Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

1 mycie płynem do szyb Autoland

2 nałożenie Rainx za pomocą MF z carefoura

3 odczekanie z 5 min

3 Wytarcie MF do szyb z carefura (obydwie w/w były w 5paku)

I działa od miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja robiłem to w taki sposób.

Umyłem szybe. Odtłuściłem IPA. Aplikowałem bawełnianym płatkiem kosmetycznym. Później czekałem około 15 minut moze nawet i dłużej. Nie wycierając wcześniejszej warstwy połozyłem drugą i odrazu wycierałem mikrofibra gdy było jeszcze wilgotno na szybie. Nie było problemu z wytarciem i wszystko jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz nakładałem Rain-X myłem szybe ze dwa razy dokładnie w tym raz APC. Następnie IPA i na to 3 warstwy Rain-X w odstępie godziny każda.

 

Kropelkowało to ale woda spływała dopiero od 70-80km/h a tak naprawde robote jaką powinna robić ta niewidzialna wycieraczka robiła od 90-100km/h i wyżej.

 

Ze 3 tygodnie temu po prostu umyłem szybe płynem Meguiars i od niechcenia dołożyłem jedną warstwę (wcześniejsze 3 kładłem kilka miesiecy temu).

 

Przed chwilą jechałem po deszczu i woda zaczyna uciekać od 50-60km/h a przy 90km/h kropelki uciekają jak głupie. Jechałem ~120km/h i jest super :-]

 

Nie ma co przesadzać z warstwami i techniką bo jest tylko gorzej.

 

Aha nakładałem płatkiem kosmetycznym, polerowałem po nie całych 10 minutach zółtą MF Megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem i ja Rain-X na szyby w moim aucie. Wcześniej mycie szkła szamponem, glinkowanie i trzy warstwy na przednią szybę, a na boczne i dach panoramiczny po dwie. Woda ucieka od 50-60, świetne wrażenie.

 

Mam pytanie odnośnie bieżącej kosmetyki i mycia szyb. Rozumiem, że aktywna piana i szampon nie powinny zmyć Rain-Xa. A jak z myciem szyb środkami do tego przeznaczonymi? Wcześniej, gdy jeszcze nie miałem niewidzialnej wycieraczki co jakiś czas między myciami auta przecierałem szyby (głównie przednią) środkiem Tenzi. A jak mam robić teraz? Czy płyny do mycia szyb nie zmyją lub w znacznym stopniu nie osłabią Rain_X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wyjazdem na urlop położyłem nowe świeżutkie 2 warstwy na przednią szybę. Podczas jazdy padało nieźle, ale byłem twardy i pomimo zaleceń żony nie włączyłem wycieraczek. Po kilku dniach ich używania (wycieraczek) odnoszę wrażenie, że strasznie mącą i generalnie RainX już nie działa tak jak po nałożeniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop,

 

ja tez jestem nie wiem 2 tyg po nalozeniu i mam wrazenie ze to juz nie to samo co bylo na poczatku

 

 

a na pomorzu codziennie pada, wiec wycieraczki duzo pochodzily w ciagu tych 2 tygodni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety też to zauważyłem... wycieraczki osłabiają Rain-X... ale wydaje mi isę że tak będzie z większością NW... tarcie wycieraczek robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim nałożyłem rainx, wycieraczki zbierały mi idealnie, maja półtora roku (oryginalne fordowskie) i w ogóle nie smużyły. Teraz po nałożeniu rainx po przejechaniu wycieraczki zostaje taki lekki film - rozmazanie, próbowałem zrobić wycieraczki środkiem do ich renowacji (303) ale nie dało to efektu. Czy jest sens wymieniać wycieraczki na nowe, czy to jest naturalny efekt zastosowania NWW, że wycieraczka nie zbiera idealnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mycia szyb - megsowy glass cleaner mimo zawartości IPA (jak wyczytałem na forum - 30%, ale źródło niepotwierdzone) rainX'a nie rusza, chociaż od kwietnia (kiedy był nakładany) mój rainX wyraźnie osłabł (zwłaszcza na przedniej szybie). Mogę teraz powtórzyć aplikację, czy najpierw przygotować szybę jak przed pierwszym nałożeniem (z glinką, ipa itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was używał "wycieraczki" z Autolandu?? miałem nałożony przed rain-x i z tego co zauważyłem to dłużej się utrzymuje i wycieraczki nie robią na nim takiego wrażenia jak na rain-x.

 

Ja uzywam do tej pory, do porownania mam tylko rainxa 2w1 i naprawde nie ma co porownywac- Niewidzialna Wycieraczka wygrywa bez dwoch zdan. Co do samego produktu Autolandu to jestem mocno zadowolony- kropelki ladnie uciekaja od ok 50kmh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.