Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Iron x nie tyka alu,

 

Potwierdzam... Jechałem nim polerowane alu w Hummerze... ładnie puścił nalot rdzy z piasty, alu wydawało się zostać nietknięte...

 

Ale nie radzi sobie z resztkami asfaltu na felgach. Po użyciu Iron X musiałem pomagać sobie takim starociem firmy CAR PLAN - wonder wheels. Ten rozpuszcza wszystko ale chyba już tego nie robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, istnieja tylko 2 srodki do felg:

1. Dr. Wack P21S Power Gel

2. Scholl Concepts Rim7 nowa wersja 2011

Obydwa w zelu, mozna je rozcienczac w zaleznosci od zabrudzenia i pozostawic na felgach na baaaardzo dlugo. Testowalem nawet i do 45min.

Felgi musza byc w naprawde hardcorowym stanie zeby po uzyciu tych plynow trzeba bylo prosic o pomoc Iron X.

Jedyne czego nie rozumiem to cena tych plynow w Polsce... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Carplan wonder wheels. W moim przypadku resztek asfaltu oczywiście nie ruszył. Za opiniami forumowiczów swoje felgi na początku potraktowałem środkiem Autoland atack, który w zasadzie niewiele dał. Felgi były raczej zapuszczone (od ok. 4 lat gdy były zakupione) i nie były do stanu idealnego jeszcze ani razu wcześniej doprowadzane. Następny w kolei użyty został wspomniany już Carplan wonder wheels, który doczyścił to z czym Autoland sobie nie poradził. Co asfaltu bdb środek, który polecam i zarazem jest on bardzo tani (8,5zł) jest asphalt remover. Grudki spływają same. Największy problem sprawiły resztki kleju ale i z nimi poradził sobie środek do asfaltu choć wspomagałem się plastikową kartą do ściągania kleju (i ropą w sprayu...)

 

było:

62662225.jpg

 

po 4-5 godz wszystkie felgi wyglądaj praktycznie tak samo dobrze:

23184078.jpg

 

Chociaż kilka skaz nie ruszyły te środki, chciałbym was zapytać czy warto potraktować je kwasem? Ani środki do asfaltu ani wonder wheels ani próba delikatnego ale mocnego czyszczenia nie pomogły.

 

skaza.jpg

 

 

 

 

 

Wybaczcie kiepską jakość, następnym razem wezmę lusterko. Lub wyjmę felgi raz jeszcze i zedytuję fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj CAR PRO IRONX PASTE - niesamowicie mocny specyfik na takie trudne przypadki , jeżeli on sobie nie poradzi to kiedyś była relacja na felgach BMW i w ruch poszedł filc stożkowy na trzpieniu z wiertarką i pasta Autosol - Metal Polish o ile pamięć mnie nie myli , tylko trzeba uważać z obrotami i dociskiem aby szkód nie porobić zamiast pożytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najpierw wyczyścić felgi... IronX czy ValetPro Citrus Tar&Glue Remover? Czy to raczej bez znaczenia bo jakby nie patrzeć oba środki są do usuwania innych "śmieci". Oczywiście wcześniej na ruszt pójdą różne środki typu APC itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki koledzy polecilibyście zestaw by nowe czarne lśniące felgi 18 długo tak wyglądały. Co najlepsze na pierwszy brud by spryskać i spłukać do codziennego mycia, następnie jakim pędzlem lub rękawicą brać się za felgi żeby ich nie porysować.

Próbowałem delikatnie "przetrzeć" jedną z nich z plamek po wodzie lecz dobrze, że nie rozpędzałem się bo już kilka mikrorysek jest po mojej "polerce" :wallbash:

 

atack na pierwszy brud i zwykły pędzel malarski z miękkim włosiem? wolałbym by nie kosztował ten zestaw zbyt dużo, najlepiej jakiś środek APC żeby był uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki koledzy polecilibyście zestaw by nowe czarne lśniące felgi 18 długo tak wyglądały. Co najlepsze na pierwszy brud by spryskać i spłukać do codziennego mycia, następnie jakim pędzlem lub rękawicą brać się za felgi żeby ich nie porysować.

Próbowałem delikatnie "przetrzeć" jedną z nich z plamek po wodzie lecz dobrze, że nie rozpędzałem się bo już kilka mikrorysek jest po mojej "polerce" :wallbash:

 

atack na pierwszy brud i zwykły pędzel malarski z miękkim włosiem? wolałbym by nie kosztował ten zestaw zbyt dużo, najlepiej jakiś środek APC żeby był uniwersalny

wosk coli 476 a potem wystarczy opłukać wodą potem pędzelek i szampon, jak chcesz specjalny środek to bilberry albo stjarnagloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki koledzy polecilibyście zestaw by nowe czarne lśniące felgi 18 długo tak wyglądały. Co najlepsze na pierwszy brud by spryskać i spłukać do codziennego mycia, następnie jakim pędzlem lub rękawicą brać się za felgi żeby ich nie porysować.

Próbowałem delikatnie "przetrzeć" jedną z nich z plamek po wodzie lecz dobrze, że nie rozpędzałem się bo już kilka mikrorysek jest po mojej "polerce" :wallbash:

 

atack na pierwszy brud i zwykły pędzel malarski z miękkim włosiem? wolałbym by nie kosztował ten zestaw zbyt dużo, najlepiej jakiś środek APC żeby był uniwersalny

wosk coli 476 a potem wystarczy opłukać wodą potem pędzelek i szampon, jak chcesz specjalny środek to bilberry albo stjarnagloss

 

Czyli po zabezpieczeniu nowych felg woskiem, wystarczy przy myciu pierwszy brud spłukac karcherem i następnie szampon plus pędzelek załatwi sprawę?

Żadnego "psikadła" po spłukaniu wodą pierwszego brudu?

pędzel z castoramy albo z nomi spełni swą rolę?

 

Czym polecacie wycierać felgi, lakier czarny połysk jak wspominałem, tak żeby nie zrobić rys na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się do czyszczenia felg zimowych lecz niestety nie domyły się tak dobrze jak bym tego oczekiwał :/

Użyłem ValetPro Bilberry Wheel Cleaner 1:1 niestety nie poradził sobie z tym brudem do końca tak jak to widac na fotkach więc może podpowiecie mi czym to doczyścic ?

Druga sprawa jakim środkiem/sposobem najlepiej schodzi ten klej od odważników ?

I jeszcze czym polecacie nawoskowac felgi na zimę ? posiadam Collinite 476 i Nigrin (konserwacja felg)

42c3aa130b63e5a7med.jpg

31abd6086be83e85med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.