Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
47 minut temu, piotrek305 napisał:

@Karbo widze ze wiesz lepiej 🙂

 

dostałem nówkę sztukę telefon bo zgłosiłem, że bateria kiepsko trzyma i sie zawiesza, a żadna z tej sytuacji nie miała miejsca 🙂

Trzeba mieć patenty 🙂 

Cytat

Zakupione przez użytkownika produkty sprzętowe Apple są objęte Roczną Gwarancją Apple. Użytkownik może ponadto uzyskać dodatkowe korzyści, o ile wykupi opcjonalny plan ochrony AppleCare Protection Plan.

cytat ze stony apple 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tylko Iphone.. miałem 8, którą teraz ma żona, a ja XS, który w listopadzie będzie miał 2 lata.. nic nie zwolnił działa perfekcyjnie, 8mka tak samo.. nigdy nie miałem telefonu dłużej jak rok a tego chciałem wymienić i poprostu stwierdzam, że po co jak działa perfekcyjnie.. Gwarancja w Apple to włąśnie 2 lata a nie rok, wiem, bo po półtora roku zaniosłem, że "niby" słaba bateria w 8mce i dostałem nowiutką, która włąśnie poszła dla żony :) 
Jesienią żona zmienia na 12 a ja jakoś na wiosnę :) 
P.S. Mam służbowego Androida.. to dramat jakiś jest.. te ciągłe aktualizacje, czytelność tego wszystkiego, korzystam jak tylko musze zadzwonic, reszte robie na prywatnym Iphone :) 
No a co to za służbowy android?
@kepa416 chyba nie wiesz co mowisz ja mam iphona jak i Moja i nie potrzebny ci Mac czy inny sprzet od apple zeby działało . Dodam ze dziala bezproblemowo z Windowsem to nie sa czasu jak kiedys. Aplikacje sa takie jak na androidzie a szybkość działania starszych iPhonów bije na glowe nowsze tel z Androidem co jak co ale system jest bardzo dopracowany. Fakt ze mając macbooka czy inne urządzenie od aple tylko ci ułatwia bo przesyłanie zdjec na maca to jest bajka ale jak masz windowsa tez sie da. Ja wiem ze nie kupie juz na pewno telefonu z Androidem 
Potrzebny nie jest, ale bez tego tracisz sporo a za to płacisz chore sumy. Jak ktoś ma całość sprzętu ok inaczej bez sensu jak synchronizacja chmury i kont działa w dwóch różnych miejscach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wszystkie generacje jabłka od 3g do 7. Później zrobiłem sobie przerwę i wróciłem dopiero z 11 pro max.

Efekt jest taki, że 11-ka poszła do żyda Największy obecnie plus jabłek jest taki, że bardzo dobrze trzymają wartość, można odsprzedać z minimalną startą. Może kupię 12 jak nie będzie odgrzewanym kotletem.

Nie wiem, w jakich flagowcach androida (bo do takich trzeba choćby z uwagi na cenę porównywać produkty apple) macie problemy z aktualizacjami czy płynnością systemu. Czasy starych samsungów galaxy już dawno minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, MlodyKoguT napisał:

Flagowiec nowy kosztuje tyle samo co stary iPhone więc nie wiem gdzie tu sens kupowania Apple. 

Podaj mi folgowca w przystępnej cenie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MlodyKoguT napisał:

Flagowiec nowy kosztuje tyle samo co stary iPhone więc nie wiem gdzie tu sens kupowania Apple. 

No to się ubawiłem.

Samsung S20 jest chyba teraz flagowcem, tak ? Ceny od  3200zł do 6200zł tak mniej więcej w zależności od wersji (nie znam się na tych modelach, więc jakiś przedział do S20 wziąłem)

Xiaomi Mi 10 też chyba jest obecnie flagowcem, tak ? Ceny w normalnych sklepach powyżej 3000zł

Huawei P40 Pro, też jest chyba flagowcem z cenami w normalnych sklepach na poziomie 3800zł

 

A teraz zobacz sobie jak bardzo stare modele japca kupisz w przedziale od 3000zł do ponad 6000zł 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi folgowca w przystępnej cenie ?? 
Note9
No to się ubawiłem.
Samsung S20 jest chyba teraz flagowcem, tak ? Ceny od  3200zł do 6200zł tak mniej więcej w zależności od wersji (nie znam się na tych modelach, więc jakiś przedział do S20 wziąłem)
Xiaomi Mi 10 też chyba jest obecnie flagowcem, tak ? Ceny w normalnych sklepach powyżej 3000zł
Huawei P40 Pro, też jest chyba flagowcem z cenami w normalnych sklepach na poziomie 3800zł
 
A teraz zobacz sobie jak bardzo stare modele japca kupisz w przedziale od 3000zł do ponad 6000zł
Kolega miał chyba na myśli flgowe modele Androida nie z teraz a te z przed kilku lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na półce budżetowej byłem super zadowolony z honora 8 x. Demon prędkości to nie jest ale nie zamula przy Android auto. Przyzwyczajony jestem do dużych telefonów obecnie mając poco F2 który jest mega cegłą. Tym bardziej doceniam honora który przy 6 i pół cala jest super cienki i waży 180 g.

Ogólnie jakość w stosunku do budżetu po dwóch latach posiadania rewelacja. Do tej pory telefon ma wsparcie i dostała aktualizację do Androida 10.

Spokojnie rozglądał bym się za nowszą wersja tego telefonu.

Z kiomi mam bardzo dobre doświadczenia z redmi note pro. Trwałe niezawodne na tej półce cenowej wypasione.

W wojenki iphonowe się nie będę wdawał 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
32 minuty temu, Strus napisał:

Chyba nie. Wyraźnie napisał

Nowy nie oznacza że tegoroczny 🙂 Osobiscie nie napalam sie na każde nowosci technologiczne i czekam az takie flagowce stanieją. LG np bardzo szybko taniały flagowce i mozna było juz pare miesicy po premierze kupic w bardzo dobrych pieniadzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@kepa416 ty specyfikacji nie patrz bo wiele ludzi mysli ze ilość ramu przerzuca sie na działanie telefonu. I tu jest grubo w błędzie. Android ma tak fatalne zarządzanie pamięcią ze szkoda gadac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kepa416 kolego znajdź mi nowego nota 9 w cenie nowego ip 8 będziesz wielki szukam nota od 2 tygodni w końcu kupuje inny telefon bo ciężko jest znaleźć nowy nie tykany-używany-otwierany egzemplarz z polskiej dystrybucji z dowodem zakupu. Bo większość otwartych wygląda tak jak moje telefony używane przez tydzień do miesiąca.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kepa416 ty specyfikacji nie patrz bo wiele ludzi mysli ze ilość ramu przerzuca sie na działanie telefonu. I tu jest grubo w błędzie. Android ma tak fatalne zarządzanie pamięcią ze szkoda gadac 

No tak lepiej mieć 2gb na IPhone niż 6gb na Androidzie.
@kepa416 kolego znajdź mi nowego nota 9 w cenie nowego ip 8 będziesz wielki szukam nota od 2 tygodni w końcu kupuje inny telefon bo ciężko jest znaleźć nowy nie tykany-używany-otwierany egzemplarz z polskiej dystrybucji z dowodem zakupu. Bo większość otwartych wygląda tak jak moje telefony używane przez tydzień do miesiąca.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Co wy z tymi porównaniami do nowych? Mi chodzi o cenę wyjściowa przy premierze IPhone 8 i Note 9 i obecnie ich ceny. Rzekomo flagowych telefonów. Zresztą Apple nie miało wtedy nic wielkościa i wydajnością podobnego do Note 9. Także nie wiem z czym równać teraz IP8 z galaxy 8?

 

Co do ceny to jakieś 2 tys widzę można dostać wersję 6gb. Iphone w takim razie nawet z cena poleciał na łeb i szyję :)

 

Może akurat zły przykład Note 9 który może jest zbyt udany by porównać go z Apple

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego napisałem swój długi kolaborat na temat telefonów, aby choć trochę sprostować informacje na temat andka i ios'a 😉 

@piotrek305 wiem lepiej wiem 🙂 Zwyczajnie mógł to być błąd, albo miałeś opcję o której sam nie wiedziałeś, naprawdę rok pracy w gsm wystarczył aby poznać wszyskie myczki i haczki w tej branży. Nie zdajecie sobie sprawy nawet co się dzieje z telefonami na serwisach, albo jakie części macie wkładanie nie w autoryzowanych, a za jakie płacicie... Ale to już temat rzeka. Na szczęście nie pracowałem na serwisie, lecz sprzedaży a serwisowe info były od okolicznych "majstrów".

Jedno jest pewne, jeśli się da to resetujcie pamięć w telefonach przed zwrotem. 

Co do apple i samsung/xiaomi/huawei... Nawet tu musicie się spinać 😄 Toć ceny flagowych modeli apple miał od zawsze kosmiczne i nie rozumiem sporu? Nie widzicie różnicy w cyferkach? No to Panowie rok szkolny wczoraj się zaczął. Zapraszam pod klasy 🙂 

Parametry papierkowe fakt, można nimi rozpalić w piecu. 

Nie drążcie dalej tematu. 


Kolego do 1000 zł nie kupisz nic fajnego. Moim zdaniem Xiaomi to bardzo dobry "złoty" środek... Kupno Iphone'a który ma 3 lata i nie wiesz jaką przeszłość, kupno 3 letnich flagowców z podobnym problemem jest dla mnie bez sensu. Prędzej czy później Ci to padnie i będziesz żałować. 

Po dobrze zrobionym telefonie 95% piszących tutaj się nie pozna, a w większości prócz płyt głownych w oryginale reszta może być chińskim zamiennikiem, nie ma opcji abyście znaleźli różnice, jeśli nie macie porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, kepa416 napisał:

No tak lepiej mieć 2gb na IPhone niż 6gb na Androidzie.

No tylko te 2 GB w iPhonie lepiej jest zarządzane jak 6 w androidzie 

Ja tam mam iphone i jestem mega zadowolony poza tym ceny teraz sa równe nowe samsungi Huawei czy nowy xiaomi  tez kosztują po3-5tys tyle samo co iphone .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko te 2 GB w iPhonie lepiej jest zarządzane jak 6 w androidzie 
Ja tam mam iphone i jestem mega zadowolony poza tym ceny teraz sa równe nowe samsungi Huawei czy nowy xiaomi  tez kosztują po3-5tys tyle samo co iphone .
No tak mówisz że masz tylko IPhone.

Ja mając 6 GB nie przekroczyłem 4 GB i nigdy nie brakło mi pamięci RAM.

W IPhone 2 GB starcza ale zdarzyło mi się odpalić kilka razy projekty w AutoCAD i nie bylo ciekawie..
Iphone trzyma bardzo dobrze wartość.. a kupisz takiego Samsunga i Huawei'a i leci mega na wartości :) 
Tylko jabłko 
To zobacz ceny Note 9 po premierze która jest obecnie a cena IPhone X.

Wygląda to podobnie tylko IPhone kosztowała około 700 zł więcej na starcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry telefon z systemem Android będzie cię kosztował przyzwoity, prawie jak iPhone. Czasami jest to tańsze niż wyimaginowane. Albo będziesz musiał poddać się pewnym funkcjom (prędkość, pamięć, kamera...). Spójrz więc na swój budżet i życzenia, a jeśli chcesz więcej niż możesz sobie pozwolić, to albo zaoszczędzisz na wymarzony telefon, albo zaakceptujesz zakup. To co kupisz będzie Twoją jakością i jej oceną. 

 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec 

od zawsze mówiłem ze trzeba mieć nasrane w głowie żeby kupić Iphona ( wysoka cena [ flagowce sony samsunga byly zdecydowanie tansze ] ) (obecnie cena s20 wynosi tyle co iphona )  ale w okazyjnych warunkach parę lat temu ( 2 mc po premierze iphona 7 ) nabyłem telefon marki apple ( iphone 7 ) . 

do systemu nie byłem przekonany lecz cena była na tyle atrakcyjna ze pomyślałem a zaryzykuje ( byłem przekonany ze przy ewentualnej sprzedaży nawet będę parę stówek do przodu ) .

Pierwsze dni były ciężkie ale bardzo szybko się polubiliśmy z IOS . po 2 latach kupiłem model X dla mnie wtedy rewelka . 

cały czas zadowolony z IOS dostałem nowe służbowe Huawei p30 ... 

Pomyślałem sobie kurcze fajnie chodzi robi super zdj i jest dual sim ... ponoszę chwile może się przekonam ... ( sprzedałem iphona [ włączył sie tryb żydka]) 

no i po paru mc miało miejsce to co się zawsze dzieje z Androidem czyli powoli zaczyna zamulać ... apki czasami się wyłączają w trakcie używania coś chwile nie działa ... 

na chwile obecna czekam na jesienne premiery Iphonów i jestem przekonany ze kupie kolejne urządzenie z jabłkiem .

dlaczego ? 

 z czasem przekonałem się ze ios lepiej działa ... jest płynny no i lepiej łączy się z radiami w nowych samochodach . 

jaki kupie ? 

może 12 ? może 11 pro zależy jak cenowo się wszystko prezentować będzie

wiec jeżeli chcesz kupić nowy telefon i zastanawiasz się nad p40 albo s20  / mi10 czy tam iphonem które wszystkie są w zbliżonej cenie to kup Iphona ..  

ale jeżeli masz tysiaka do wydania to kupuj Redmi note 8 pro ... jak chcesz wydać więcej zachęcam do zakupu iphona 🙂 ( dobrze tez trzymają cenę ) 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie i Panie - karta sim 🙂

Córka dostała smartwatch'a dziecięcego. Takiego, wiecie, z opcją dzwonienia i lokalizacją GPS. W telefonie ma kartę z PLAY ale niestety nie da się dostać od PLAY klona karty żeby ją wsadzić do zegarka. I tu pytanie bo nie ogarniam tego rynku - od którego dostawcy wziąć kartę na doładowania ale bez limitu ważności. Nic chcę jej dorzucać co miesiąc kasy bo to nie będzie wykorzystane. Potrzebuję po prostu żeby coś było na koncie i żeby nie straciło ważności. Są takie jeszcze w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.