Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

maciek-drummer, delikatnie dookoła trzeba było spiłować, ale nie jest to żaden problem :)

michulek, chyba się nie zrozumieliście, zobacz sobie jak wygląda lanca do marolexa i jeszcze raz obejrzyj filmik :)

 

PS: Oczywiście, że jest lanca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, lance wyobrażałem sobie inaczej.. Taka lance jak na filmie można dokupić do marolexa 3l? Możesz podać przykładowy link do aukcji? Jednak się chyba zdecyduje na zakup. Jak to wygląda z mycie auta? Jaka skuteczność? Pewnie mniejsza dużo niż ręcznego mycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik co do czego ,a co do mycia to jest to tylko takie wstępne mycie, oczywiście można spryskać na bezdotyku i opłukać wodą z lancy ale nie oczekuj cudów,żeby auto było czyste i tak trzeba ruszyć z wiadrem(a najlepiej z wiadrami ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile macie dziurek w rurce, a dokładnie jakiej grubości? Szkoda, że fotki z pierwszej strony się usunely.. Pytam bo mam zbyt gęsta, sucha pianę która szybciej wyschnie zanim splynie. Używam green magifoam 40ml na litr ciepłej wody, czerwonej dyszy herbicydowej marolex 110stopni, która ma deko większą wydajność cieczy od niebieskiej no i oczywiście 1 dziurka 2 cm od góry zrobiona pineska do tablicy, 2 filce od glorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkeolowy, ja mam wypaloną przy pomocy igły do szycia (jest cieńsza od szpilek do tablic) chociaż i tak uważam, że przydałaby się ciut cieńsza.

Natomiast jeśli chodzi o Magi to na ogół stosuję takie stężenie ale na 1.5l ciepłej wody. Jeśli u Ciebie ciśnienie nie kończy się za szybko, strumień jest w miarę jednolity to proponuję wyjąć jeszcze jedną wkładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupione : Marolex 3000 + lanca-przedłużka + 4 filce od Glorii (żółte) + dysza TeeJet 110 szara .

 

Czyli tera :

1. Zdejmujemy końcówkę z wężyka + dziurka w rurce zasilającej na wys 1 cm od góry - może na początek cieńsza igłą a nie pinezką do tablicy ?

2. Założenie lancy + wymiana dyszy na szarą TeeJet + 3 filce od Glorii

3. Roztwór : 1 L wody + 40 ml piany SG Fruit Snow Foam Neutral

 

.. i testowanie , nie pominąłem czegoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupione : Marolex 3000 + lanca-przedłużka + 4 filce od Glorii (żółte) + dysza TeeJet 110 szara .

 

Czyli tera :

1. Zdejmujemy końcówkę z wężyka + dziurka w rurce zasilającej na wys 1 cm od góry - może na początek cieńsza igłą a nie pinezką do tablicy ?

2. Założenie lancy + wymiana dyszy na szarą TeeJet + 3 filce od Glorii

3. Roztwór : 1 L wody + 40 ml piany SG Fruit Snow Foam Neutral

 

.. i testowanie , nie pominąłem czegoś ?

Wszystko ,dziurkę możesz zrobić jak piszesz mniejszą (zawsze można powiększyć)no i czeka Cię trochę zabawy żeby określić ile filcy i jakie stężenie daje zadowalający efekt powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei dziurką od igły krawieckie była za mała i leciało mleko, dopiero kiedy dziurkę poprawilem pinezką piana leci super :)

Wydaje się że nie ma różnicy w wielkości otworu między igła a pinezka ale minimalne powiększenie dalo u mnie oczekiwany efekt :)

Do tego 2 filce od glorii, 50ml piany na litr wody i pianka marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei dziurką od igły krawieckie była za mała i leciało mleko, dopiero kiedy dziurkę poprawilem pinezką piana leci super :)

Wydaje się że nie ma różnicy w wielkości otworu między igła a pinezka ale minimalne powiększenie dalo u mnie oczekiwany efekt :)

Do tego 2 filce od glorii, 50ml piany na litr wody i pianka marzenie :)

 

Cenne uwagi :good: jutro ma dojsc paczka z marolexem i reszte szpejów i bede drucił :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od samego marolexa i kombinowałem z filcami meblowymi.

Jednak dopiero po dokupieniu oryginalnej lancy i filców od glorii jestem w 100% zadowolony z efektów, koszty i tak wyszły małe w porównaniu z glorią - którą też miałem ale sprzedałem a za kasę przerobiłem marolexa i jeszcze trochę zostało :)

Także jeśli przeróbka marolexa to tylko z dokupieniem lancy i filców, efekty są od razu bez kombinowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancy do marolexa, o takiej:

http://allegro.pl/marolex-lanca-modulow ... 31750.html

 

Do tego filce od glorii dostępne np. u MX`ów: http://www.pielegnowacauto.pl/gloria-wk ... -fm50.html

 

i hulaj dusza... :kox:

 

Jak ktoś się zastanawia czy się opłaca, odpowiadam - TAK :)

Jedynie moja uwaga jest taka żeby od razu kupować komplet i najlepiej u jednego sprzedawcy, ja najpierw kupiłem marolexa i dysze dopiero później lancę i wkładki do glorii także z przesyłkami wyszło mnie to więcej, gdybym teraz zamawiał to bym szukał wszystkiego u jednego sprzedawcy żeby szło jedną paczką i koszt pewnie zamknął by się w +/- 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z czegoś takiego da radę zrobić pianownicę?

Opryskiwacz_Verve_1_5_l-614446-116332.jpg

 

Dodane po 2 godzinach 24 minutach 42 sekundach:

Czy po zamontowaniu w takim opryskiwaczu: http://allegro.pl/epoca-alfa-tec-oprysk ... 87509.html

takiej końcówki http://allegro.pl/epoca-dysza-spieniaja ... 22426.html

będzie można używać tego jako pianownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda co ma problem z pianą.. Dziurka robiona 1.5 cm od końca rurki (wypalona igła do strzykawki 0.5mm, pineska była wg mnie za duża), na samym dole zamontowane to siteczko, które marolex daje w zestawie, 1 filc glorii, stężenie 40ml (magifoam) na 1l wody destylowanej (u mnie miarka w marolexie mocno przeklamuje i tutaj miałem często problem ze stężeniem) wtedy miałem pianę niczym do golenia sucha, trzymała się długo na lakierze, ale nie było efektów oprócz wizualnych, teraz jest mleko/piana, która domywa 12/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancy do marolexa, o takiej:

http://allegro.pl/marolex-lanca-modulow ... 31750.html

 

Do tego filce od glorii dostępne np. u MX`ów: http://www.pielegnowacauto.pl/gloria-wk ... -fm50.html

 

i hulaj dusza... :kox:

 

Jak ktoś się zastanawia czy się opłaca, odpowiadam - TAK :)

Jedynie moja uwaga jest taka żeby od razu kupować komplet i najlepiej u jednego sprzedawcy, ja najpierw kupiłem marolexa i dysze dopiero później lancę i wkładki do glorii także z przesyłkami wyszło mnie to więcej, gdybym teraz zamawiał to bym szukał wszystkiego u jednego sprzedawcy żeby szło jedną paczką i koszt pewnie zamknął by się w +/- 70zł.

 

 

Powiem Ci, że te filce średnio pasują do tej lancy. Sam się skusiłem i takie kupiłem, ale trzeba je było podszlifować. Zeszlifowałem kołnierz i podszlifowałem trochę resztę.

 

 

 

 

Powiedzcie, jeśli muszę często pompować opryskiwacz to znaczy, że mam za dużą dziurę w wężyku? Jedna napompowanie opryskiwacza do odbicia zaworka wystarcza mi na 40 sekund spryskiwania, czy to normalne? Piana niby leci ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ucieka ciśnienie to albo źle skrecony przy tym dyngsie białym, co się cofa gdy uwalniasz ciśnienie, może też być za duża dziurka, mi jedno pompowanie wystarcza na prawie cały bok, wcześniej pisali, że trzeba tak średnio pompowac 4 razy do pełna na całe auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.