Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie VP Blue gel wheel cleaner...Jest bardzo mocny i super sie z nim pracuje. :good:

W jakim stosunku z wodą używasz?

 

Zazwyczaj stężony i jest mocniejszy od nielsena acid aluminium cleaner.Poradził sobie z felgami nigdy nie czyszczonymi w środku z passata 91r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym regularnie czyścić alufelgi w Citroenie C4 Loeb Edition? Są on białe, limitowana edycja. Nie wiem czy są to zwykłe, lakierowane alufelgi. Miał ktoś z Was styczność? Chodzi dokładnie o taki model:

http://www.wisecarshopper.com/wp-conten ... po37eb.jpg

Myślałem nad Bilberrym, ale chcę się upewnić czy będzie dla nich bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wybrać:

1. WOLF'S CHEMICALS DECON GEL, BRAKE DUSTER

2.VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER

3.VALETPRO BLUE GEL WHEEL CLEANER

 

Felgi letnie w stanie średnim, zimowych attack za bardzo nie rusza, ale letnie udałoby się nim wyczyścić..

 

Letnie:

 

6bdresingkola.jpg

 

7felgiprzed.jpg

 

7felgi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do codziennego z wierzchu - Bilberry, ale do doczyszczania po sezonie od wewnątrz wpierw używam Blue, a potem coś w stylu IronXa, czyli ten Wolfs Chemicals Decon Gel akurat będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

inarusbox, pamiętaj, że Wolf's czy IronX to środki do usuwania zanieczyszczeń z żelaza, czyli pył hamulcowy lub delikatna rdza. Do pierwszego czyszczenia coś kwasowego jak Blue Gel Wheel Cleaner, następnie IronX. Do regularnego lepiej np. Bilberry i od czasu do czasu IronX lub Wolf Brake Duster.

 

Jeśli ten nalot co pokazujesz na zdjęciu jest ze rdzy to IronX powinien go rozpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym co pokazuje nie będzie raczej problemu, gorzej z zestawem na zimę..

 

Do mycia felg powiedzmy raz w miesiącu który byłby lepszy?

 

Mam tester Blue Gel'a, rozcieńczyłem go ok. 1:3 i dziś na szybko chciałem sprawdzić jak sobie poradzi z alusami na zime i jakoś szału nie było.. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no proszę :) ładny rezultat, ja go rozcieńczyłem kiedyś tak samo jak robię z VP Blue Gel, czyli 1:5, ale w opcji od razu z pędzlowaniem i byłem negatywnie zaskoczony bo okazał się dużo słabszy od Blue (oczekiwałem tego samego); trzeba spróbować 1:1 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę :) ładny rezultat, ja go rozcieńczyłem kiedyś tak samo jak robię z VP Blue Gel, czyli 1:5, ale w opcji od razu z pędzlowaniem i byłem negatywnie zaskoczony bo okazał się dużo słabszy od Blue (oczekiwałem tego samego); trzeba spróbować 1:1 :P

jakbyś mógł sprawdzić to byłoby super, ciężko coś wybrać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panowie mam pytanie, potrzebuje jakiegoś dobrego psikadła do felg, warunek jest taki, aby był delikatny ponieważ mam delikatne felgi, nie musi to być mocny środek to ciężkich zabrudzeń tylko coś "light". Mysle nad R222 Gel bądź IronX. Pytanie drugie - czy takie środki nie usuną mi sealenta z felg ? średnio mi się widzi co kawalek nakładać wosk na felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.