Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podczas majówki używałem mojego marolexa i zauważyłem że podczas pompowania zaczyna sama wylatywać z niego śmietana przez dysze niby nie dużo ale wcześniej nic takiego nie miało miejsca, może mieliście taki przypadek i jesteście w stanie coś podpowiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sytuacja jest na 100% analogiczna.

http://www.lidl.de/de/florabest-drucksprueher/p192694

Potrzebna jest inna koncowka, z miejscem na filc.

Jesli podobienstwo nie jest przypadkowe, a opryskiwacze i ich gwinty robione sa na jedna modle, to problem zalatwi, przerobiona koncowka pianujaca Kwazara.

http://sklep.beps.pl/kwazar-dysza-spien ... -p-32.html

Moje byly jeszcze ze starej serii (czarne), ale nie powinny sie roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wogóle jest sens przerabiać marolexa itp skoro nowa pianownica MR. Foamer kosztuje 80zł ?

Ja próbowałem już raz przerobić , wtedy jeszcze były tylko droższe glorie. Części z wysyłką wyszły mnie nie wiem czy nie więcej. Sam marolex 2000 z wysyłka 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens. Mr Foamer ma 1.65l czyli niewiele większa pojemność niż ilość roztworu którą potrzebujesz na całe auto. Zdajesz sobie jaki jest czas pianowania jak masz prawie pełen zbiornik zalany? :) Ponad to na filmiku promocyjnym widać czas pianowania (jedne drzwi) przy zbiorniku zapełnionym do około połowy, jeśli pompowanie co element Cię satysfakcjonuje bierz Mr Foamer :) Proponuję marolex 3000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sytuacja jest na 100% analogiczna.

http://www.lidl.de/de/florabest-drucksprueher/p192694

Potrzebna jest inna koncowka, z miejscem na filc.

Jesli podobienstwo nie jest przypadkowe, a opryskiwacze i ich gwinty robione sa na jedna modle, to problem zalatwi, przerobiona koncowka pianujaca Kwazara.

http://sklep.beps.pl/kwazar-dysza-spien ... -p-32.html

Moje byly jeszcze ze starej serii (czarne), ale nie powinny sie roznic.

 

Czyli teoretycznie i do takiego ustrojstwa ta dysza by podeszła ?

[mod=damianTDCi]Zmniejsz zdjęcie do rozmiaru obowiązującego na forum.[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens. Mr Foamer ma 1.65l czyli niewiele większa pojemność niż ilość roztworu którą potrzebujesz na całe auto. Zdajesz sobie jaki jest czas pianowania jak masz prawie pełen zbiornik zalany? :) Ponad to na filmiku promocyjnym widać czas pianowania (jedne drzwi) przy zbiorniku zapełnionym do około połowy, jeśli pompowanie co element Cię satysfakcjonuje bierz Mr Foamer :) Proponuję marolex 3000 :)

To nie porównuj marolexa 3l do foamera bo to bez sensu a cena wyjdzie wyższa niż za niego.

Porównując do 2l to raptem 350ml więcej, to aż taką różnica?

 

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rustin, nie stresuj się, sam zarzuciłeś temat, że przerabianie marolexa nie ma sensu i to Ty wspomniałeś o marolexie 2000, więc ja od siebie Ci odpowiedziałem i zaproponowałem marolexa 3000 jako rozsądne rozwiązanie ponieważ jest niewiele droższy a reszta przeróbek jest taka sama jak w innych marolexach. Odpowiadając na twój zarzut moje porównanie uważam za sensowne ponieważ kwota jest podobna a to że za podobną kwotę są 2 różne od siebie produkty to nic dziwnego w tym nie widzę i wskazuję moim zdaniem lepsze rozwiązanie. Skoro chcesz kupić gotowy produkt za 80zł i nie być z niego zadowolonym proszę bardzo droga wolna. Ja wyrażam swoje zdanie i od siebie jako pianownicę ręczną proponuję marolexa 3000 z przeróbką. Przy zbiorniku 2l (a 1,65l to już całkiem) trzeba sporo się napompować, zależy jeszcze ile kto zużywa roztworu. Swoją drogą co z tego że wyjdzie powiedzmy 90zł zamiast 80zł? Różnica jest zasadnicza a mianowicie taka że po kilku pianowaniach taką małą pianownicę odstawisz w kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam ponownie przygodę z marolexem... Niestety mój stary zaginął jakiś 2lata temu w niewyjaśnionych okolicznościach :/

 

Wcześniej miałem 2000 ale teraz widzę, że pojawiły się 3000 więc chyba na taki się skusze :) Czy metoda przerobienia jest identyczna... Zastanawiam się nad zakupem lancy modułowej bo to chyba o wiele bardziej uprości sprawę modzenia....

 

Mam tylko pytanie odnosnie dysz którą najlepiej zastosować ?? Trzeba kupić cały kpl czy gdzieś dostanę pojedynczo ??

 

Mam jeszcze pytanko gdzie najlepiej/najtaniej zakupić cały kpl potrzebny do przeróbki... Moze ktoś juz kupowal cały kpl i wie gdzie wyjdzie najekonomiczniej... Patrzyłem na stronie Marolexa ale się zdziwiłem , bo niby sklep firmowy a drogo strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.