Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

może podpowiecie mi czym to doczyścic ?

 

P21-S Felgen -Reiniger - psiknij, rozetrzyj i zostaw na 20 minut.. następnie delikatnie szczoteczką i wodą z myjki ciśnieniowej.

Ewewnutualnie można kwaskowo.. Autobrite Very Cherry Acid i szczoteczka do zębów. (Pamietaj o rękawiczkach i okularach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparco, do kleju po odważnikach środek do smoły i asfaltu lub jak mówiono tar & glue poradzi sobie. Z tym, że na pewno sam nie spłynie, trzeba czymś sobie pomóc, w moim przypadku pomogła mi stara płyta cd bo akurat żadnej karty nie miałem pod ręką.

 

carplan wonder wheel może sobie też poradzić z resztą, która się nie domyła - w moim przypadku pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobię benzyną ekstrakcyjną i kartą z klejem po odważnikach dużo roboty było ale zeszło,a te czarne środki sobie odpuściłem tego i tak nie widac i są to alufelgi zimowe,ale dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
*Tenzi En Jee

*cQuartz IronX

*Valet Pro Bilberry

 

IronX możesz zastąpić Wolf's Brake Dusterem, który jest tańszy, a niewiele mniej skuteczny. Zamiast Tenzi En Jee lepiej weź coś kwasowego aby było na pierwsze doczyszczenie (jeśli masz felgi z kilkuletnim brudem), a Bilberry do regularnego użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patol, niestety jeszcze nie próbowałem tego rozcięczać, ale wątpie. P21 GEL działa tak samo jak IronX (deironizacja), a skuteczność mycia bardzo poprawna. Wosk raczej zjedzie, pomimo tego, że nie zawiera kwasów itp. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesięczne Zaino Z2 nie zeszło, ba - ma się nadal bardzo dobrze

 

No to kurcze, muszę spróbować na nawoskowanym felunku. Jak narazie domywałem jedynie fele po całym sezonie i poradził sobie świetnie. Dla zasady - całość poprawiłem kwasem więc... :mrgreen: oceny zeszłorocznego zabezpieczenia się nie imałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany, nie bić i nie śmiać się! :D

 

Czytam czytam, mam już kilka rzeczy do porządnego umycia felunków, ale mam problem z ich nazwą. Czy mam polerowane, gołe czy jakie.. Lol. :)

 

Ktoś oceni:

 

 

Po tym będę się starać wybrać najlepszy stuff i zweryfikować, co już mam.pre_1319418460__p1050345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystałem z ValetPro Blue Gel'a w stosunku 1:5 i jak na razie pokonał on Autobrite'a Cherry Acid w tym samym rozcieńczeniu, ale jako że lubię porównywać sobie środki to niebawem zobaczymy co potrafi jeszcze coś od Wolfs'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.