Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli kompletuje zestaw do polerki i mam następujący problem. Mianowicie mam dwa samochody: jeden w akrylu, drugi baza+bezbarwny. Czy mogę je robić jednym kompletem padów? Umyć je, wyczyścić jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tak jak wyżej podczas pracy szczoteczka bądź powietrzem. Po pracy ja piorę ręcznie bo mam raptem parę szt wiec nie opłaca mi sie do pralki wrzucać

 

A piorę Białym Jeleniem i szczoteczka potem porządnie wypłukać do wirowania do pralki na 600 obrotów i susze i pady jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie używam futra to nie potrzebuję poprawiać finishem, idzie fajny OneStep twardą gąbką + pasta Cutingowa (u mnie Koch).

 

Dziś robiłem pierwsza polerke i doszedłem do tego samego wniosku. Po twardej gąbce i paście cuttingowej kocha nie trzeba było poprawiać antiholo a jak poprawiłem to różnicy nie widziałem na srebrnym lakierze alfy. Za to bardzo mozolnie szla cała robota a potem booski cuttingowy się rozkleił... Następnym razem muszę kupić mf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możecie polecić jakiś sprawdzony klej do podklejania/klejenia gąbek z rzepem? Uzbierało mi się dosyć sporo towaru, głównie poodklejane od wysokiej temperatury. Proszę o radę, gdyż kleje nie są zbyt tanie i wolę wstrzelić się w dobry klej za pierwszym razem. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zrobić one step pastą Menzerna Heavy Cut Compound FG400 na lakierze srebrnym audi. Maszyna DA eurotec 150mm.

Jeżeli będzie duży bałagan i będzie bardzo razić w oczy to mam też sonaxa 04/06 na finisz. Jakie pady polecacie do obu past ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość auta moge przelecieć sonaxem tak jak mówisz lecz jest mały problem ponieważ kolega któremu będe chciał ogarnąć autko czyścił smołe przy nadkolach/drzwiach twardą stroną gąbki do naczyń :cry: i obawiam sie że sonax może sobie z tym nie poradzić dlatego te skatowane drzwi/nadkola chce przelecieć menzerną tylko niewiem na jakim padzie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, pierwsze podejście z maszyna DA zebrali swoje owoce, Flexipads Pro wool rozleciał się pod sam koniec pracy, echhh. Z racji podejścia pod drugie auto mam pytanie, czy wełna o krótkim włosiu jest mniej agresywna od mikrofibry?. Posiadam megsa 101 i 205 na wykończenie, chciałbym prace zamknąć w dwóch etapach. Czy mikrofibra nie narobi zbyt dużego bałaganu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Siema, pierwsze podejście z maszyna DA zebrali swoje owoce, Flexipads Pro wool rozleciał się pod sam koniec pracy, echhh. Z racji podejścia pod drugie auto mam pytanie, czy wełna o krótkim włosiu jest mniej agresywna od mikrofibry?. Posiadam megsa 101 i 205 na wykończenie, chciałbym prace zamknąć w dwóch etapach. Czy mikrofibra nie narobi zbyt dużego bałaganu?.

Ja tam pracująć na wełnie czy MF z megsem 101 różnicy jakiejś nie widziałem. Przy jednej i drugiej kombinacji zostawiało eleganckie wykończenie. Jednak przy pro woolu (bez dziurki) talerz mega łapał temperature przez co się przytopił :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście mam jedno i drugie, futro musi być z krótkim włosiem bo długie będzie się sklejać i tyle z tego zabawy.

Dlaczego warto mieć oba? Bo każda pasta trochę inaczej pracuje, Menzerna lepiej cieła z futerkiem a np. Sonax lepiej współpracował (w moim odczuciu) z mf. Koszt niewielki a warto testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hamilton napisał:

Osobiście mam jedno i drugie, futro musi być z krótkim włosiem bo długie będzie się sklejać i tyle z tego zabawy.

Dlaczego warto mieć oba? Bo każda pasta trochę inaczej pracuje, Menzerna lepiej cieła z futerkiem a np. Sonax lepiej współpracował (w moim odczuciu) z mf. Koszt niewielki a warto testować.

Dzieki za odpowiedź. A możesz polecić jakąś firme których futer i mf używasz? Zeby byly stosunkowo wytrzymale i daly rade obrobic chociaz jedno auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem naturalnych wełniaków. Dla mnie to podstawa cięcia i prawie zawsze wybieram tą drogę. Używam futer trotona, lake country i flexi. Lakiery miękkie i bardzo miękkie wycinam padami z mikrofibry (rupes i flexi). Ciąć gąbkami nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 2 pytanka:

1. Jakie pady z microfbry polecacie do cięcia na rotacji Krauss P7? Pasta Kocha 8.02. Dotychczas zrobiłem mojego passata na tej P7 ale z padem wełnianym i zastanawiam się, czy na padzie z microfibry nie szło by szybciej i lżej, bo starsznie się namęczyłem.

2. Czy pady do cięcia z microfibry do DA można też stosować do rotacji?

P.S. Ponawiam pytanie, ktoś pomoże (wyjaśni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2017 o 10:15, Arkeolowy napisał:

Co polecacie z doświadczenia stricte do cięcia lakieru ? Aktualnie jechałem na padzie flexipads velcro(dość szybko mi się rozklejał) i Booski. Na pewno przetestuje NAT swap i te nowości od royal pads.

Royal białe twarde tragedia w stosunku do felxipads, pokruszyły się dwie - 80mm i 150mm na środku pada po niewielkich zużyciach, felxipads dużo dłużej bez takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.