Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Chcę ponownie nałożyć sobie na szybki RainX. Szyby planuję wyglinkować, następnie cleaner PB PROFESSIONAL POLISH (szkło- jedno z jego zastosowań) i na końcu rain. Czy użycie w tym przypadku tego cleanera może pogorszyć trwałość RainX?

Sprawdzał ktoś może takie połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem jakiś szpecyfik, nie pamiętam nazwy, w atomizerze dużym 500ml jakiejś dziwnej firmy , nakładał nano powłokę na szybę , krople dosłownie odbijały się od szyby, nie ściekały tylko się odbijały... miał zapach podobny do tej Niewidzialnej Wycieraczki z AutoLandu, to było coś... rain-x sie przy tym chował dosłownie , specyficznie sie go wcierało w szybe bo najpierw w poprzek a później pionowo, polerowało się to do sucha, szyba aż piszczała pod suchym palcem butelkę miał zieloną, coś chyba na N się nazywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem jakiś szpecyfik, nie pamiętam nazwy
jakiejś dziwnej firmy
to było coś
butelkę miał zieloną
coś chyba na N się nazywał

 

BRAXTONPL, bardzo rzeczowa i wyczerpująca wypowiedź - dziękujemy! :lol:

 

specyficznie sie go wcierało w szybe bo najpierw w poprzek a później pionowo, polerowało się to do sucha
- a w tym co dziwnego? Czyli nie można najpierw pionowo a później w poprzek bo inaczej nie zadziała? :D

 

Ja NW zawsze nakładam wzdłuż szyby, w poprzek a później jeszcze ruchami kolistymi. Polerujesz do sucha - też się zgadza :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem :D , niestety nie pamiętam jego nazwy dlatego tak dziwnie go opisałem, no to wcieranie go w szybę miało pewnie jakieś swoje powody bo było tam napisane, że "pomaga to we wnikaniu nano cząsteczek w mikro rysy na szybie" :D , faktycznie te małe ryski maskowało , ale jak sie to nazywało to ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie spotkał takiego rodzaju problem. Nie wiem, czy to wina szyby, czy RainX-a. Ostatnio w deszczowe dni używając wycieraczek zauważyłem, że nie pracują równomiernie, tylko są takie jakby małe skoki, jakby się lekko zacinały albo szyba była "tępa"

Nałożyłem RainX-a ale to nic nie pomogło. Stwierdziłem, że już najwyższy czas wymienić wycieraczki bo już swoje przepracowały.

Zakupiłem nowe i od razu wymiana przed sklepem, bo akurat padał deszcz to była możliwość sprawdzenia. Niestety było to samo co ze starymi wycieraczkami.

Co proponujecie ?

Przelecieć szybę glinką i FG500 na twardym padzie i ponownie nałożyć RainX-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sprawdzoną metodę na Rain X:

-mycie szyby z syfu SG PGC

-doczyszczenie szyby Autoglym CGP miękkim papierem

-polerka fibrą

-jazda IPA papierem (minimalnie poprawia efekt Rain X)

-nakładanie miękkim kawałkiem bawełny Rain X-najpierw poziomo później pionowo

-po 3-5min. polerka fibrą i sezonowanie min. 12h i spokój na 3 miesiące

Wycieraczki chodzą cichutko, bez podskoków i mazów.

Mgiełka niezauważalna, trwająca nie całe 0,5 sec.Wycieraczki MOTGUM płaskie.Płyn w spryskiwaczu z Marketu+tabletka 303.

Jak dla mnie za tą kasę środek znakomity , z resztą wycieraczki też.

Nie polecam za to Rain X 2w1 czyści kiepsko i z mazami, powłokę dając beznadziejną .Przy SG PGC wypada marnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie podobnie . Mycie z wiekszego syfu, potem zmiana szmatek i mycie juz aby mozna bylo jesc z szyb. Potem w ruch ida fibry i 50% IPA i dopiero na to idzie rain x nakladany pionowo a potem poziomo. Czekam 5-8 min, poleruje fibra ile jestem w stanie zebrac, a nastepnie mazy , ktore zostaly ( zawsze zostaja , nie wiem czy da sie fibra w ogole idealnie dotrzec ) , mam w sloiczku malym troche wody , palcami kropie doslownie kilkanascie kropel na szybe i potem wycieram recznikiem papierowym. Szyba jest idealnie przejrzysta bez mazów . Staram sie tez odczekam zanim auto wyjedzie z garazu czy to na deszcz czy na wilgoc ogolnie, ale bez przesad tez, bez nadmiernego wydziwiania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pomóżcie bo nie wiem co zrobiłem źle :(

 

Porządnie wyczyściłem i wysuszyłem szyby, następnie nałożyłem rainx rain repellent, wypolerowałem mikrofibrą. Nie było żadnych smug, żadnej mgiełki, wszystko ok. W czasie deszczu wszystko jest ok, kropelki uciekają jak głupie :mrgreen:

Niestety po deszczu, kiedy szyba wyschnie pojawia się mnóstwo plam po kroplach, na każdej szybie mam masę zaschniętych kropek po wodzie.

 

Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja chciałbym zapytać w temacie Rain-X ale Anti Fog. Umyłem szyby wewnątrz SG Perfect Glass Cleaner. Pod słońce brak smug. Odczekałem 30 minut i przystąpiłem do aplikacji Anti Fog. Nanosiłem nasączoną szmatką bawełnianą. Odczekałem kilka minut aż wyschło. Następnie czystą MF zacząłem polerować. Ale ile bym nie wycierał to ciągle zostają smugi. Pod słońce szyba wygląda jakby była tłusta. Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko po RainX są takie smugi, jak nakładałem CP Fog Fight to było tak samo. Robiłem już na dwa różne sposoby z polerowaniem po nałożeniu i bez polerowania, pod światło zawsze miałem smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak.Płyn do szyb,potem AG car glass polish,potem Ipa z wodą 60:40 %,potem rain x.Jak przeschnie to suchą fibrą poleruje a jak zostają minimalne "hologramy" to zwilżam fibrę czystą wodą i wsio schodzi.

Do środka nie stosuje nic anty zaparowaniu bo to i tak nic nie daje jak wsiadasz z mokrymi ,zaśnieżonymi butami.Czysta fizyka woda jest na dywanikach i jak zaczniesz grzać to paruje na szyby.Zasada jedna wyjdziesz z auta po podróży to zostaw na 2 min otwarte wszystkie drzwi żeby wyrównać temp z podwórkiem to nie będą już tak parować.I porządnie wyczyścić szyby od wewn płynem z alkocholem lub octem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.