Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem RainXa "Czyści + NW" w atmoizerze i muszę przyznać, że po 1 dniu aplikacji nic nie odbiega od oryginalnego RainXa, który już mi się kończy :(. Od 40kmh kropelki zaczynają uciekać a przy 60kmh robi się istna masakra. Banalna aplikacja i łatwość nakładania.

W zeszłą sobote nakładałem środek, zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zaaplikowałem u siebie Rainxa. Aplikację przeprowadziłem w taki sposób:

1. Mycie płynem do szyb

2. Mycie mleczkiem AG

3. IPA

4. Aplikacja Rainx

5. Poczekanie aż wyschnie

6. Polerowanie

 

Tu dodam, że polerowanie suchą MF było nie wystarczające. Musiałem namoczyć MF żeby dało się Rainxa spolerować w taki sposób by szyby były całkowicie przejrzyste bez śladów zaschniętego środka. Mam nadzieję, że to nie wpłynęło na jego trwałość.

 

Deszcz ostatnio nie padał więc na szczęście nie miałem okazji sprawdzić w praktyce jak się sprawuje ale szyby stały się bardzo gładkie więc powinno być dobrze.

 

Przy okazji mam jeszcze pytanie czy aplikowaliście NW na szyby przednie do aut z czujnikami deszczu? :o Jeżeli tak to jak się później sprawdza ten tryb pracy wycieraczek w połączeniu z NW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam jeszcze pytanie czy aplikowaliście NW na szyby przednie do aut z czujnikami deszczu? :o Jeżeli tak to jak się później sprawdza ten tryb pracy wycieraczek w połączeniu z NW?

Ja nie zauważyłem niczego dziwnego - działają normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lz, po to nakłada się NW, żeby wycieraczki nie musiały pracować,

 

To nie zawsze jest możliwe. Zależy z jaką prędkością podróżujesz.

 

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

 

Może mieć bo woda spływa inaczej. Zastanawiało mnie czy prędkość wycieraczek w tym trybie nie będzie dobierana nieodpowiednio do warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu dodam, że polerowanie suchą MF było nie wystarczające. Musiałem namoczyć MF żeby dało się Rainxa spolerować w taki sposób by szyby były całkowicie przejrzyste bez śladów zaschniętego środka. Mam nadzieję, że to nie wpłynęło na jego trwałość.

 

 

 

Na pewno nie wpłynie negatywnie, na opakowaniu jest napiane że jeżeli będzie cieżko spolerować NW przetrzeć nasączoną wodą szmatką. Ja tak robiłem i RainX działa perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też spróbuje nałożyć RaninX'a i poczekać aż wyschnie całkowicie (czyli z 10min). Niedawno nakładałem 3 warstwy w odstępnie godzine każda i na drugi dzień 4 warstwę polerując każdą z nich po około 2-3 minutach i jest ok ale bez szału.

To znaczy szyba kropelkuje znakomicie ale podczas deszczu woda zaczyna dopiero dobrze uciekać w okolicach 90-100km/h a po mieście przydało by się trochę wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wpłynie negatywnie, na opakowaniu jest napiane że jeżeli będzie cieżko spolerować NW przetrzeć nasączoną wodą szmatką. Ja tak robiłem i RainX działa perfect.

 

Kurcze, faktycznie. Nie zauważyłem tej części "lub zmocz wodą i wytrzyj" :D

o znaczy szyba kropelkuje znakomicie ale podczas deszczu woda zaczyna dopiero dobrze uciekać w okolicach 90-100km/h

 

No to chyba jest coś nie tak. Przy takich prędkościach to już mogą zaczynać uciekać z szyby bez NW. A szyby stały się wyraźnie bardziej śliskie po nałożeniu NW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem bezpośrednio 2w1 i ori RainXa w atomizerze i niestety ten oryginalny jest dużo fajniejszy. Przede wszystkim dłużej paruje i jest jakby bardziej gęsty od polskiego. Zostawia bardzo gładką i śliską powierzchnie szyby w porównaniu do 2w1 który zostawia szorstką, aż cięzko przesunąć szmatką. Mimo to oba środki odpychają wodę dobrze. Oba pozostawiają filmy hydrofobowe, oryginalny trochę grubszy, łatwiej go rozprowadzić. Różnica niestety polega w trwałości. 2w1 po 1 myciu już tylko kropelkuje, a oryginalny pozostawia szybę niemal suchą. Coś za coś. ;)

Tak jak Piciosz wspomniał, 2w1 to dobry quick detailer czy reload i moim zdaniem niewiele odbiega od polskiego Autoland Looka.

 

Orginal Treatment

http://www.rainx.com/Products/Windshiel ... ginal.aspx

 

2w1

http://www.rainx.com/Products/Windshiel ... _In_1.aspx

 

Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o znaczy szyba kropelkuje znakomicie ale podczas deszczu woda zaczyna dopiero dobrze uciekać w okolicach 90-100km/h

 

No to chyba jest coś nie tak. Przy takich prędkościach to już mogą zaczynać uciekać z szyby bez NW. A szyby stały się wyraźnie bardziej śliskie po nałożeniu NW?

 

tak, szyby mega śliskie po aplikacji

 

 

kuchar, Nie ma co przesadzać z tymi warstwami, 4 to trochę za dużo, tak mi się wydaje.

 

kolejnym razem zrobie 2 warstwy i poczekam aż wyschnie każda z nich (i wtedy będę pewnie polerował zwilżoną MF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś praktykował nałożenie Rain-xu na coś innego niż szyba lub zwykłe okno w domu? :o

 

 

ja testowo jakiś miesiąc temu nałożyłem na jedną z szyb w oknie i powiem tyle, że drugie szkło jest bardziej zabrudzone/zakurzone niż to na którym leży jedna warstwa Rain-a. Nakładałem testowo, bez specjalnego przygotowania szyby - tylko umyte płynem i przetarte.

 

Jak ktoś ma problem z szybko brudzącymi się szybami, to polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.