Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

wooke, pochłaniacz wilgoci, albo żwirek dla kota do skarpet i pod siedzenia ;) Niech najpierw wyciągnie się wilgoć, którą masz w aucie. Jeśli uszczelki przestały być okrągłe to widziałem na forum wątek, w którym polecano wsadzić w nie wężyk igielitowy, aby odzyskały swój pierwotny kształt i lepiej przylegały.

Przybysz, Abdul, musicie utrzymywać naprawdę czyste szyby, u mnie nowiutka szyba, przygotowana AG CGP oraz glinką i smużenie nie występuje tylko wtedy kiedy szyby są umyte. Jak pojeżdże z tydzień lub dwa smużenie w nocy staje się nie do zniesienia.

cinek2014, Wystarczy przetrzeć pióra i umyć szyby i wszystko jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk45z, powiem Ci że coś w tym jest co piszesz. Ja u siebie w audi nie zauważyłem tej "mgiełki" ale w kia z poprz. roku mgiełka jest zauważalna. Jeśli chodzi o wycieraczki to mam boscha a w kia sprawdzę :P Czy to wina piór? nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abdul, ja mam 2 w mietku i też kapa.Co nie kupisz to ze 2,3 miesiące podziała a potem skrzypi..Dziadostwo teraz robią że szok.W seju mam oryginalne z aso i dopiero nic nie widać jak popada i włączysz a co dopiero w nocy... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wycieraczek Bosch AeroTwin i spokojnie wytrzymują 6 m-cy.

 

Ale, żeby nie było OT. Rain-x po 6 miesiącach poległ na przedniej szybie. Już w ogóle nie kropelkuje. Na bocznych szybach za to dzielnie się trzyma. Mimo, że regularnie myję szyby SG Perfect Glass Cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie rain-x na przedniej szybie (nałożone 2 warstwy odczekane >12h) wytrzymał może z 2 miesiące, na bocznych dłużej, lub/i nadal się utrzymuje.

Anti Fog u mnie nakładany staranie i dokładnie ze sztuką zrobił jakieś dziwną mozaikę (przednia i boczna szyba- są mazy i paruje), a w innym aucie robiłem byle jak i na szybko i o dziwo trzyma się dużo dłużej i jest lepiej(bez mazów). Ciśnie mi się na gębę magiczne "WTF".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak, gdy nic nie było na szybie rano była czysta, gdy wsiadłem zaczęła parować więc włączyłem nawiew i zeszło. Jak nałożyłem Anti Foga na drugi dzień i wszedłem do samochodu na szybach była nie para a woda. Musiałem szmatami wycierać je bo nawiew nawet by tego nie ruszył. A przedtem szyby myte płynem i ipą. Chyba jakaś lipa z tego płynu. Jakiś czas temu na szczęście zmyłem to, a i tak nie było łatwo i teraz szyby w mrozie nawet nie parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooke, Co do wody zamiast pary na szybie to miałem taką historię z CarPro Fog Fight, że siedziałem z paroma osobami przy piwku przez 2 godziny w zgaszonym samochodzie przy temperaturze około 0 stopni i marznącym deszczu i wilgotność była już tak duża że powłoka się poddała i właśnie zamiast pary na szybach robiła się tafla wody. Wydaje mi się, że te wszystkie powłoki działają do pewnego momentu, jak zostanie przekroczona jakaś wilgotność w aucie to dalej nie pozwalają szybom zaparować ale odkładają parę w formie wody.

Ja miałem tak, gdy nic nie było na szybie rano była czysta, gdy wsiadłem zaczęła parować więc włączyłem nawiew i zeszło.

Norma, wsiadasz do zimnego wnętrza i zaczynasz oddychać ciepłym powietrzem i zawsze lekko zaparuje ;)

 

Teraz na Podlasiu jest cudowna pogoda jeśli chodzi o parowanie szyb, -10 stopni, niska wilgotność, wystarczy wsiadać i się jedzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam problem z x-rain- różnica jest minimalna z NW i bez niej. Umyłem (dla niektórych z Was pewnie to nie było mycie ale niedługo się to zmieni) auto- aktywna piana następnie szyby potraktowane clin-em następnie odtłuściłem szyby ipa ag temopasty i za pomocą gąbki nałożyłem na szybę- widać było 3-4 zacieki po odłożeniu gąbki (mniej niż 30 sekund) przeszedłem do "polerowania" za pomocą mikrofibry i zacieki zniknęły. Eksperymentalnie zrobiłem tylko 1,5 szyby tj 1 boczną i pół tylej-kombi. Na szybie bocznej widać jakąś minimalną różnicę i czuć pod palcem że szyba z NW jest bardziej śliska jednak tył po przejechaniu 15 km obie części są tak samo brudne oraz woda spływa po obu częściach szyby tak samo. Co źle zrobiłem? Za mało nałożyłem płynu? A może odstęp pomiędzy nakładaniem a polerowaniem był za długi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12h? co to daje ?

 

Ja tam aplikuje w cieniu na nie nagrzane szyby. Docieram fibrą jak pojawi się mgielka na szybach - jak zostają mazy zwilżam wodą fibrę i jadę dotąd aż ich nie będzie - zawsze działa tak samo dobrze.

 

Swoją drogą jak się pozbyć Niewidzialnej z szyby? AG CGP nie usuwa jej, a chciałbym zrobić sobie porównanie trzech najtańszych nw na rynku ( K2/Autoland/RainX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nakladalem u siebie rainx. Aplikowalem go za pomocą wacika. Podzieliłam sobie przednią szybę na pół i każda połowę polerowalem po 5 minutach. Przy polerowaniu były mazy ale psiklem raz ipe na fibre i przemylem szybę. Czy wszystko działa tzn czy odpycha wodę nie wiem, no burza przeszła obok a płynem jakoś nie psikalem przez ten czas. Sprawdzę jutro co i jak.

Dodam ze szybę przygotowałem w następujący sposób

Sg Perfect glass, ag cgp, ipa i rainx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po 5 minutach od aplikacji. Polerowalem sucha fibra ile się dało, gdzie niegdzie miałem m azy więc psiklem na tą samą fibra raz ipe i dopolerowalem. Uprzedzam i od razu mówię że nie starlem powłoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.