Skocz do zawartości

Czyszczenie i pielęgnacja tapicerki z alcantary


Gość wchoro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

widocznie poczytali na interku ze szare mydło nie zaszkodzi!!dobrze ze na to jeszcze nie rzucają kremu nivea jako impregnacje :D (gdzies czytałem własnie taki artykuł koles sie chwalił ze własnie robi mydłem ,,jeleń,, i na to konserwuje kremem-zarobkowo!!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dobrze, że nie mlekiem bo i takie porady można spotkać :wallbash:

Szare mydło możesz spotkać jako środek zalecany w instrukcjach mebli, skórzanych. W starych instrukcjach BMW, był bodajże polecany płyn do prania delikatnej bielizny.

 

Czasy jednak się zmieniają. Staramy się z całych sił, aby coś na tym polu poprawić. Odzew ze strony myjni jest, ale słaby. Jakoś nie mogą się przekonać do środków w litrach, których się nie rozrabia. Pozostaje jeszcze zawsze też jeden aspekt: cena . :-] Z tym, tez się boryka cała branża czyszcząca. Timur i Kanar zresztą na pewno znają problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

spróbuj najpierw jakoś to wyczyścić, żebyś za dużo nie powycinał jest produkt LCK PuratexMicrofibra Reiniger - jakbyś napisał do firmy to Ci są w stanie wysłać za drobną opłata próbkę, a ona powinna Ci starczyć.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie dziś dostałem Audi A8 znajomego do gruntownego wyczyszczenia wnętrza (auto było u lakiernika). Na siedzeniu kierowcy alcantara jest cała pomechacona. Co z tym fantem zrobić? Auto mam tylko na jutrzejszy dzień, co z domowych sposobów można zrobić, aby ta alcantara lepiej wyglądała? Mam zestaw z salonu Audi Colourlock do skóry oraz drugi do alcantary. Strzyżenie wchodzi w grę? Czy papierkiem ściernym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierem ściernym ani padem szlifującym bym nie próbował, nic to nie da.

 

Najlepiej ją wygolić maszynką do golenia swetrów ale jeśli nie masz to możesz spróbować delikatnie - bardzo ostrożnie - maszynką do golenia, taką typową jednorazówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeden problem. Autko muszę ogarnąć w ciągu jednego jutrzejszego dnia, więc pada nigdzie takiego nie dorwę.

 

Mysle ze w sklepie z materialami lakierniczymi dostaniesz taka gabke o roznych gramaturach.

 

Papierem ściernym ani padem szlifującym bym nie próbował, nic to nie da.

 

Skad to przekonanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Papierem ściernym ani padem szlifującym bym nie próbował, nic to nie da.

 

 

Można:

 

 

Jeśli sfilcowanie jest powierzchniowe, to je usuniesz. Jeśli wchodzi w strukturę materiału niestety nic nie da się zrobić. Nawet golenie na sucho nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jak masz wprawę, przede wszystkim w ocenie uszkodzeń, to nic złego się nie stanie. Nie każde sfilcowanie można w ten sposób zniwelować!

 

Jeśli coś pójdzie nie tak, to zmiany są nieodwracalne, więc nie zalecam trenowania na materiale klienta. Klientom indywidualnym zalecam zaś udanie się do kogoś, kto się zawodowo tym zajmuje, a we własnym zakresie, można próbować jak się nie ma już nic do stracenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wprawę, przede wszystkim w ocenie uszkodzeń, to nic złego się nie stanie. Nie każde sfilcowanie można w ten sposób zniwelować!

czy takiej oceny fachowiec moze dokonac po zdjeciach? czy dopiero przy osobistej analizie?

 

Klientom indywidualnym zalecam zaś udanie się do kogoś, kto się zawodowo tym zajmuje

zeby to bylo takie proste :/ z renowacja skory nie ma problemu, ale jak pytam o alcantare firmy rozkladaja rece... :(

a we własnym zakresie, można próbować jak się nie ma już nic do stracenia :)

 

eh no wiec wlasnie,

u mnie jest po prostu zmechacenie - nie ma przetarc, wiec ryzykuje sporo

ktos z kuj-pom ogarnalby renowacje zmechaconej alcantary?

wzialem jednorazowke, myslalem, ze pojdzie jak ze zwetrem, ale alcantara to solidny material - delikatne "przeczesanie" maszynka nie daje nic, a silniejszego nacisku sie obawiam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taka kostką gąbkowa na której jest papier ścierny P180m - wyszło rewelacyjnie. Potem zestaw do czyszczenia i zabezpieczenie tapicerki Audi by Colourlock i 6 letnia alcantara wygląda jak nowa. Znajomy pytał się, czy nie wstawiłem mu nowej alcantary, byłe mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.