Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraź sobie że jest tylko na żółtej butelce rain x niewidzialna wycieraczka a nie anty fog .Ja wyżej pisałem o jednym ty o drugim ale najważniejsze że to skutkuje

 

17 lut 2015, o 18:06

 

Tylko dziwi mnie skoro pewnie skład bardzo podobny to że nie przewidzieli tego jak w drugie wersji na zewn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz mario704 całkowitą rację. Na Rain-X Rain Repellent jest wskazane przetarcie wilgotną szmatką (mam to też w swoim arsenaliku). Ale sądziłem, że to się tyczy tylko NW. Ale jak się okazuje na AF też to działa. Skład pewnie jest zbliżony. Bo rozpuszczalnik taki sam - IPA. Na angielskiej stronie producenta jest też dla obu produktów zalecane przetarcie na mokro w przypadku pojawienia się smug. Dlatego mnie dziwi, że wersja na PL jest okrojona o tę jakże cenną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że jestem młody w tej dziedzinie to muszę zapytać ekspertów...

Może i głupie pytanie ale mimo to proszę o wyrozumiałość i odp.

Wyczyściłem szyby z luźnego brudu SG PGC, później aplikatorem bawełnianym wcierałem AG CGP zostawiłem do wyschnięcia i wypolerowałem, IPA 1:1 na każdą szybę po dwa razy dość obficie. Rain X przelałem do butelki z atomizerem (jak perfumka) psikałem na szybę i fibrą roztarłem po szybie zostawiłem do wyschnięcia i wypolerowałem, Czy wszystko ok? :o jeśli popełniłem gdzieś błąd to poprawcie, a może lepiej jak pisze producent moczyć szmatkę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś problemów z wypolerowaniem tego? Ja nakładając płatkiem kosmetycznym widzę nieraz jak za dużo mam Raina na szybie i się skrapla zamiast zostawiać mgiełkę i rozcieram tylko to jak wosk, a Ty na bogato psikałeś :song:

 

Szczególnie jak się kolejne warstwy daje, to ciężej trochę docierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś problemów z wypolerowaniem tego? Ja nakładając płatkiem kosmetycznym widzę nieraz jak za dużo mam Raina na szybie i się skrapla zamiast zostawiać mgiełkę i rozcieram tylko to jak wosk, a Ty na bogato psikałeś :song:

 

Szczególnie jak się kolejne warstwy daje, to ciężej trochę docierać.

 

Właśnie że dotarł się świetnie :D następnym razem jedno psiknięcie na boczną szybę jak płynem do szyb bo za dużo mi go poszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siemka,mam pytanko bo nakładałem rain-x'a na wszystkie szyby i mam problem z czyszczeniem szyby czołowej, przy czyszczeniu szyby płynem do szyb (z alkoholem) bardzo się rozciera i powstają mega mazy, do tego nowe wycieraczki BOSCH aerotwin strasznie "skrzypią" jak pracują po szybie, jest głośno i boje się, że porysują mi one szybe.. Ma ktoś pomysł jak ją czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.Nakładałem w zeszłym tygodniu na szybę raina i nic takiego przy myciu nie ma miejsca.

Ja nakładam go tak.

Myje szybę dokładnie

Potem AG Car Glass polish

IPA 1:1

Rain x

Jak problem z dotarciem to wilgotna fibra zmoczona wodą.

Założyłem na to nowe wycieraczki firmy zanpod czy jakoś tak i nic nie skrzypi,przy myciu się nie maże a wodę dobrze odprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przelecisz AG CGP to niestety ale go usuniesz z szyby.Zrób jak pisałem wyżej.Żeby było śmieszniej do mycia szyby przed cgp użyłem właśnie środek marki clean z biedronki i jest ok :).

Podejżewam że teraz słabo przygotowałeś szybę pod raina dlatego tak sie dzieje albo jakiś niefart i trafiłeś trefne wycieraczki.Jak będziesz nakładał raina to nakładaj kolistymi ruchami mikrofibrą nim nasączoną najpierw góra dół a jak skończysz to od lewej do prawej ,podobnie jakbyś polerował maszyną auto.Przy tym sposobie zauważyłem że szybciej odprowadza wodę a no i nie ominiesz napewno żadnego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Może i to kwestia kierunku rozprowadzania preparatu bo dopiero od 80km/h u mnie działało.

 

 

Raczej nie , u mnie świeży Rain-X odprowadza od 50-60 km/h , z biegiem czasu słabnie . :/ nie wiem jak przygotowujesz szybę , ale np. po oczyszczeniu jakimś mleczkiem do szyb naprawdę warto IPĄ dokładnie odtłuścić i jak nakładasz już sam środek , pierwsze pociągnięcie po szybie widzisz kropelki , powtórzyć w tym miejscu by była jednolita warstwa ( sorki , że może powtarzam coś co było wałkowane na forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to kwestia kierunku rozprowadzania preparatu bo dopiero od 80km/h u mnie działało.

 

 

Raczej nie , u mnie świeży Rain-X odprowadza od 50-60 km/h , z biegiem czasu słabnie . :/ nie wiem jak przygotowujesz szybę , ale np. po oczyszczeniu jakimś mleczkiem do szyb naprawdę warto IPĄ dokładnie odtłuścić i jak nakładasz już sam środek , pierwsze pociągnięcie po szybie widzisz kropelki , powtórzyć w tym miejscu by była jednolita warstwa ( sorki , że może powtarzam coś co było wałkowane na forum )

Dzięki za odpowiedż. Czyściłem płynem do szyb i alkoholem izopropylowym.

W drugim samochodzie mam szybę poobijaną od małych kamyczków. Zadziała rain-x na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.