Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

I ile Ci tak nalozony rainx efektywnie wytrzymuje? W zimowych warunkach tez daje rade? Bo u mnie to kiepsko z uciekaniem wody po psikaniu mocnym plynem ze spryskiwaczy.

 

jak już pokazała praktyka płyn do spryskiwaczy raczej nie przeszkadza, gorzej działają na raina wycieraczki. Mój położony gdzieś w październiku 2 warstwy jeszcze się 3ma. Samochód myty 2 razy na bezdotyku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie, mycie? :dontknow: ja stosuję tak jak jest napisane na odwrocie w instrukcji obsługi. Myję szybę, nakładam czekam i poleruję. Znowu się okazuje że wszystko zależy od szczególnych warunków dla każdego z nas ;)

Fakt że lekka mgiełka zostaje ale błyskawicznie znika i nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakładałem rain-x w październiku...na szybie czołowej w miejscu pracy wycieraczek zdechł w grudniu... na bokach jeszcze coś tam walczył do minionego weekendu, w którym to nałożyłem rain-x ponownie...

u mnie aplikacja wygląda następująco:umycie szyb megsowym płynem ->przetarcie ipa->nakładanie rain-x wacikiem->odczekanie 15 min->polerka fibrą do szyb.

 

Nic więcej nie robię i jest ok(w październiku czyściłem/przetarłem szyby tlenkiem ceru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w dużej mierze prawdopodobnie nie dotarty dobrze rain-x, mialem tak na początku przygody z tym środkiem, teraz efekt smużenia jest naprawdę minimalny.

Też miałem z tym problem, ale nie taki jak z samym docieraniem. Da się jakoś to ułatwić? np. wykorzystać rotacje i pad z fibry na wolnych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

5 listopada umyłem szyby Megsowym Glassem i położyłem Rain-X - 2 warstwy

Dziś po opłukaniu na bezdotyku z bocznych szyb kropelki uciekały już przy 30km/h.

 

Od tamtej pory samochód płukany może ze 4 razy na bezdotyku bez mycia szamponem. Rain działa choć na przedniej szybie, w miejscu gdzie chodzą wycieraczki niestety nic już nie ma. tam gdzie wycieraczki nie chwytają co nieco jeszcze leży, ale to już prędkości ponad 70km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

Po to , że jak mamy brudną szybe, to najpierw myjemy ja Megsem, potem dokładnie czyścimy AGP. Gdyby przeskoczyć etapi pierwszy, to będzie razem z Glass Polishem rozcierać cały brud który był wcześniej na szybie. A jak przeskoczyć drugi etap to możemy zapomnieć o dokładnym oczyszczeniu szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć u mnie jakoś sam megs się sprawdza i z rainem nigdy nie miałem problemów

 

I nie widzisz różnicy na szybie czołowej pomiędzy powierzchnią, gdzie pracują wycieraczki a pozostałą? ;) Spróbuj jakiegoś cleaner-a do szyb i zobaczysz, jakie zabrudzenie jest na szybie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przed Rain-X nie przelecieć szyb IPĄ,

 

:good::good:

 

Ja takż e tak robię. a ostatnio jeszcze korzystam z odtłuszczacza który był dołączany do Fresh pro ( to chyba także IPA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto przed nalożeniem rain x przelecieć szybę IPA ladnie odtluszcza powierzchnię.Rain x mam położony na wszystkie szyby podczas deszczu krople uciekają jak głupie ze wszystkich stron,tylna szyba prawie sucha w sedanie przy większych prędkościach naprawdę warto.Z polerowaniem jeśli mamy smugi też tak miałem to lekko zwilżyć mikrofibrę wodą i po problemie.łatwiej jest utzymać szyby w czystości jak mamy rain x brud się tak nie przykleja tak zauważyłem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ogólnie warto nad każdą z szyb trochę posiedzieć i dobrze ją przygotować przed NW, IPA i glinkowanie to zestaw który zawsze się sprawdza do czyszczenia szyb. Przedwczoraj umyłem szyby Rain X 2w1, wyrobiłem się akurat przed deszczami :D Pomimo tego że 2w1 jest słabszy od "czystego" Rain X to i tak robi niezłą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.