Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz doczyścić felgi porządnie to jeżeli się do tego przyłożysz i odpowiednio je zabezpieczysz i systematycznie będziesz je mył to tak naprawdę starczy Ci do tego woda z szamponem plus na pewno coś do usuwania cętek asfaltu. Nie widzę sensu używać Iron-x do systematycznego mycia felg...ale, wracając do pytania:

 

1. Jeżeli chcesz już mieć coś do felg i chcesz, żeby było to bezpieczne to tak jak napisała Justyna kup Bilberry lub R222 o którym wspomniałeś

 

2. Z własnego doświadczenia wiem, że Iron X z dużą łatwością usuwa konkurencję w postaci wosku/sealanta ale producent oficjalnie pisze, że Iron tylko w 50% osłabia wosk (nie wiem jak wyglądały te badania i nie chceś się spierać czy osłabia go w 99% czy w 50% ale bez wątpienia go osłabia)

 

"Since many had questions about this , i decided to check/test it more deeply!

 

so , conclusion talking with our engineers , i can say that ironX and Soapgel will affect wax layer by 50% !

now subc, about your remark, since the irons are all over the air , they stick on your car surface , on the wax as well, so ironx dissolves these on your car wax layer, what under the wax if its not too oily wax ofcourse it cant penetrate.

 

another thing we checked! which many wondered,

ironx can be left to dry on surface!! there wont be any problem with that,

only thing is NOT to leave it to dry with sunshine!!!

in shade place there wont be a problem to let it dry on surface.

 

i hope this info helps to clear things up."

 

Link do topicu:http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=211655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Na innych forach czytałem że jeszcze felgi polerują pastą tempo co o tym myślicie?
chyba nie czytałeś tego na forum związanego z profesjonalną kosmetyką samochodową ? Pasty ? hmm chodzi o wyczyszczenie felgi ? czy o zabezpieczenie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logo1024, tak po krótce - po dokładynm wyczyszczeniu z zewnątrz i od środka felgi wypada zabezpieczyć jakimś woskiem - najlepiej dedykowanym do felg, ale spokojnie możesz użyć też wosku do lakieru. W zależności od tego jaki to będzie środek będziesz krócej lub dłużej cieszył się efektem. Jeśli chodzi Ci o konkretne produkty - przeszukaj forum, jest ich cała masa łącznie z opiniami użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na felgi polecam FK1000p Hi-temp.

Czasami (na "torze" w Rusocinie) upalamy do tego stopnia że po kilkudziessięciu kilometrach felgi są czarne, hamulce czerwone a sealant leży i nie chce zejść :good:

A na świeżo 99% z tego syfu zchodzi pod myjką :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
Eryczek, i spokojnie sięga do nadkoli? Nie jest na tyle twarda, żeby kołpaki porysować?

 

Bardzo przepraszam ale dopiero teraz zobaczyłem Twoją "dopytkę"

Do nadkoli to ta polecana przez mnie szczotka średnio się nadaje. Ewidentnie jest za krótka.

Polecając ją miałem na myśli mycie felg. Mam wzór pięcioramienny, szprychy bardzo grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moglibyście mi polecić dobrą i zarazem dość długą szczotkę do felg?

taką żebym mógł wymyć też felgi od środka nie zdejmując ich z auta.

 

kształt :

5b77cee9adeb446d.jpg

 

mam na oku właśnie DAYTONę ale może jest coś trochę tańszego, tak samo funkcjonalnego i trwałego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat...

Dziś pierwszy raz myłem felgi używając wyżej pokazanej szczotki VALETPRO LONG WHEEL BRUSH. Mogę ją polecić, szczególnie kiedy miejsca pomiędzy felgą a zaciskiem hamulcowym i tą osłoną wokół tarczy jest mało. Na "tyły" felg o szerokości 6,5" sięga spokojnie i jeszcze wystaje. Jak znajdę czas to zrobię i wrzucę tutaj fotę jak to wygląda.

Piotrusiek636, co do chlapania to chlapie tak samo jak poniższa:

3d208a8c5cab36674514c390c2790457.jpg

:kox:

 

[ Dodano: 12 Kwiecień 2012, 12:33 ]

DSC02936.jpg

DSC02937.jpg

DSC02942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.