Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

Leniwy jestem ;) Garaż w domu, to myję auto przed południem, nakładam na blachę i szyby co nie co i wieczorem wycieram. Albo myję wieczorem, a następnego dnia poleruje. Rain-x nałożony dwukrotnie z dużym odstępem między aplikacją i wycieraniem siedzi dłużej na szybie, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś minimalna temperatura, w której należy to ustrojstwo nakładać? Ja robiłem to w temp. ok 7 stopni i początkowo było git, ale jakoś po miesiącu mam wrażenie, że ten rain-x spłynął mi z szyby :/

Operacja wyglądała tak: mycie -> glinkowanie -> odtłuszczenie IPA -> dwie warstwy rain-x w odstępie 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent pisze chyba cos o 4 stopniach ? Ja zauwazylem, ze lepiej mi sie rain-x spisuje jak po nalozeniu auto postoi tak chociaz przez noc w garazu. Bo jak raz wyjechalem od razu to efekt taki sobie byl.( tez nie mam podgrzewanego garazu wiec nakladalem tak w 5-8 stopniach pewno )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj kładłem do siebie, aplikacja banalna, auto po nałożeniu stało całą noc w garażu i rano polerowanie mf. Efekt bardzo dobry przy prędkości około 80km na godzinę kropelki z szyby zaczęły uciekać a przy 100 km/h szyba zrobiła się całkowicie czysta. Jestem ciekaw jak będzie z trwałością przy zimowym płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt bardzo dobry przy prędkości około 80km

Rain-X mam ale jeszcze nie użyłem, za to z Autolandu nałożyłem i dopóki nie musiałem działać wycieraczkami to krople uciekały od ok 60km/h ;)

 

Od dawna zastanawiam się, jak NW sprawdzałaby się na lakierze- ile posiedziałaby i jaki doda look. Może głupie ale interesujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aplikacją raina wszystko było ok. Wycieraczki są nowe, ale zostały założone przed aplikacją raina. Dodam, że działo się to po przestaniu przez auto całej nocy na zewnątrz. Sprawdzę jeszcze dzisiaj po południu jak będę po żonę jechał do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem zadowolony, przez rain x miałem autoland i teraz mam smugi + skakanie wycieraczek. Oczywiście płyn do spryskiwaczy zrobił swoje ale... mam wrażenie że wcześniej było lepiej. Dam mu jeszcze drugą szanse, położę od nowa i zobaczymy choć obawiam się że pogoda nie pozwoli na testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie szukam jakiegos srodka "anty-para" -dla Ojca poniewaz ma chlopina problemy z parowaniem czołowej w Szariku..

 

przejechać się, nagrzać auto do oporu, pod domem/blokiem otworzyć wszystkie drzwi, przewietrzyć. Tak kilka razy + wyczyścić środek i wymienić kabinowy i parować nie powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważył ktoś pogorszenie właściwości rainxa z wiekiem preparatu? Mój ma jakieś 1,5 roku i wydaje mi się, że działa o wiele słabiej niż na początku...

Kupiłem teraz nowego w Kauflandzie i zrobię 50:50 ze starym, ale może ktoś też to zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem nakładanie Rainx. W planach były 2 auta, ale po pierwszym mam dosyć :/ . Kładzie się bardzo fajnie, ale dotrzeć ten preparat to jakiś hardcore. Próbowałem w różnej konbinacji, jak w instrukcji obsługi po wyschnięciu, po szybkie nakładanie i od razu polerowanie, długie schnięcie i w zasadzie w każdym przypadku masakra. W dodatku cały czas zostaje film który sprawia wrażenie tłustego, jeszcze przepoleruję szyby wieczorem o ile nie będzie padać.

 

Pytanko do osób które miały przyjemność z RainX i G5, czy G5 także tak trudno się dociera? Jak RainX nie spełni moich oczekiwań chyba skuszę się na G5, ale wcześniej chciałbym wiedzieć na co nastawiać się przy docieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.