Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie :

 

 

Jakie środki polecacie do stosowania na felgi polerowane mam : OZ Graturismo (chyba są polerowane nie wiem? :D) chodzi o to że czasem po użyciu mocniejszej chemi pojawiają się białe plamy czy naloty których później cięzko się pozbyć, co radzicie? jak z tym walczyć i czego używać żeby nie było białych plam nalotów?

:oops:

 

Moja przygoda z AD dopiero się zaczyna, posiadam wszak już pewne akcesoria i środki, ostatnio zakupiłem bańke Wolf'sa do dekontaminacji felg zimowych i obecnie też letnich.

posiadam pare mikrofibr, ale wyczytałem że można aplikować stricte woski na felgi aby je zabezpieczyć. niestety ani Coli ani FK Hi Temp nie posiadam (jeszcze) mam za to Dodo Juice Purple Haze, czy on może się nadać do nałożenia na felgi po myciu i glinkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przypadł do gustu Scholl Rim Seven do czyszczenia felg - ponoć jest bezpieczny dla polerowanych alu, ale niestety IMHO jest trochę zbyt drogi

 

a jeśli chodzi o wosk do felg, to naturalne woski jak DJ PH się raczej słabo do tego nadają

lepszy byłby jakiś sealant, czy coś przeznaczonego sticte do felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie czytałem troche w różnych tematach i zdania podzielone, albo natutalny wosk albo sealant do felg bo odp. na wys. temp i dłużej trzyma.

 

Niedługo jesien i zima, obecnie planuje w ten weekend umyć i zabezpieczyć zimowe 15stki nałoże na nie Dodo Juice PH a później już przed samym montażem zastosuje jakiś Coli czy FK hi Temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem na felgi CG wheel sealant jak na razie całkiem ciekawe wrażenia - przetarcie mikrofibrą i pył z klocków schodzi , łatwy w nakładaniu (2-3 warstwy) zapach arbuzowy , zobaczymy na dłuższą metę jak się będzie sprawował narazie polecam, co do czyszczenia myślę ,że VP blue gel wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOLF'S CHEMICALS DECON GEL, BRAKE DUSTER vs VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER. Co będzie lepsze do bieżącej pielęgnacji?. Pod względem wydajności lepiej wypada Valetpro dlatego też chyba się na niego zdecyduje ale chcicałbym poznać wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER. Co będzie lepsze do bieżącej pielęgnacji?. Pod względem wydajności lepiej wypada Valetpro dlatego też chyba się na niego zdecyduje ale chcicałbym poznać wasze opinie.

 

Ja wczesniej myłem preparatem Autoglyma był dobry teraz kupiłem VALETpro BILBERRY i tez daje rade jak dla mnie jest dobry zmywa pył hamulcowy;) ja staram sie utrzymywać koła w czystości to nie trzeba pozniej czystym płynem myc.

Wiec pędzel karcher i koła czyste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER. Co będzie lepsze do bieżącej pielęgnacji?. Pod względem wydajności lepiej wypada Valetpro dlatego też chyba się na niego zdecyduje ale chcicałbym poznać wasze opinie.

 

Ja wczesniej myłem preparatem Autoglyma był dobry teraz kupiłem VALETpro BILBERRY i tez daje rade jak dla mnie jest dobry zmywa pył hamulcowy;) ja staram sie utrzymywać koła w czystości to nie trzeba pozniej czystym płynem myc.

Wiec pędzel karcher i koła czyste ;)

 

Ja na felgi zabezpieczone Cquartz również ostatnio używam VALETpro BILBERRY i jestem zadowolony a mam i R222 ale jakoś mniej mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER. Co będzie lepsze do bieżącej pielęgnacji?. Pod względem wydajności lepiej wypada Valetpro dlatego też chyba się na niego zdecyduje ale chcicałbym poznać wasze opinie.

 

Ja wczesniej myłem preparatem Autoglyma był dobry teraz kupiłem VALETpro BILBERRY i tez daje rade jak dla mnie jest dobry zmywa pył hamulcowy;) ja staram sie utrzymywać koła w czystości to nie trzeba pozniej czystym płynem myc.

Wiec pędzel karcher i koła czyste ;)

 

Ja na felgi zabezpieczone Cquartz również ostatnio używam VALETpro BILBERRY i jestem zadowolony a mam i R222 ale jakoś mniej mi się podoba ;)

 

Czyli wg Twojej opinii R222 jest słabszy od Bilberry?

Pytam, gdyż też jestem na etapie wyboru płynu do czyszczenia felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER. Co będzie lepsze do bieżącej pielęgnacji?. Pod względem wydajności lepiej wypada Valetpro dlatego też chyba się na niego zdecyduje ale chcicałbym poznać wasze opinie.

 

Ja wczesniej myłem preparatem Autoglyma był dobry teraz kupiłem VALETpro BILBERRY i tez daje rade jak dla mnie jest dobry zmywa pył hamulcowy;) ja staram sie utrzymywać koła w czystości to nie trzeba pozniej czystym płynem myc.

Wiec pędzel karcher i koła czyste ;)

 

Ja na felgi zabezpieczone Cquartz również ostatnio używam VALETpro BILBERRY i jestem zadowolony a mam i R222 ale jakoś mniej mi się podoba ;)

 

Czyli wg Twojej opinii R222 jest słabszy od Bilberry?

Pytam, gdyż też jestem na etapie wyboru płynu do czyszczenia felg.

 

Myślę że z jednego jak i drugiego będziesz zadowolony. Nie wiem jak wytłumaczyć że bilberry mi bardziej pasuje może ten zapach, no i chyba r222 jest bardziej delikatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie ten pedzelek z niebieskim włosiem Valetpro do mycia felg... ale nie wiem moze to są moje odczucia... mega ciezko się nim myje felgi :/ lepiej mi wziąść gąbke i lepiej i szybciej domyje felge niz tym pędzelkiem... dla mnie troche słaby produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1chal, mam takie same odczucia tylko, że z pędzelkiem Autoglym. W porównaniu z miękką szczotką, gąbką czy rękawicą to trzeba się sporo namachać. Może wygodniej będzie przy myciu felg od wewnątrz, ale do tego trzeba koła zdjąć itp.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kiedys pisałem w jakims temacie, na brudne felgi ( ze tak powiem dziewicze, czyli nie detailingowane) zapodaje środek Carplan'a Wonder Wheel. Elegancko doczyszcza wżarty brud, nastepnie coś do smoły, gilnka, polerka i wosk. Później na tak przygotowane felgi myjka, jakieś APC w stężeniu 1:10 i must be LALA.

 

Co do wosków, pierwszy mój wosk jaki położylem na felgi był....Lusso Oro. Więm że jest to naturaly wosk, ale wtedy innego nie miałem. Po jego aplikacji, felgi ładnie świeciły sie w słoneczku i trwałośc też nie była taka krótka. Na chwile obecna, nie uzywam żadnego wosku stricte do felg tylko NXT z Meg'sa bo musze go do czegoś wykorzystać 8-)

Za jakieś 10 dni, zamówie SV Autobahn i zobaczymy ja się bedzie prezentował w odniesieniu do wosków które używam na chwiel obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezabezpieczone i zapuszczone:

1. Dr Wack P21S Power Gel

2. Scholl Concepts Rim7

3. CarPro IronX

4. Mala i duza szczotka EZ Detail

5. Eimann Fabrik Wheel Woolies

6. Pedzelek SV Wheel

7. Rekawica Megsa

 

Zabezpieczone SV Autobahn:

1. Piana z mieszanka jak do zabezpieczonego lakieru

2. Rekawica Megsa

3. Gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może źle to ująłem. Jak weźmiesz go na palec to wydaje się jakby się wcierało masło :) Działa bardzo dobrze a mimo wszystko nie wysycha nawet na rozgrzanych felgach jak kwas. Bardzo dobrze usuwa smołę i owady. Bardzo fajny środek do wielu zastosowań. Należy tylko uważać na proporcję do rozcieńczania bo może zostawić fatalne zacieki (da się je polerować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.