Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam nadzieje że dobrze napisać tutaj niż tworzyć kolejny temat. Borykam się z problemem braku ciśnienia w Glorii FM10 Pompuje dopóki zaworek bezpieczeństwa nie odbije po czym naciskam guzik i jest Psik i na tym koniec. Ciśnienie w butli jest bo zaworkiem wylatuje sporo powietrza. Dziś rozebrałem ją na części pierwsze żaden oring nie wygląda na uszkodzony. Złożyłem wytrzymała 2 próby. Później znów to samo. Gdzie szukać problemu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wtam

Tak szperałem po necie w poszukiwaniu części do przerobienia Marolexa i znalazłem taka dyszę która wydaje mi się że ma takie same parametry jak ta do GLORII https://www.wiprol.pl/produkty/rozpylac ... vp-06.html jest tam jeszcze wiele innych dysz typu TEEJet, ale o innych parametrach https://www.wiprol.pl/katalog/rozpylacze-i-dysze/2.html.

Więc kto chce, to może poeksperymentować, tym bardziej że cena jest b. atrakcyjna (niestety tyko z opcja odbioru osobistego, więc kto z Warszawy to ma okazję nabyć tanio dyszę-ki, bo z wysyłką już się nie opłaca)

Tak porównywałem orginalną dyszę do glorii http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... topni.html i wdaje mi się że to taka sama. Co myślicie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z efektem?? Lepszy/Gorszy/Bez zmian??

Bo niewiem czy szukać na Allegro filcy czy kupić te wkładki w Obi koło mnie...

Kombinowałem z różnymi filcami, gąbkami, itd., gdzie największym problemem było zatykanie dyszy. Z wkładek od Glorii jestem zadowolony (po lekkim spiłowaniu), choć muszę jeszcze popracować nad optymalnym stężeniem i wyborem odpowiedniej wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misior1993, w OBI.

2000 jest 3000 nie widze. Podjadę jutro i zobacze czy mają też lance bo bez tego cięzko :/

 

Rozumiem ze zarówno ta dysza jak i te filce idealnie podejdą do marolexa?

 

http://shiningcar.pl/pl/p/ShiningCar-Mr.-Foamer-Dysza-110-0%2C9-/1169

http://shiningcar.pl/pl/p/ShiningCar-Mr.-Foamer-Wkladki-filcowe-4szt/1108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie ! Posiadam maroleksa,zakupiłem dysze od glorii i kombinowałem z tym piłowaniem i mam problem,zagwozdkę gdzie to trza spiłować? .Ta dysza ma wejść do konca w otwór? .Spiłowałem kołnierz po obwodzie ,resztę podobnie ale po napompowaniu powietrze ucieka i nie wiem czy wciskać do końca ,czy ta oryginalna czerwona końcówka co jest w otworze zostaje czy nie proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie ! Posiadam maroleksa,zakupiłem dysze od glorii i kombinowałem z tym piłowaniem i mam problem,zagwozdkę gdzie to trza spiłować? .Ta dysza ma wejść do konca w otwór? .Spiłowałem kołnierz po obwodzie ,resztę podobnie ale po napompowaniu powietrze ucieka i nie wiem czy wciskać do końca ,czy ta oryginalna czerwona końcówka co jest w otworze zostaje czy nie proszę o podpowiedź

Trzeba spiłować całą boczną powierzchnię (łącznie z kołnierzem), żeby dysza weszła do końca. Może nie założyłeś uszczelki i dlatego powietrze ucieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie ! Posiadam maroleksa,zakupiłem dysze od glorii i kombinowałem z tym piłowaniem i mam problem,zagwozdkę gdzie to trza spiłować? .Ta dysza ma wejść do konca w otwór? .Spiłowałem kołnierz po obwodzie ,resztę podobnie ale po napompowaniu powietrze ucieka i nie wiem czy wciskać do końca ,czy ta oryginalna czerwona końcówka co jest w otworze zostaje czy nie proszę o podpowiedź

A co Ty chcesz pilowac? Dysza Glorii pasuje bez problemu. Ta czerwona "koncowka" o ktorej piszesz, to czesc odpowiedzialna za odcinanie powietrza. Czasem wystajacy z niej bialy plastik opiera sie o filc i nie pozwaza na domkniecie zaworka.

Wszystko dokladnie opisane w temacie z fotkami.

Niestety trzeba troche pogrzebac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kupić dyszę TeeJet z Glorii (do przerabianego Marolexa), ale we wszystkich podawanych na forum źródłach akurat nie były do nabycia. W końcu kupiłem na allegro za 4,7 zł. dysza + 5,2 zł list priorytet. :)

Sprzedający handluje różnymi dyszami TeeJet i trzeba najpierw zapytać czy akurat posiada model TP11006-VP TeeJet (ten szary do Glorii). Dla chętnych załączam link do sprzedającego http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=16320336

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł czas na pierwsze testy Marolexa 3000.

Do Lancy zaaplikowane 4 dedykowane filce i dysza 110* fi 0,9

Dziurka w rurce zrobiona sitko zdjęte.

Zalane 50ml VP NSF na 1L ciepłej wody.

106ybuf.jpg

2zyg4ll.jpg

Testowalem juz parę stężeń przy rożnej ilości filców i uzyskuje gęstszą/rzadszą pianę ale niestety oprysk jest w postacji delikatnej mgiełki a nie gęstej piany.

Tak to wygląda na aucie:

k0opzt.jpg

Moim zdaniem problem leży w dyszy i w jej zbyt małym przepływie.

Czy ktoś mógłby potwierdzić tą informacje? ;)

 

Kupować dyszę od glorii czy wystarczay któraś dysza z zestawu Marolexa (np niebieska herbicydowa)?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł czas na pierwsze testy Marolexa 3000.

Moim zdaniem problem leży w dyszy i w jej zbyt małym przepływie.

Czy ktoś mógłby potwierdzić tą informacje? ;)

 

Kupować dyszę od glorii czy wystarczay któraś dysza z zestawu Marolexa (np niebieska herbicydowa)?

 

 

Potwierdzam - za mały przepływ. Też kiedyś miałem tą żółtą i piana była podobna do twojej. Próbowałem wszystkich z zestawu do marolexa i było podobnie.

Szara teejet 110 sprawdza się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktm950, niestety w Oemtuning skończyły się i przewidywany czas dostawy 2 tyg :zly:

Trzeba zamawiac przez internet np z MxNowicki. Wychodzi z wysyłka paczkomatem 15zł.

 

Obawiam się że tam też nie dostaniesz. Sprawdzałem w zeszłym tygodniu

 

Sprawdzam obecnie i pokazuje ze jest na stanie. Wieczorem będe zamawiać to dam znać czy było czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.