Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

a ja nie wiem co jest nie tak....

 

dokładnie umyłem szyby płynem do szyb, doczyściłem suchą, miękką szmatką, przemyłem acetonem i doczyściłem, tak że lśniła i była gładka. Nałozyłem jedną warstwę, odczekałem aż wyschnie i dopolerowałem / bez najmniejszych problemów / , położyłem 2 warstwę, odczekałem i dopolerowałem jak wyschła, dzis deszcz zweryfikował poprawność nałożenia lub jakość produktu bo woda wcale nie ucieka z szyby... co mogło być źle uczynione ?

 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się za bardzo przyłożyłem :P a może z produktem jest coś nie tak, nie wiem, wiem ze robią się ładne kropelki ale nie uciekają z szyby nawet przy 100km/h trzeba użyć wycieraczki. czy to tył czy przód jednakowy efekt.

 

:/

 

mam to samo. Krople nie chca uciekac, szyba wyglinkowana, umyta i odtluszczona clinem. Raina nakladalem platkiem kosmetycznym.

 

Z tylnej i bocznej to samo krople "stoja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ost nakładałem najtańsza mf czyli tak za ok 2 zł i było ok. Ogólnie przygotowanie polegało na wyczyszczeniu szyby płynem z Megsa i nic więcej. Następnie nałożenie Rain'xa na pół szyby i polerka, później druga połowka. Kropelki ładnie uciekają choć dzisiaj po trasie w deszczu a raczej w mrzawce troszke sie osłabiły. Ale to zapewne przez brud zbierany z asfaltu. Jutro umyje szybke i zobacze co i jak. Dodam tylko że pokonując jakies 220 km wycieraczki użyłem może z 3/4 razy w tym raz z płynem z spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze pochwalić RainX - długo nie mogłem się do takich środków przekonać, ale po 4 dniach i 300km mogę napisać że:

-kropelkowanie idealne - po myciu praktycznie nie trzeba suszyć szyb

-nie rusza go ani zimowy płyn z organiki (został jeszcze w zbiorniczku) ani piana aktywna (neutral ph valet pro) ani szampon (nigrin) w 2x większym stężeniu niż zalecane

-10 godzin po aplikacji troche smużyły wycieraczki, w sumie pochodziły jakieś 5 minut po czym się rozpędziłem i nie były potrzebne :kox: 2 dni później (ok 60 godzin po aplikacji) smużenia już nie zauważyłem, zarówno na obficie mokrej szybie jak i na ledwo pokropionej

 

Aplikując grubo, bez walki o każdy ml poszło 10ml (odmierzałem strzykawką :kox: ), więc licząc 200ml/22zł (eLeclerk Rzeszów) mamy 1.10zł za aplikacje - do tego śladowe zużycie glass polisha, IPA, 2 płatki kosmetyczne i jedno dodatkowe pranie mikrofibry ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinbernard, jak sama nazwa wskazuje 2-in-1 służy też do czyszczenia/mycia szyb i od razu nakłada powłokę, jednak jak masz kupić to lepiej kupić oddzielnie czyli Rainx Repellent Lquid 200ml + zwykły płyn do szyb np Megsa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku niestety jestem średnio zadowolony z Rain-X ponieważ po 3 warstwach środka i przygotowaniu szyby przy pomocy maszyny z pasta G3 i benzyny ekstrakcyjnej 3 tygodnie od aplikacji i użyciu kilka razy płynu zimowego K2 preparat działa dopiero powyżej 70km/h a to nie jest żadną rewelacją ponieważ budżetowa Nw Autoland aplikowana w 4 warstwach duuużo lepiej odpychała wodę dokładnie od 45 km/h , niestety ją też wykańczał zimowy płyn K2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też słabo odpycha wodę i od podobnej prędkości. Mam wrażenie że ten dedykowany na nasz kraj ma nieco inne właściwości, a w moim dodatkowo pływały jakieś zanieczyszczenia. Prosiłem Wojtka z All4auto o interwencję u dystrybutora ale chyba nic nie odpowiedzieli :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.