Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich. Z racji iż nie odnalazłem w temacie nic o modelu AM12PR http://sklep.marolex.pl/auto-myjka-premium12-l.html chciałem dopytać czy w nim również trzeba zastosować takie przeróbki jak w opisywanych przez Was wersjach Master 1500 itp? Mam to szczęśćie posiadać właśnie ten produkt (dobra teściowa załatwiła, po znajomości :D ) I chciałem zacząć korzystać z niego jak z pianownicy. Ktoś coś doradzi?

 

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się przywitać.

Mam otóż taki problem, poszedłem za ciosem i zamiast brać opryskiwacz 2 litrowy wziąłem 6 litrowy od kwazara.

Końcówkę mam niebieską również z tej firmy.

Dzisiaj podłączyłem całość, zrobiłem 1 otwór w tym wężu, a do końcówki zacząłem wsadzać kombinacje filcu pod meble i gąbki (takiej jak ktoś na początku). Piana to car max z tenzi, dałem prawie 2 litry i 60 ml piany. Efekt był taki sobie, mleko spływało. Na oko mało powietrza, jak włożyłem i filce i gąbkę to widać, że za grubo, a mimo to mleko leci. Dorobiłem drugą dziurę w wężu i jest lepiej, ale nadal pianie dużo brakuje. Nie wiem co zrobić, trzeci otwór jest bezsensu raczej.

Filc, którego używam to takie grube podkładki ze zdjętym klejem, to nie te z ikea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update- dałem ~40 ml na litr i piana była spoko. Problemem u mnie było to, że filce nachodziły na końcówkę i tworzyło się przez to mleko.

Poradziłem sobie wkładając filce, odwróconą końcówkę z perforowaną stalą dookoła i dopiero nałożyłem na to prawidłowo niebieską herbicydową.

Jedyny problem jaki teraz mam to nierówna praca, za to w równych odstępach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy gdzieś jeszcze można kupić same filce od Glorii (do przeróbki Marolexa)?

Z tego co widzę, to we wszystkich sklepach są same końcówki plastikowe, ale nie ma filcy.

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które to dokładnie końcówki ??

 

możesz jakiegoś linka informacyjnego podesłać... z tego co pamiętam w starym opryskiwaczu to właśnie miałem problem z tym , że filce wchodziły za głęboko i zapychały mi dyszke...

 

Wczoraj przyszedł mi marolex3000 z lancą więc zabieram się za przerabianie...

 

Mam w sumie niebieska dysze herbicydową ale chciałbym się ustrzec właśnie "objawu" zapychania dyszy filcem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI guys,

 

Sorry I haven't posted in a while but only had time to wash my car last week since I've last wrote here.

Anyhow,

 

I tried with the pelts. I first used 2 of them and approx 60ml valet pro advanced snow foam to 1.5L of water. I was a little watery.

This was the result:

 

 

 

 

I wasn't happy so I went to 3 pelts and I doubled the concentration of soap

I got this:

 

 

I still didn't liked it, so I went back to the 2 pelts to see if the increased concentration helped. Was still bad:

 

 

Any suggestions to find out what I am doing wrong?

I am pumping it as much as I can, but only at the beginning it looks nice, after wards the foam is uneven, sometimes big lumps sometimes fine mist. But generally very uneven.

What concentration of soap should I use?

The pelts look exactly like the ones you have.

Thank you for your time :)

 

P.S. if someone could point me to the admin. I get a strange error when I try to access the user control panel. I get this error: Capture.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.