Skocz do zawartości

Czyszczenie i pielęgnacja tapicerki z alcantary


Gość wchoro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Próbowałem maszynką do swetrów ale chyba była zbyt słaba, jednorazówkami też mi nie szło. Najlepszy efekt uzyskałem stosując papier wodny 1500.

Zdjęcia pokazują siedzenia w połowie zrobione.

IMGP1240.jpg.74d8d1855a13dbb8b9eee4be7b7ea3b7.jpg

IMGP1239.jpg.e200d7fa7c8cc0589b971cce9f82b59f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

szykuje mi sie ratowanie beżowej tapicerki (skóra + alcantara) w 14latku z przebiegiem gruuubo ponad pół miliona. Niestety wszystko jest już tak brudne, że ludzie nie chcą już jeździć tym autem. Alcantara w dotyku przypomina zużytą szmate do podłogi, a kolor nieco odbiega od pierwotnego.

1. Chciałbym zapytać, w co najlepiej się zaopatrzyć przed takim zabiegiem?

Gorzej już raczej nie będzie, także jestem skłonny użyć papierów ściernych.

2. Jakie ma zastosowanie woda z cytryną? Ma wyczyścić, czy pozostawić przyjemną w dotyku? Jak określić stężenie?

3. Testował może ktoś 303 fabric guard na alcantarze?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Mam do wyczyszczenia obicia boczków z alcantary, a nie posiadam dedykowanego środka ani budżetu na niego.

 

Czym zatem mogę tę alcantarę wyczyścić tak, aby nie zespsuć, zakładając, że mam całą resztę chemii samochodowej i okołodomowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazder, U mnie ostatnio wylądował C4 Picasso w wersji Exclusive, wszystkie fotele i boczki w alcantarze. Przyznam szczerze, że nie byłem na to przygotowany, zazwyczaj tapicerkę przecieram AG Interior Shampoo, ale akurat się skończył :/ Miałem jednak nieotwieraną jeszcze puszkę AG Hi Foam Interior Shampoo. Nie byłem pewien czy mogę tym działać, ale wnikliwie przestudiowałem opakowanie i nie było żadnych przeciwwskazań. Tak więc zabrałem się do roboty i nie doświadczyłem żadnych problemów. Pracowało mi się na 4+, bardzo przyjemnie wcierało się piankę jednak jak to z alcantarą- tak się "myziała" że nie wiedziałem do końca gdzie jest czysto, a gdzie brudno. Kilka miejsc było mocno zabrudzonych, w plamach po keczupie na przykład i wszystko zostało dobrze doczyszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Chciałbym odnowić zmechaconą alcantare i w tym celu proszę was o ocenę moich zamiarów.

Prace zamierzam zacząć od dokładnego odkurzenia całości tapicerki. Następnym krokiem ma być przetarcie wodnym papierem ściernym o granulacji 1500 na sucho i delikatne wygolenie pozostałości zmechaceń. Kończąc tą część prac chciałbym ponownie odkurzyć tapicerkę i wyprać ją samą wodą odkurzaczem piorącym. Kiedy wyschnie zabezpieczyć ją lubianym przeze mnie środkiem 303 Fabric Guard.

Czy dobrze sobie to wszystko zaplanowałm ?

Kolejność jest ok, czy najpierw wyprać później golić?

Czy Fabric Guard będzie ok do alcantary ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Kilka uwag:

 

1. Prace zamierzam zacząć od dokładnego odkurzenia całości tapicerki

 

2. wyprać ją samą wodą odkurzaczem piorącym. Moim zdaniem jeśli prać to rzeczywiście dobrze ją wyczyścić. Zalecam użyć środka w formie presprayu. Lepiej tez wyprać tapicerkę przed goleniem, bo po wypraniu dokładnym wypłukaniu i przeczesaniu włosów jej stan na pewno się poprawi.

 

3. Następnym krokiem ma być przetarcie wodnym papierem ściernym o granulacji 1500 na sucho i delikatne wygolenie pozostałości zmechaceń.

 

4. ponownie odkurzyć tapicerkę

 

5. Kiedy wyschnie zabezpieczyć ją lubianym przeze mnie środkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Hej, odkurzę temat:

 

Na chwile obecną - co polecacie do ręcznego czyszczenia alcantry? (bez użycia odkurzacza piorącego) Coś w stylu, miseczka z wodą, szczoteczka delikatna, szmatka lub aktywna piana. Potem coś do impregnacji po całym zabiegu. O te 2 środki/produkty mi chodzi, dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem gliptone do alcantary (zestaw) + szczoteczka z naturalnego włosia. Natrysnalem clener zostawilem po chwili natrysnalem jeszcze przeszczotkowalem delikatnie i osuszylem pielucha. I tak kilka razy. Szara alcantara, wyszlo spoko. Nie mozna za mocno trzec i trzeba przeczesac na mokro. Po wychnieciu zaimpregnowac (spray w zestawie). Mozna na koniec troche ogolic jednorazówka, tylko delikatnie i tylko jak masz kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • Dystrybutor

Po włos. chodzi o to aby te włoski postawić. Aby się nie posklejały i nie były "klapnięte" po wyschnięciu.

 

Jeśli chodzi o przebarwienia. Powinny zejść po praniu. Często przefarbowany jest materiał nośny i przebarwienie zostaje ukryte jak postawisz włosy :)

 

Można tez za pomocą IPA, ale odradzam początkującym. Bez doświadczenia i dobrego sprzętu będą z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaprowadze do zwyklego kolesia który pierze tapicerki w aucie to jak da za mocną chemie to nie poniszczy mi alcantary? Jest sprawdzony i jak robil ciezarowke bylem zadowolony ale nie chcialbym potem niespodzianek typu plam czy coś w tym stylu :oops:

Czy lepiej samemu coś podziałać? Odkurzacza pioracego sam póki co nie mam :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.