Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

@oscc dzieki za tak obszerna wypowiedz. Wlasnie nie do konca jestem przekonany do samsung po modelu s8. Najba4dziej irutuje mnie bateria. Po pszesiadce z g6 na s8 zastanawialem soe czy nie mam powlaczanych jakis opcji ze bateria znika w oczach. Zdecyduje sie jednak chyba zaczekac do 24 wrzesnia wtedy bedzie premiera mi mixa 4 oraz mi 9 5g (ale jeszcze nie wiem czy u nas tez bedzie dostepny )

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt Samsungi baterią nie grzeszą, w moim s10e z reguły jeden dzień to jest max (4h na ekranie) i lepszych wyników się raczej wykręcić nie da. Chyba, że ktoś nie korzysta z lte, always on display itd..

Możesz sobie też obadać Mi 9T Pro, bateria 4000 mah, podzespoły te same co Mi 9, ekran bez notcha, aparat przedni wysuwany mechanicznie, dodatkowo ma jack 3.5mm, większą wadą jest brak ładowania indukcyjnego. Z tego co widzę jakie opinie zbiera to jest całkiem w porządku a na baterii to 6-7 godzin na włączonym ekranie bez problemu, co powinno się przełożyć na spokojnie 1,5 dnia pracy może nawet 2 - zależy ile korzystasz z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi rozniwez na ladowaniu indukcyjnym w samochodzie jest to bardzo przydatne. Korzystalem kilka dni z tel z tym bajerem i bardzo fajne. Wysuwany mechanizm kamery jakos do mnie nie krzyczy, z rezzta i tal uzywam przodu okazjonalnie. Teraz na s8 caly czas mam zmniejszoną rozdzielczosc i o always on display moge zapomniec zeby wytrzymal pd rana do wieczora przy srednim korzystaniu. A w pazdzierniku rozpoczynam kolejny semestr i nie mam pchory juz taszczyc powerbanka zeby wytrzymal dp konca dnia

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem właścicielem Mi 9T 128gb. Moja przygoda z telefonami Xiaomi nie zaczęła się za dobrze.. Telefon nie czytał karty SIM, więc oddałem do sklepu i kilka dni później dojechał do mnie kolejny egzemplarz. Póki co telefon sprawuje się nieźle. Szybki, nie zacina się i robi dobre zdjęcia. Jakość rozmów jest na dobrym poziomie. Na plus zasługuje szybkie ładowanie. Na pełnej baterii wytrzymuje mi trochę ponad dzień, ale siedzę dużo w internecie i raz po raz zagram w jakąś grę. Z czystym sumieniem mogę polecić ten telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudy2355 ja mam Mi 9 od 2 mcy - przesiadka z Mi A2 Lite - i jestem bardzo zadowolony z telefonu.

Zdjęcia robi bardzo dobre, mega szybki(czuć, że jest moc), obawiałem się trochę baterii(wcześniejsze telefony miały baterie po 4000mah) - ale jest dobrze. Trochę bawiłem się custom romami - teraz mam Syberia OS - aktualne spożycie baterii gdy telefon jest nieużywany jest na poziomie 0,3-0,4%/h. Rom mam od niedzieli i na chwilę obecną pozostało mi jeszcze 28% baterii(ładowany w niedzielę) - oczywiście wszystko zależy od tego jak kto użytkuje telefon, ale można wyciągnąć 5-6h SOT. Pomimo tego, że ma teoretycznie dobrze zabezpieczone plecki, ekran, aparat, to i tak zakupiłem szkiełko i etui - strzeżonego... itd.

Kupowałem z Gearbesta za ok 1330zł - wersja Ocean Blue 6/64.

Na początku zastanawiałem się czy nie kupić Mi 9T - jarałem się wyglądem itd..., ale po obejrzeniu kilku recenzji wiem, że Mi 9 jest lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Użytkuje ktoś Oppo A1k?  Smartfon potrzebny dla teściów, do odbierania emaili, mmsów, do e-recept i robienia zdjęć. Wydaje się być spoko na takie potrzeby no i bateria też lepsza niż standardowa (4000mAh) , bynajmniej Pan w MediaExpert zachwalał firmę. Obecna Nokia E52 już powoli umiera.

Ewentualnie coś innego do 400-450zł, ale do wysokości max.160mm.  Myślałem jeszcze o Samsungu A10, ale się nie zmieszczę poniżej 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rzucić też okiem na Redmi 8A zmieścisz się poniżej 500zł, bateria jeszcze większa niż w Oppo. 3 lata miałem starsze Redmi szczerze polecam Xiaomi naprawdę solidny telefon.

 

Ogólnie szukałem ostatnio telefonu na wymianę za właśnie Redmi i jest tragedia. Nie ma nic ciekawego poniżej 6" cali. Mi 9SE poznikało ze sklepów, a reszta fajnych słuchawek to okolice 6,5" pomijam ajfony za worek złota. Ostatecznie jedyne co mi się udało trafić to 6,3"

 

P.S. Sprawdź znaczenie słowa "bynajmniej" 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

W moim Samsungu Galaxy S3 Neo stało się coś dziwnego z nawigacją. Łapie ona początkową lokalizację, ale po ruszeniu autem brak reakcji, jakbym stał w miejscu. Czasem złapie po jakimś czasie aktualne położenie i dalej stoi w miejscu. Oczywiście brak komunikatu o braku lub słabym zasięgu GPS. Wgrałem najnowszą wersję Sygic i jest to samo.

Ktoś powie zmień telefon bo to stary złom. Ale wolał bym tego nie robić ponieważ wystarcza mi on do wszystkiego i nie potrzebuję zmiany dla samej idei. Da się coś zrobić z tą przypadłością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmmm..... Córka ma obecnie Huawei MediaPad T3 10. Niestety jest już tak skatowany że szok. I staję powoli przed dylematem. Jakiś telefon z dużym ekranem. Wykorzystanie to internet i gry.

Idea taka że ma to być jak najtańsze (do 500zł) byle sprawnie działało i miało do wykorzystania minimum 32GB pamięci. Tego rynku nie śledzę zupełnie stąd pytanie do Was - może ktoś podpowie na co obecnie warto zwrócić uwagę ?

Czy coś lepszego niż Redmi 8A się znajdzie ? Lub z takimi parametrami ale tańszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Strus napisał:

Hmmm..... Córka ma obecnie Huawei MediaPad T3 10. Niestety jest już tak skatowany że szok. I staję powoli przed dylematem. Jakiś telefon z dużym ekranem. Wykorzystanie to internet i gry.

Idea taka że ma to być jak najtańsze (do 500zł) byle sprawnie działało i miało do wykorzystania minimum 32GB pamięci. Tego rynku nie śledzę zupełnie stąd pytanie do Was - może ktoś podpowie na co obecnie warto zwrócić uwagę ?

Czy coś lepszego niż Redmi 8A się znajdzie ? Lub z takimi parametrami ale tańszego ?

Jesli to ma byc telefon to xiaomi nic lepszego w tej kasie nie znajdziesz,ktory bys nie wzial bedziesz zadowolony.Ewentualnie doloz troche i kup xiaomi redmi note 8 na allegro zdajsie za 600 z groszem sie kupi,a napewno bedzie dużo lepszy no i ekran ma wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie użytkuje ktoś z was samsunga galaxy a71? Z żony s7edge zaczęły dziać się dziwne rzeczy z wyświetlaczem i szukamy czegoś na zastępstwo w jakichś "normalnych" pieniądzach bo po 6kzł za smartfona płacić nie będę. S10e jej się nie podoba. Oglądałem trochę testów na YT ale główna wada a71 to cena. Od czasu testów te telefony trochę potaniały więc myślę że cena w okolicy 2kzł jest uczciwa. Użytkuje ktoś z was taki telefon? Mógłby podzielić się wadami i zaletami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Moze nie typowo o telefon ale o slochawki bezprzewodowe 

 

ma ktos moze AirPods 2 badz pro ?? Albo inne slochawki do tel w okolicach 700-800 zl. zależy mi na w miare dobrej jakosci dzwieku oraz rozmów 

dodam jeszcze ze telefon z jakimi beda dzialac to iphon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi Ja miałem okazję je chwile posłuchać, fajnie się z s10e zgrały. Natomiast najbardziej ciekawi mnie jak będą grały podłączone do laptopa. A z tym może być różnie .. mam edifiery w830bt które z telefonem grają mega, za to z laptopem płasko, nie fajnie, ewidentnie im brakuje głębi. Za to pod względem pracy na baterii są świetne - 1 raz w miesiącu je ładuje, bodaj starczają na ponad 80h jak nie więcej słuchania muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja przy PC uzywam normalnych na kabel ale z racji tego ze mam normalne stanowisko a lapka uzywam głównie w pracy. Mi głównie chodzi o telefon. Np jak kosze trawe koło domu czy jazda na rowerze. Bo przy korekcie uzywam senkow hd 4.40. Co do tych Sony to jakos nie jestem przekonany do nich z racji tego ze Sony ma według mnie lipny bas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów przy PC, z racji że służy w dużej mierze do rozrywki, grania, to mam zewnętrzną kartę dźwiękową + słuchawki i mikro po kablu. (Prodigy Cube Black + Muses02 opamp + ISK HD9999 / Shure 440 -> te mam na sprzedaż .. + mic zalmana). Znowu do laptopa / telefonu używam Edifiera, choć znacznie mniej odcinają od dźwięków tła - inna konstrukcja. Z telefonem każde słuchawki BT - zagrają lepiej niż z laptopem / PC. Ogółem rynek słuchawek jest całkiem spory, i każdy coś dla siebie znajdzie - choć z ceną może być już nie fajnie .. szukaj czegoś z ANC, które przy koszeniu trawy, a nawet przy pracy może być fajnym rozwiązaniem. Może coś od Audio Technica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.