Skocz do zawartości

Czyszczenie i pielęgnacja tapicerki z alcantary


Gość wchoro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

HDCC z valetrpo, napsikałem, odczekałem, delikatnie wyszczotkowałem, wypłukałem i odessałem ekstrakcją, co jakiś czas dopóki wilgotne przeczesywałem włoski żeby się nie polepiły i nie położyły, cała robota.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zmorka napisał:

HDCC z valetrpo, napsikałem, odczekałem, delikatnie wyszczotkowałem, wypłukałem i odessałem ekstrakcją, co jakiś czas dopóki wilgotne przeczesywałem włoski żeby się nie polepiły i nie położyły, cała robota.  

odessanie za pomocą końcówki tapicerskiej kierunkowałes w jednym kierunku czy tak jak przy zwykłych materiałach raz w lewo raz w prawo, góra, dół. Bo słyszałem ze w jednym kierunku niby trzeba. Włos przeczesywałes do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, kupiłem zestaw do czyszczenia alcantary z Colourlock i zabralem sie do roboty zgodnie z instrukcja, czyli: dokładnie odkurzyłem, wyczyściłem środkiem do czyszczenia alcantary, wytarłem wiglotną mikrofibra i zaczesałem tak żeby włoski się nie posklejały, zostawiłem do wyschniecia i znowu przeczesałem. Problem tkwi w tym, że material zrobił się dziwnie lekko błyszczący i nie jest taki "misiowy" jak np na oparciu. Co zrobiłem nie tak? Co mógłbym jeszcze z tym zrobić? Z góry dziękuje za pomoc

 

Tak fotel wygładał przed jakimikolwiek działaniami

de252bf412cf1bd7f23479b2aab89c9a.jpg

A tak po

 8c2d6436e75b2feed4632da499550af4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Czym potraktować mocno zabrudzoną, oraz zmechaconą alcantarę z palety Volvo? Nie posiadam dedykowanego środka niestety, próbować niski roztwór Chemspec Enz-all? Mam też na stanie Colourlock zestaw do pielęgnacji skórzanej tapicerki z opisu wynika że do skór gładkich...

Help :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zmorka napisał:

Alkantara nie jest skórą, to materiał sztuczny.

Tak wiem, ale gdzieś rzuciło mi się o uszy że można spróbować z cleanerem do skór, tak samo jak sposoby z szarym mydłem, sokiem z cytryny itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Siemka,

W audi a6 c6 mam do ogarnięcia alcantarę. Czy mogę uzyć pre spray Maxifi Master pre-spray lub Symphony a później przeprać ekstrakcyjnie Maxifi Power Rinse? Dodatkowo mam pytanie czy po odkurzeniu należy zaczesać  "pod włos" a później na czas schnięcia tak samo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
6 minut temu, tryhp3 napisał:

Tanio można kupić preparat od RRC, wara to coś?

Są zajebiste i tyle w temacie😎

 

 

A na serio, to raczej bym je odpuścił i szukał sprawdzonych firm i produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy coś jeszcze mi potrzeba do kompletnego wyczyszczenia skóry z alcantarą? Domowe sposoby, brak odkurzacza na mokro.

https://sklep.colourlock.pl/zestaw-do-czyszczenia-impregnacji-alcantary-nowosc.html

https://sklep.colourlock.pl/zestaw-do-czyszczenia-mebli-skorzanych-z-mleczkiem-pielegnujacym.html

 

Czy ten środek do czyszczenia Alcantary nada się do oczyszczenia podsufitki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy - fotele skóra+alcantara - w jakiej kolejności czyścić i zabezpieczyć?

Mam K2 Auron i zestaw Colourlock do alcantary - i tak sobie myślę, że ponieważ impregant do alcantary jest w sprayu, to może polecieć na skórę więc trzeba będzie ją czyścić. Natomiast siuwaksy do skóry, to pianka i krem - wiec łatwiej jest nad tym zapanować.

Wobec powyższego wydaje mi się, że kolejność taka: czyszczę i zabezpieczam alcantarę, czyszczę i zabezpieczam skóry.

Czy powyższe będzie ok? - jak Wy robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 godzin temu, krzygaj napisał:

KiK czy do alcantary jest jakiś QD by na bieżąco przeprowadzać jej czyszczenie i zabezpieczenie w jednym kroku?

Bonnet + mf waflowa, ale zabezpieczenia to nie ma

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.