Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Czy jest ktoś z warszawy czy okolicy kto przerabiał lub by pomogł w przerobieniu zakupieniu co potrzebne. Bo linki podane w postach są już nieczynne. Poprosze linki co gdzie kupić do przeróbki

 

Temat pianownicy na forum zaczoł się 5 lat temu czy w chwili obecnej jest coś gotowego na rynku taniego czy jedyna rada to przeróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralieco, Kolego najtaniej wychodzi jak pójdziesz do sklepu ogrodniczego i tam zapytasz o Marolexa. Ja tak kupiłem swojego, a płaską dysze dali mi za free. Dokupiłem tylko na allegro lancę modułową i z wkładki do butów wyciąłem sobie dwa filce. Na twoim miejscu kupiłbym marolexa 3000, niewielka różnica w cenie, ale jest trochę efektywniejszy w pracy. Ewentualnie jeśli nie chcesz się bawić w przerabianie to poszukaj na Allegro pianownicy Kwazar, albo już droższej pianownicy Epoca u któregoś z partnerów forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos powie jak zmodyfikować opryskiwacz cisnieniowy epoci 2l na pianownice? Dziewczyna zamawiała mi pianownice jako prezent a kupiła opryskiwacz :(

 

Wysłane z mojego P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralieco, nie bądź leniwy. Znajdź se na allegro, wszystko jest. Dla ułatwienia podam, że lanca to jest R01MR15, dysza niebieska a opryskiwaczy w bród. Zacznij od lancy, bo jest ich mało na alle i kup wszystko u jednego sprzedawcy.

 

Jak nie chcesz na alle, to na stronie marolexa jest lista dystrybutorów.

 

Teraz to bym chyba kupił 3000, bo w tej samej cenie a powietrza więcej wejdzie. Bo jak zrobię 1,5l roztworu, to i tak mi zostaje. Ale jak bym miał większy opryskiwacz, to by więcej powietrza można nabić...

 

Na filmiku jest wszystko, praca na 5 minut. Ostatnio dwa takie przerobiłem, to razem z wycięciem filców zeszło mi może z 10-15 minut na oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczyłem za mocno rurkę platikową podającą w marolexie płyn z zbiornika do głowicy gdzie można taka rurkę zakupić lub zaadoptować zamiast seryjnej. Podobno jest stosowana większa rurka czy ktoś wie od czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem co się stało z moim marolex'em.

Przy dokręcaniu lancy spust zaczyna się obniżać i brakuje szczelności w trakcie wytwarzania ciśnienia.

 

Czy u was mając włożoną nakładkę czerwoną na biały "cypek" jak spróbujecie napompować ciśnienie to marolex jest szczelny czy nie ?

 

[mod=damian]Rozmiar zdjęć niezgodny z regulaminem[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest tylko to, że jeszcze w zeszłym roku takie rzeczy się nie działy - przeleżał w piwnicy, nie wiem czy niska temperatura miała jakiś wpływ???

 

pewnie pozostaje kupno kolejnego tylko zastanawia mnie teraz czy nie lepiej kupić glorię - od którego dystrybutora najlepiej zakupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak robię tylko trzymając nakrętkę cylinder nawet nie chce drgnąć.

na filmiku ze strony marolex'a wymiana suwaka to chwila roboty a tu cholerstwo nawet nie drgnie, może to przez to, że większość czasu leżał :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.