Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostrożnie bym podchodził do opinii na oponeo tam nawet chińczyki potrafią mieć średnią 5.

Ja się spotkałem kilka razy na oponeo z SUPER OBNIŻKĄ, a potem wchodziłem na allegro i opony były 5-10% tańsze u innych sprzedających niż po tej super "obniżce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponeo zawsze jak szukalem dla siebie mialo ponad 100zl drozej. Kupowalem na allegro.

 

Co do rainsportow to mam takie. Faktycznie na deszczu najlepsza opona na jakiej jezdzilem. Hałas też niestety większy. Zużycie jeszcze nie wiem, orzejechalem może ze 3tys dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jakie macie sprawdzone sklepy z oponami online ?

Oficjalny sklep Allegro (oprócz Oponeo, z którym żadnej hecy nie miałem).

 

Panowie może pomożecie mi z moim dylematem. Uniroyal Rainsport 3 czy Toyo Proxes CF2? Jeżdżę mało ale czasem lubię sobie depnąć. Procentowo 80% miasto 20% trasa. Może coś lepszego do 230zł za oponę 205/55 R16

Wybrałbym zdecydowanie UR3,cieszą się lepsza opinia są świetne na deszczu i fajnie się prezentują,a w tej cenie zerknelem szybko na oponeo,są w np.promocji Hankooki za 217 i Pirelli P7 za 241 :-]

Jeżeli P7 są w takiej cenie, to bym się nie zastanawiał :good: Niektórzy porównują je do opon typu Continental ContiSportContact albo Michelin Pilot Sport, ale one zdecydowanie nie są na tyle "sportowe". Zarówno obecne Cinturato P7, jak i wcześniejsze P7 mają jeden podstawowy plus: bardzo wolno się zużywają. Poza tym do przyczepności, także na mokrym, trudno mi się przyczepić, no i są ciche. Czuć jednak, że to opona premium.

 

Nie wiem na jakich premium jezdziles ale jeśli P7 Cinturato to według Ciebie odpowiednik Conti Sport contact to jesteś w głębokim błędzie. P7 to jedne z gorszych opon na których jeździłem Audi wyjechało z salonu na nich i po 2 tygodniach poszły do żyda. Zero trakcji na suchym czy mokrym niezależnie czy to przy hamowaniu czy przyspieszaniu. Ogólnie dla mnie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

 

Na P7 jeździłem Jettą 1.4 160 KM, a Cinturato P7 w New Beetle 1.9 TDI, więc torówkach jak się patrzy :good:

 

Kupię takie na wiosnę teściowej, bo to dupa drogowa i niech jej się tylko wolno zużywają.

 

A podobne zdanie jak Ty mam o Michelin Primacy HP. Klasę niżej od P7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupione goodyearki eagle f1 asymmetric 3 z oponeo (najtaniej wychodziło) .

kupione ze względu na chyba najlepsze zbalansowanie w tej klasie zużycia, przyczepności i hałasu

(sądząc po opiniach i różnych testach w necie)

także zobaczymy za jakiś czas dopiero jak się spisują ale zapowiada się :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mili, wg Was co lepiej i dlaczego jeśli o wielosezony chodzi (na razie zrobiłem na jednych 30000km i bardzo sobie chwalę oprócz głośności - Kleber Quadraxer) - Michelin CrossClimate (lub wersja +) czy Kleber Quadraxer 2 ?? W tym roku mam duuużo jeżdżenia i podejrzewam, że zajeżdżę te pierwsze Quadraxery doszczętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) Jeżeli opona byłaby punktowo zdarta na całej szerokości, to tak. Mój dziadek tak miał w Matizie, jak przejechał kilkaset metrów na zablokowanym kole, bo tylne bębny się zapiekły po trzech miesiącach stania. Ale takie coś nie. Doszukiwałbym się przyczyny albo w złym wyważeniu, albo w uszkodzonej osnowie opony, albo w uszkodzonej feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy ktoś miał może doczynienia z oponą Laufenn S Fit EQ 205/50 R17 93 W? Opinie na oponeo są doskonałe, a cena cóż... niemal połowę tańsze od contnentali (kiedyś miałem i nie byłem za bardzo zadowolony) teraz mam dunlopy bluresponsy, ale w rozmiarze 195/65/15. Laufenn należy do hankooka, więc nie powinno być źle, a ponadto opony maja dożywotnią gwarancję. Teraz z dunlopów jestem zadowolony, ale chciałbym spróbować czegoś innego, a po za tym przy aucie ze 130KM raczej nie wymagam od opony jakiś sportowych właściwości/osiągów. Za komplet z przesyłką 1000zl jest też magnesem, który bardzo przyciąga :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest budżetowa marka Hankooka w zależności od rozmiaru produkowana na Węgrzech lub w Indonezji. Pólka Dębicy, Savy i innych europejskich budżetowek i to trzeba brać pod uwagę przy zakupie. Jak kupowałem zimowki zastanawiałem się właśnie między Laufennem a Dębicą HP2 i osobiście jakos bardziej przekonywala mnie Dębica produkowana w Niemczech niz Laufenn który w moim rozmiarze byl z Indonezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Nie wiem co wybrać te nówki Laufenny, czy używki continentali w idealnym stanie conti 5 z praktycznie pełnym bieżnikiem (7mm+) i przechowywane też w prawidłowy sposób.. Doradzcie :D Te używane continentale to od zaprzyjaźnionego wulkanizatora, który gwarantuje ich jakość i zapewnia montaż i wyważenie w cenie 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.