Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

może to tylko moje błędne wrażenie, ale jeżeli ktoś ma dostęp do rainX 2x1 i megsowego glass cleaner concentrate to może potwierdzi:

glass cleaner 1:5 moim zdaniem robi mocniejszą i trwalszą powłokę hydrofobową niż ten rainX 2w1 :lol:

 

Natomiast RainX zwykłego nakładałem dziś drugi raz - poszło zdecydowanie łatwiej. A czemu nakładałem po 4 miesiącach (bo nie dlatego że już go nie było - trzymał się jeszcze nieźle)? bo przy psikaniu ipa przed cleanerem popsikałem z rozpędu (jak qd) przednią szybę i nie wiem czy cos tego rainX'a tam zostało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was używał "wycieraczki" z Autolandu?? miałem nałożony przed rain-x i z tego co zauważyłem to dłużej się utrzymuje i wycieraczki nie robią na nim takiego wrażenia jak na rain-x.

Kupiłem ten produkt w markecie tak na próbe i byłem pod wrażeniem bo naprawdę dłuuuugo się trzyma i daje radę już tak od 50km/h!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Po spolerowaniu RainX i po sryskaniu płynem do mycia szyb robi się mgiełka i widać gdzie był rozprowadzony Rainx, co jest grane ktoś wie? :o

 

pytasz o mgiełkę czy o rozprowadzenie? :o

 

może kwestia poprawności aplikacji :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy było o usuwaniu RainX, ale ja mam dalej z tym problem...

 

IPA go nie rusza (nawet nasączona szmatka położona na szybie), megsowy glass cleaner też, autobrite low dust glass polish na filcu przy wiertarce ślicznie kropelkuje ale też go nie chce zjeść... nawet po apc 1:4 nie widziałem różnicy - jakiekolwiek inne pomysły? nie wymagające maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja poprostu myje normalnie szyby przy myciu calego pokazu, później osuszam szybę odtłuszczam zmywaczem silikonowym i nakładam rani-x mikrofibrą malutkimi kolistymi ruchami, po wyschnieciu przecieram szybe suchą mikrofibrą jak zostają mazie biore delikatnie wodą dosłownie roszę mikrofibre i wycieram i jest mailnka :mrgreen:

 

nawet na x-raine pisze że jak zostają smugi to można zrosić szmatke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co może być powodem powstawania smugi mlecznej po przejezdzie wycieraczka, gdy jest nalozony rainx. nakladalem juz kilkukrotnie, na nowych wycieraczkach i za kazdym razem, jest tak ze jak sie przejedzie podczas deszczu wycieraczka, to przez chwile jest mleko na szybie. szyba odtluszczona przed nalozeniem rainx, na wiele sposobow, Rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym, zmywaczem silikonowym i zawsze tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co może być powodem powstawania smugi mlecznej po przejezdzie wycieraczka, gdy jest nalozony rainx. nakladalem juz kilkukrotnie, na nowych wycieraczkach i za kazdym razem, jest tak ze jak sie przejedzie podczas deszczu wycieraczka, to przez chwile jest mleko na szybie. szyba odtluszczona przed nalozeniem rainx, na wiele sposobow, Rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym, zmywaczem silikonowym i zawsze tak samo.

 

Trochę źle przygotowujesz szybę... DG NuGlass lub Gtechniq G4 lub tlenek ceru maszynowo + odtłuszczenie IPĄ (rozpuszczalnik ekstrakcyjny może zostawiać trochę tłustego syfu, jak jest słabej jakości) + niewidzialna wycieraczka + dobre wycieraczki = jest git ;). Mgiełka nawet na tak przygotowanej szybie będzie występować, ale nie będzie Cię wtedy rozpraszać- nie zwrócisz na nią uwagi nawet w nocy- tak szybko będzie znikać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz, rozpuszczalnika ekstrakcyjnego lub zmywacza silikonowego uzywa sie w lakiernictwie, takze o tlustych sladach nie ma mowy.

Nie wiem jak ipa w porownaniu do tego ale tez bodajze kiedys probowalem.

szyba byla super przygotowana. ale faktycznie sprobuje moze jeszcze raz ipa, potestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymekk, :D fanem rozpuszczalnika ekstrakcyjnego to ja nie jestem (nawet w lakiernictwie o wiele lepszy jest zmywacz silikonowy). Żeby się nie rozpisywać, bo to OT, to w połączeniu z syfem na lakierze czy szybie (którego nie usunie w całości) taki rozpuszczalnik może, ale nie musi (sam czasem go używałem i fuckup-ów przy lakierowaniu nie było :D ), zostawić tłusty niewidzialny film... ;)

 

W tym połączeniu Nuglass, Ceriglass, itp. + IPA- sama IPA nie oczyści Ci szyby, a jedynie służy temu, żeby pozbyć się resztek tych pierwszych środków czyszczących. Często ludzie piszą, że wystarczy IPA i na to niewidzialna wycieraczka. A takie połączenie może być dobre tylko na nowej szybie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Często ludzie piszą, że wystarczy IPA i na to niewidzialna wycieraczka. A takie połączenie może być dobre tylko na nowej szybie... :)

 

Wyobraź sobie, że ja tak zrobiłem. Nowa 1 dniowa szyba, nowe wycieraczki z ASO.

Szyba dokładnie przetarta ipą i nałożony RainX na waciku kosmetycznym, kropelkuje pięknie ale to co się dzieje po przejechaniu wycieraczką to tragedia... W nocy nic nie widać po takim zabiegu, bo na szybie jest mleko.

Często także rano jak po nocy jest rosa na szybie i przetrze się szybę wycieraczkami to trzeba kilka minut czekać aż cokolwiek przez szybę będzie widać.

 

Teraz jest już zdecydowanie lepiej, bo RainX sam zaczął schodzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr0styyy., Przebieg nie do końca ma znaczenie. Może niedokładnie, albo w ogólnie nie 'rozkonserwowali' samochodu w salonie. Chyba, że nowiutka szyba po wymianie :o W każdym razie jeśli NW ma działać dobrze to: traktujemy szybę mocno ścierną pastą na twardym padzie/padzie do szkła, później apc/płyn do naczyń --> IPA. Ja jeszcze przed IPA daję Eraser'a. Druga sprawa to DOKŁADNE nałożenie NW i tak jak mówi daniels, dokładne spolerowanie- najpierw ręcznik papierowy, później fibra i po kilku godzinach jeszcze można przelecieć fibrą do szyb . W ani jednym samochodzie nie mam problemu ze smużeniem RainX'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr0styyy., Przebieg nie do końca ma znaczenie. Może niedokładnie, albo w ogólnie nie 'rozkonserwowali' samochodu w salonie. Chyba, że nowiutka szyba po wymianie :o W każdym razie jeśli NW ma działać dobrze to: traktujemy szybę mocno ścierną pastą na twardym padzie/padzie do szkła, później apc/płyn do naczyń --> IPA. Ja jeszcze przed IPA daję Eraser'a. Druga sprawa to DOKŁADNE nałożenie NW i tak jak mówi daniels, dokładne spolerowanie- najpierw ręcznik papierowy, później fibra i po kilku godzinach jeszcze można przelecieć fibrą do szyb . W ani jednym samochodzie nie mam problemu ze smużeniem RainX'a.

 

I ile Ci tak nalozony rainx efektywnie wytrzymuje? W zimowych warunkach tez daje rade? Bo u mnie to kiepsko z uciekaniem wody po psikaniu mocnym plynem ze spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.