Hankook Ventus Prime 3 (miałem kiedyś 2-ki i były super).

Ale biorę też pod uwagę:

- Uniroyal RainExpert 3

- Toyo Nanoenergy

Miał ktoś do czynienia z tymi oponami?

Potrzebuję rady i opinii osób, które na nich jeździły/jeżdżą.

Generalnie chcę wybrać coś z tej trójki, ale innymi rozsadnymi sugestiami też nie pogardzę.

Odpadają budżety i wynalazki.

Z góry dziękuję ;)

Jak trwałość i eko to Hankook Kinergy Eco.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Konkretne pytanie.

Będę kupował komplet balonów 195/65 r15 do Golfa mk4 1.6.

Auto nie rozwija szalonych prędkości, głównie miasto, czasem trasa max. 120 km h.

Zależy mi głównie na trwałości opony, oszczędności (niskie opory toczenia) i przyczepności na mokrym.

Klasa raczej średnia, bo w tym wypadku nie ma sensu przepłacać za premium.

Jako, że trochę opon przerobiłem, jako faworyta stawiam

Hankook Ventus Prime 3 (miałem kiedyś 2-ki i były super).

Ale biorę też pod uwagę:

- Uniroyal RainExpert 3

- Toyo Nanoenergy

Miał ktoś do czynienia z tymi oponami?

Potrzebuję rady i opinii osób, które na nich jeździły/jeżdżą.

Generalnie chcę wybrać coś z tej trójki, ale innymi rozsadnymi sugestiami też nie pogardzę.

Odpadają budżety i wynalazki.

Z góry dziękuję ;)

Ja jeżdżę na Rainexpertach. Zadowolony po pierwszym sezonie na jednym aucie, kupiłem je w kolejnym do drugiego.

 

Ogólnie to trudno mi wskazać jakieś wyraźne minusy tych opon. Przypuszczam, że takim może być stosunkowo szybkie zużycie, ale jakby nie walnięta zbieżność w jednym z samochodów, po dwóch latach opony nie nosiłyby żadnych wyraźnych śladów zużycia. W tym czasie przejechałem na nich ok. 20 tys. km. W drugim aucie, które zrobiło w rok jakieś 8-9 tys., opony całkowicie jak nowe (zbieżność w normie ;)).

 

Oczywiście na mokrym jedne i drugie są bajeczne i po zmianie ze starych (w jednym przypadku oryginalne jeszcze Micheliny Energy Saver z 2005, w drugim Dayton D110 z 2010) różnica była kosmiczna. W jednym z tych aut nie ma nawet ABSu, ale nigdy nie udało mi się zblokować kół przy hamowaniu w deszczu. Raz tym autem cisnąłem w mega ulewie po autostradzie w Alpach, w sumie wszyscy jechali 100-110, ja 120 i jakoś przeżyłem. :D Na suchym jak to na suchym, każda opona trzyma dobrze. Ciche w sumie są. No i dodatkowy plus... kapitalny wygląd - asymetryczny, agresywny bieżnik to ładna kropka nad i w zadbanym aucie ;)

 

Aaaa, w sumie wiem jaki minus. Mnóstwo rowków. Ciężko dressingować. :D

 

Ja polecam. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny (dałem jakoś 156 zł/szt. w rozmiarze 175/65 R14 i 136 zł/szt. w 155/80 R13).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]hondacbr11[/ref],

Z Kinergy Eco mam do czynienia w pracy i niestety z uwagi na to, że są z "Eco" mieszanki, znikają w zastraszającym tempie. Nie są to złe opony, ale względem Ventus Prime nie ma co porównywać.

 

[ref]Michał126[/ref],

Dzięki za obszerną opinię. Mocno się nad tymi oponami zastanawiam. Wygląd rzeczywiście bardzo fajny jak na taki balonik, a dressinguję wodnistą Black Mambą, więc problemu nie będzie ;) Przemawia do mnie właśnie zachowanie tych opon na deszczu, słyszałem wiele pochlebnych opinii na ten temat i Twoja tylko to potwierdza. Cóż, jeśli faktycznie nie znikają tak szybko to chyba warto spróbować, zwłaszcza patrząc na ich cenę. W czerwcu jadę ustawiać geometrię więc nie powinno być przykrych niespodzianek ;)

Dziękuję :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia II Lift 1,9 TDI 105 KM; opony 195/65/15 co lepsze: (jeżdżę dynamiczne, głównie miasto ale i trasy zdarzają się często)

-Dunlop SP Sport Bluresponse

-Hankook Ventus Prime3 K125

-Continental ContiPremiumContact 5

Oraz potrzebuje 2 sztuk na zimę ten sam rozmiar, w ubiegłym sezonie kupiłem Hankook'i i jestem zadowolony ale może ktoś coś poleci dobrego ;)

I gdzie najlepiej zamawiać? zawsze brałem z oponeo ale może coś gdzieś ktoś widział w lepszych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

709859 I gdzie najlepiej zamawiać? zawsze brałem z oponeo ale może coś gdzieś ktoś widział w lepszych cenach.

 

Zerknij też na Allegro. W oficjalnym sklepie Allegro zimowe Nokiany były tańsze i miały świeższy DOT niż na oponeo. Przy komplecie kurier również był za darmo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia II Lift 1,9 TDI 105 KM;......... jeżdżę dynamiczne.....

No to mnie rozbawiłeś do łez sorry nie bierz do siebie

Taki motor zdecydowanie odpycha tę budę. Ja przy 1.4 75 KM w aucie segmentu B też bym nie chciał tracić przyczepności i wysiadać z bolącą głową, bo i tym te 140 można polecieć...

 

A z podanych w relacji jakość-cena to raczej Dunlopy i też polecam oficjalny sklep allegro (kupiłem tam opony praktycznie prosto z taśmy produkcyjnej o 25 zł/szt. taniej niż na oponeo z darmowym kurierem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]makaba[/ref], Polece Ci mało znane Laufenn S Fit EQ. W tym sezonie założyłem do e61 3.0xD. Mam założone na Golfie żony juz 3 sezon i zdecydowałem sie je załozyć też do BMW. Nieźle trzymają na makrym. Teraz taka pogoda więc idealnie się sprawdzają. Mam rozmiar 245/40R18. Moim zdaniem lepsze od poprzednich Hankook Ventis Prime3 a przede wszystkim cichsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że opony Laufenn są dobre w swojej cenie, ale nie lepsze od Hankooków, bo ten koncern należy do Hankooka. Musi być stopniowanie ;)

 

Dodane po 1 minucie 16 sekundach:

A do Tego BMW polecę hankook S1 evo^2, bo obecnie mają najlepszy stosunek cena/jakość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opinie? W szczególności na mokrym

Ja jeżdżę accordem ciężka krowa 350nm więc moment ma na suchym kleja mega dobrze, mają twarde ścianki także opona mało się ugina, na mokrym czasem zdarza się że opony zaboksuja Ale nie ma tragedii 2 lata jeżdżę na nich I ani razu nie miałem jakiejś sytuacji ze na mokrym czułem się nie pewnie, auto ma.mokrym prowadzi się pewnie,lepiej niż poprzednie barumy,Bierznik też jakoś szybko nie ucieka , jak za ta kasę jestem zadowolony I ja polece, jedyny minus to trochę szumią Ale mi to nie przeszkadza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miał ktoś może Hankook Optimo 4S lub podobne?

Potrzebuję wielosezon do Forestera 205 50 15, który kręci się głównie wokół komina + ryby + grzyby.

Nie wiem czy Optimo wystarczą czy iść bardziej w Yoko Geolandar, Brigs Dueler itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Osobiście Toyo bardzo lubię ale na CF2 nie jeździłem. Myślę że Octavii wszystkie sprawdzą się jednakowo dobrze (komfortowe opony do normalnej jazdy).

 

Panowie, mam pytanie z innej beczki. Czy orientujecie się które opony całoroczne (nie letnie jak Michelin CC) są najbardziej twarde? Rozmiar 205/55R16 z XL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.