Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

nie będę się spierał bo pewnie macie rację, nigdy nie miałem problemów z dotarciem RainXa samą fibrą i troche mnie zaskoczyło docieranie go IPĄ (wiem o docieraniu wilgotną szmatką, ale o IPie nie słyszałem :good: )

Jak sądzicie (tzn może ktoś testował np 50/50) jest różnica w działaniu zależnie od sposobu nakładania powłoki? tzn między ruchami okrężnymi a prostymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie zaaplikowałem nw na szybę przednią i jest problem. Polerowałem fibrą po ok 15-20 min i jak szyba jest sucha jest ok, gdy krople wody są na szybie widać jest koliste ślady nakładania nw. Gdy wycieraczki pracują widać koliste mazy. Jak szyba jest sucha szyba jest przezroczysta. Prubować spolerować fibrą z ipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nigdy nie docierałem na mokro rain'a, zawsze sucha i czysta mf.

Ostatnio dałem resztówkę kuzynowi, wysmarował wszystkie szyby we Fluence łącznie z lampami i oświadczył, że takiego cudu to jeszcze nie widział :D generalnie fajne sa reakcje ludzi "świeżych" na pewne kosmetyki. Wyleczyłem go też z plaków itp cudów a więc kolejna osoba przeszła na jasną stronę mocy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takie coś przetarł miękką, "mięsistą" fibrą zwilżając szybę IPą z wodą demineralizowaną. Kilka razy mi się zdarzyły takie mazy w kątach szyb i po kolejnym myciu poprawiałem to właśnie w taki sposób. Bez szkody dla Rain-Xa (w końcu on też bazuje na IPie), a z dobrym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
672413 Nie. Bo niestety to dowód na to, że na szybie znajduje się inna powłoka hydrofobowa - albo wcześniejsza warstwa NW, albo, niestety, tłuszcz. :)

A dupa. To po prostu zbyt duża ilość środka ;)

 

Ja nakładałem wczoraj i zaobserwowałem, że przy pierwszym kontakcie z szybą, jeśli na aplikatorze jest dużo Rain-x'a, to zachowuje się jak woda na tłustej patelni. Pierwsze wrażenie było takie, jakby w ogóle nie chciał "związać" z szybą. Pomaga albo zmniejszenie ilości środka na aplikatorze, albo kilkukrotny przejazd w tym samym miejscu (okrągłe ruchy, płatek kosmetyczny). Widziałem też, że zjawisko to występowało zarówno na szybie czystej (wolnej od jakiejkolwiek NW) i tej zabezpieczonej jakieś 2 miesiące wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już obczaiłem, że wówczas minąłem się z prawdą nakładając dokładnie RainXa na kolejne samochody. A mam w zwyczaju kłaść dwie warstwy w 20-30 minutowych odstępach. To "kropelkowanie" niweluję tak, że jadę prostymi ruchami na dalsze części szyby, a gdy płatek/fibra jest już słabiej nasączona, wracam tam, gdzie środka było za dużo, żeby to rozetrzeć. Sposób działa, NW odpycha wodę jak zła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam na szybach rain-x'a no i jak i uwas - boczne dluzej trzymaja a przednia trzeba powtarzac, ale mam inne pytanie. rain-x powoduje kropelkowanie poprzez zmiane napiecia powierchniowego tj chyba zwiekasza to napiecie, a czy sa srodki ktore dziala w druga strone? pytnie stad ze jak sie za wolno jezdzi to wiecieraczki smużą z rain-x, a jesli byloby cos co zmiesza napiecie powierzchniowe to nie byloby smug?

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, czy używanie spryskiwacza do szyb (przednia wiadomo) lub mycie zwykłym płynem do szyb szyby z nałożoną już powłoką Rain-x osłabia tą powłokę lub ją zmywa? Wiadomo w płynie do szyb czy w zimowych płynach do spryskiwaczy jest tam jakiś alkohol i czy to właśnie nie wymywa powłoki? jeśli tak to robota głupiego z ta powłoką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain-x w głównej mierze sam składa się z alkoholu (IPA), także ani zwykłe płyny, ani z alkoholem nie osłabiają go. Spryskiwacz zależy jakiej firmy. Jak jakiś dziad co lakier wyżera, to powłokę tym bardziej. Przy lepszych bez większego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A jakie to są lepsze płyny do sprysków :?: Co konkretnie polecasz, żeby Rain-a nie wypłukiwało? Do tej pory używałem zwykłych marketowych różnych, po kilkanaście zeta za bańkę. Tych najtańszych o zapachu starej uryny itp nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość marketowców powyżej 2zł za litr daje spokojnie rade. Wielkim specem od tych płynów nie jestem, ale kilka typów mogę ci dać:

- Sonax

- Unique

- 1Z

- Organika

- K2

- Autoland

Do tych sam mam pewność, bo używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że z Sonaxa lepszy niż "zwykły" jest Xtreme, zarówno pod względem domywania, jak i zapachu. Dobry jest jeszcze Carplan (Bluecol), który sam pozostawia coś w rodzaju powłoki hydrofobowej. A płyn Organiki bywa w Biedronkach pod nazwą Aura Nano, ale trzeba uważać, bo bywa, że jest to dziadowski Chemipack. :) Oczywiście rozumiem, że mowa o zimowych, bo wśród letnich jak dla mnie król jest jeden - fioletowy Sonax Xtreme. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.