Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Rain-X zakupiony w realu :D, szyba umyta płynem do szyb Ajax,

jednokrotna aplikacja i wytarcie do sucha MF.

Do momentu nie używania wycieraczek woda spływała od ok. 60 km/h,

po użyciu wycieraczek od 80 km/h, w lekkim deszczu i prędkościach powyżej 100 km/h nie było potrzeby użycia wycieraczek, dla mnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RainX zrobił na mnie duże wrażenie, kropelki uciekają, są tak piękne, że spróbuje użyć RainX na lakierze zamiast sealanta, ciekawe jaki będzie efekt, na szybie trzyma się długo i kropelkuje ekstra. Jedyny problem to uwidacznia wady wycieraczek, które maja 1,5 roku i 15kkm. Generalnie wyglądają dobrze, znaczek zużycia jeszcze się nie pojawił, więc zastanawiam się czy pomoże coś 303 WIPER TREATMENT, czy trzeba kupić nowe.

 

Ma ktos jakieś doświadczenia z WIPER TREATMENT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje użyć RainX na lakierze zamiast sealanta

patrząc na to jak rainx rozpuszcza wszelkiego rodzaju aplikatory gąbkowe nie odważyłbym się go użyć na lakierze. Jak już bardzo chcesz przetestuj na jakimś małym niewidocznym elemencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem na służbowym Oplu Corsie kłaść NW na lakier granatowy akryl (ten popularny). Lakier był wtedy jeszcze mocno zmęczony, ale ładnie kropelkował i łatwiej się domywał na automacie. Zaznaczam, ze nie przykładałem sie ani do aplikacji, ani do polerowania, także troche na odwal to zrobiłem. Trwałość taka sobie, po jakimś czasie znikła (w koncu jest niewidzialna :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostek dodam, ze Niewidzialna Wycieraczka Autoland'u zdecydowanie lepiej odprowadza kropelki z przedniej szyby niz RainX 2w1

A no. Potwierdzam ;) 2w1 to słaba NW i słabo czyści. Czyli jak zwykle co do wszystkiego to do niczego ;)

 

Moją pierwsza NW była ta od Autolandu nano coś tam po przeczytaniu kilku oh i ah na temat Rain X postanowiłem go wypróbować,niestety zawiodłem się.

Bardziej odpowiada mi budżetówka która dużo lepiej i szybciej usuwa wodę niż oklepany RainX,dobrze że ostatnio wylała mi się praktycznie cała butelka to będzie pretekst do kupna czegoś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was tez jest tak, że świeżo po nałożeniu rainx woda ładnie kropelkuje i szybko ucieka, ale np. teraz było kilka dni deszczowych, w deszczu zrobiłem tylko kilkaset kilometrów, użyłem może kilkadziesiąt razy wycieraczkę i efekt kropelkowania i szybkości spływania kropli jest duzo gorszy w miejscu gdzie zbierają wycieraczki. Teraz chcąc nie chcąc trzeba przecierac szybę bo sie nie da jechac. A w miejscach gdzie wycieraczki nie dosięgną, mimo mocno brudnej szyby, kropelki uciekają znaacznie szybciej.

Możliwe, to że w tak krótkim czasie pióra wycieraczek zebrały tą cienką warstwę RainXa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.