Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie, mam takie felgi:

ad516af198bda734m.jpg

i potrzebuje do nich szczote o jakimś cienkim rdzeniu. W te wyciecia mały palec wchodzi do połowy, czyli mają ok. 1cm. szerokości. Jeśli to niewystarczające info mogę zrobic pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zwykłe pęzelki mam, to przetestuje je w tej kwestii. Taka szczota mnie jednak gryzie http://www.detailer.pl/sklep/305-dayton ... -mini.html pytanie tylko czy sie zmieści, może ktoś ma i mógłby mi zmierzyc. szukam narzędzia do regularnego mycia, a pęzelki to raczej tak na dłuższe posiedzenia są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo mi się spodobał sposób Bilberry + Marolex w stosunku 1:5 z wodą :

 

Piana ładnie się trzyma na feldze, taki sposób jest oczywiście do cotygodniowej pielęgnacji.

 

PLUS :D Szczotka do butelek marki Vileda :D

 

e9c750a9656b5091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała kolekcja szczotek Muc-off :good: :good: :good:

:good: A tutaj na poparcie mojego zdania i powyższych szczotka Muc-Off Two Prong Brush obowiązkowa pozycja dla posiadaczy szprychowych felg, a co do samej szczotki świetnie wykonana delikatne ale zarazem sztywne włosie i fajna ergonomiczna rączka pokryta miękką gumą, każda z główek ma z 8cm

10dfb88799086f61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzisiaj do bieżącego mycia felg używam Chemical Guys Diablo Gel. Jestem bardzo zadowolony. Ładnie domywa, długo się utrzymuje na feldze, wydajny,fajnie pieni, fajnie pachnie i jest ph-neutralny dzięki czemu nie usuwa wosku (i nadaje się na polerkę), daje radę także na oponach. Rozcieńczyłem 1:5. :)

 

Swoją drogą dość ciekawe ,że CG ma szampony które do najdelikatniejszych nie należą a środki do mycia felg (min. diablo i sticky) łagodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś próbował podchodzić z kwasem do chromowanej felgi? Chodzi bardziej o wewnętrzną stronę, jest "normalna" tylko że "nastoletnia" katastrofa, wszystkie towary które mam, opisane jako "silne, ale delikatne" to... :D:lol:

 

Chyba żeby okleić jakoś tak, coby kwasik nie dostał się na chrom? ale to nieco problematyczne... Jakieś pomysły Panowie? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam takie pytanie, wziąłem się za swoje felgi zimowe (miały dużo starego pyłu w zakamarkach), kupiłem pędzelek i miałem jeszcze attack od autoland'a. Czyściłem pędzelkiem i po i jeszcze nie dogłębnym wyczyszczeniu zostało mi pełno małych rysek na felgach (dodam, że felgi miałem prawie że w stanie idealnym).

Myślicie, że Meguiar's Ultimate Compound dam radę usunąć te ryski?

Teraz kupiłem sobie taką szczotkę http://www.all4auto.pl/shiny-garage-big ... lg-p7.html ma ktoś z nią jakieś doświadczenia, nie chcę znów porysować felg?

Aha i ValetPro Bliberry jest słabszy niż Blue?

Dzięki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że Meguiar's Ultimate Compound dam radę usunąć te ryski?

Pewnie bardziej więcej wypełni niż usunie, ale pewnie coś tam ruszy.

Aha i ValetPro Bliberry jest słabszy niż Blue?

Tak. Bilberry do bieżącej pielęgnacji, blue do zapuszczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przed tym komentarzem, pytałem się właściciela sklepu czy szczotka jest warta zakupu i czy zostawia rysy i napisał mi, że tak.

Bardziej chodzi mi o te małe ryski. co z nimi zrobić?

 

No i chyba prócz tego Bliberry, będę musiał coś kupić na bazie kwasu na większe wżery i wewnętrzną część felg (verry cherry lub tenzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przed tym komentarzem, pytałem się właściciela sklepu czy szczotka jest warta zakupu i czy zostawia rysy i napisał mi, że tak.

Bardziej chodzi mi o te małe ryski. co z nimi zrobić?

 

No i chyba prócz tego Bliberry, będę musiał coś kupić na bazie kwasu na większe wżery i wewnętrzną część felg (verry cherry lub tenzi)

 

Ta szczotka, pomijajac aspekt ceny, ktore determinuje fakt, że będzie ona kilkukrotnego użytku i później ołysieje od chemi albo się złamie od mocnego szorowania, nadaje się raczej do czyszczenia elementów silnika, plastików, zakamarkow na zderzaku, atrap chłodnic, zakamarków we wnękach drzwi,etc

 

Szczotka jest za krótka do porządnego dotarcia "w głąb felgi" chyba, że masz gumowe ręce jak bohaterowei komiksów Marvela. Dobra szczotka powinna być długa i mieć gęste zbite ale delikatne włosie, które "nie położy się " przy mocniejszym dociśnięciu na feldzie na swoim metalowym trzpieniu.

 

Nie traktowałbym jej jako głównego arsenału do czyszczenia felgi a raczej support do dziwnych miejsc albo takiego syfu, ze szkoda męczyć coś lepszego ;)

 

Bilberry przy produktach do felg marek, które wymieniłeś to jak syrop dla niemowlaków w porównaniu ze Absyntem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.