Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio po myciu, użyłem rainx tylko tego 2w1, możliwe, że słabo dotarłem, ale delikatnie szyba zaczęła rozpraszać światła jadących aut z naprzeciwka. Na postoju praktycznie woda nie spływa, ale podczas jazdy już jest w miarę ok ;) dorzucę drugą warstwę i postaram nagrać filmik jakby ktoś chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem samochód i szyby szamponem (ADBL), wytarte do sucha na to płyn do szyb AG i na to położyłem RainXa, wahałem się czy użyć IPA ale na pierwszy raz położyłem bez. Jak powłoka nie spełni swojego zadania to sprawdze jeszcze raz z IPA następnym razem. Czas na testy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio po myciu, użyłem rainx tylko tego 2w1, możliwe, że słabo dotarłem, ale delikatnie szyba zaczęła rozpraszać światła jadących aut z naprzeciwka. Na postoju praktycznie woda nie spływa, ale podczas jazdy już jest w miarę ok ;) dorzucę drugą warstwę i postaram nagrać filmik jakby ktoś chciał :)

RainX 2w1 to niestety taka lipa.Ani to dobry płyn czyszczący ani repelent z prawdziwego zdarzenia.Ja nie polecam. :thumbdown:

Tylko metoda jak wyżej u kol.kruger z IPA daje dobre, długotrwałe efekty. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem samochód i szyby szamponem (ADBL), wytarte do sucha na to płyn do szyb AG i na to położyłem RainXa, wahałem się czy użyć IPA ale na pierwszy raz położyłem bez. Jak powłoka nie spełni swojego zadania to sprawdze jeszcze raz z IPA następnym razem. Czas na testy :D

Daj znać o wynikach, bo zawsze każdy zalecał wymyć CGP IPĄ z powodu tych dodatków przeciw parowaniu, zaciekawiło mnie jak nie wymycie go wpłynie na żywotność rain-x ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać o wynikach, bo zawsze każdy zalecał wymyć CGP IPĄ z powodu tych dodatków przeciw parowaniu, zaciekawiło mnie jak nie wymycie go wpłynie na żywotność rain-x ;)

Tzn ja nawet nie użyłem CGP (bo nie było na sklepie jak zamawiałem graty, za to zakupiłem sobie AG FastGlass, bardzo fajnie klaruje szyby ale nie poleruje jak CGP)... Obecnie nie zapowiada się na deszcz :/ A wnerwia mnie to trochę bo samochód jednak się kurzy troszkę i wypadało by użyć spryskiwaczy, ale na razie będę przecierał delikatnie szybę MF do pierwszego deszczu żeby mieć "świeżą powłokę" i później będę mógł ocenić czy płyn do szyb+wycieraczki mocno ją osłabia i w jakim tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były pierwsze deszcze już więc mogę coś tam powiedzieć. Bardzo fajnie grubszy deszcz spływa z szyby, nie ma sensu używać normalnych wycieraczek. Za to z lekką mżawką radzi sobie już średnio (im drobniejsze kropelki tym większej prędkości potrzeba żeby zaczęły spływać) i trzeba się wspomagać tradycyjnymi sposobami (za dnia da się przeżyć ale w nocy światła z naprzeciwka za bardzo się rozpraszają i trzeba szybe wytrzeć) ;) Za to normalne wycierałki chodzą wyraźnie lżej, nie zauważyłem "mgiełki" która pojawia się niektórym po użyciu normalnych wycieraczek. Podsumowując, na przedniej szybie NW przydaje się przy dużym deszczu, za to na bocznych szybach rewelacja, po 30 sekundach od ruszenia boczne szyby są suche :D Za te niecałe 30zł na pewno warto, zwłaszcza że butla wystarczy na dobre kilka aplikacji :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania, ale Rain-X działa wg mnie bez zarzutu. 60km/h i masz pięknie uciekające krople deszczu, rosy, resztki wody z myjki itp. Czego chcieć więcej? Żywotność nieocenię, bo korzystam z tych programów na myjniach typu hydrowosk, nabłyszczanie itp, a one coś tam jednak dają. Nie mniej jednak ostatnio kładłem Rain-X na swoją szybę bodajże w maju i potem poprawiłem jakoś w wakacje i do tej pory mam bardzo dobre odpychanie tam gdzie trzeba, a w miejscach gdzie szyba jest najbrudniejsza, czyt. tam, gdzie nie dosięga wycieraczka, tam jest słabsze już działanie. Rozpisałem się, a mogłem napisać, że bierz Rain-X i nie przepłacaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem mgiełki - RainX od ok. dwóch tygodni na szybie, przetarłem również nim pióro wycieraczki i jak dla mnie super sprawa.

Boczne szyby czyściutkie, przednia troszkę zabrudzona tam gdzie wycieraczka nie sięga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które używały RainX Anti fog, czy to naprawdę działa? Dzisiaj myślałem, że wyjdę z siebie, bo tak mi szyby zaparowały. Niby 20 zł nie wielki pieniądz, ale szkoda mojej ręki na nakładanie gdyby nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.