Skocz do zawartości

pianownica za... 18PLN :)


uki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

marolex 2000 i dalej, tylko prosze sie nie smiac :). Filc od dremela(a dokladniej jakas 1/4 jego grubosci), fragment szorstki zmywaka kuchennego no i na sam koniec filc do mebli taki szary(tez jakies 1/3-1/4 grubosci). Piana jakas marketowa bo nie mielismy czasu pojechac do excede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wkłada filce z glorii to też mu się pierwszy tak wciska w tą końcówkę herbicydową?

Niestety :( , moje filce po tych wszystkich eksperymentach wygladaja na "umeczone" ale i tak robia swoje.

Duzym ulatwieniem przy skecaniu koncowki jest ulozenie filcow na opryskiwaczu(w poziomie) i nakrecenie reszty od gory

 

 

Z ciekawości pobawiłem się Marolexem i filcami z mojej Glorii.

 

Użyłem dwóch filców i dwóch oringów z Marolexa (jeden ori z opryskiwacza i drugi z zestawu końcówek herbicydowych. Filce od Glorii mają taką średnicę, że daje się je wcisnąć w oringi - wtedy nie trzeba bardzo mocno dokręcać końcówki do opryskiwacza żeby uniknąć wycieku. Wydaje mi się też że filce są mniej miażdzone przy skręcaniu.

 

Piana idzie, ale efektów takich jak z Glorii FM10 jeszcze nie uzyskałem - "wydumka" ma mniejszą wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, jak do glori by się znalazło zbiornik 2L albo i nawet 2.5L + nalać ok litra wody z pianą to można by pryskać naprawde długo...

 

Problemem w glori jest zbiornik maks 1,5 litra gdzie przy 1 pompowaniu niecałe pół litra jest na powietrze.

 

 

chyba się skuszę na zbiornik od tego jeżeli podpasuje :

 

http://allegro.pl/reczny-opryskiwacz-ci ... 37156.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman, Wyszlo super. Wydaje mi sie ze Marolexem mozna obleciec wiekszy obszar niz Gloria przy pojedynczym napompowaniu :P

To chyba uzależnione jest wyłącznie od wielkości otworu zasysającego powietrze u nasady rurki.

Możesz przeprowadzić test polegający na stosowaniu 2 filców, tego samego stężenia i różnych ilości dziurek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby udalo sie zrobic piane na dwoch otworkach i wydajniejszej rurce(ciensze scianki i wieksza srednica wewnetrzna)trzeba niestety dodac wiecej srodka pianotworczego.

Wiecej otworkow chyba nie ma sensu :/

Roznica cisnien z tym na wylocie nie ma sily na podniesienie tak duzego slupka plynu zeby wytworzyc mieszanine cieczy i powietrza

Po prostu ciagnie samo powierze :P

A co do ilosci i jakosci filcow a nawet ich ulozenie w koncowce to zupelnie inna moim zdaniem mniej wazna i latwiejsza do ogarniecia sprawa.

To tak jak w Glorii dodac,ujac,zmienic na gesciejsze to juz taka "regulacja" ktora zmieniamy w miare potrzeb :o

Przepraszam ze sie wymadrzam :oops: ale godziny spedzone przy dlubaniu na rozne sposoby przy marolexie......... :kox:

a filce do glorii już podrożały ...
ciekawe dlaczego :o

Nasze dlubanie naszym dlubaniem a rynek rzadzi sie swoimi prawami ;)

 

 

Tu jest troche taniej :good:

http://www.gloria-garten.com/product_in ... -CPL-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a filce do glorii już podrożały ...

 

Filc jak filc można kupić na metry + otwornica i masz setki filców za grosze :-]

Skoro zmywaki kuchenne i pociete wkladki do butow daja rade to nie wiem czy podniesienie ceny bylo dobrym zagraniem :o czy przypadkiem nie zacheci to jeszcze bardziej do szukania tanszej alternatywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, trochę taka demagogia.

Ja zachęcam do kombinowania i pianowania czymkolwiek się da. Nawet z sitkiem miedzy zębami :D

W sklepie polishangel to jest cześć zamienna do glorii, a nie sposób na upgrade marolexa - więc nie widzę związku. 8-)

 

Ja na marolexie zrobiłem wystarczającą pianę już na jednym filcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na marolexie zrobiłem wystarczającą pianę już na jednym filcu.

No wlasnie :o

Zakupy zbiorowe jadna paczuszka- 4 filce ( czyt 4 pianownice :P )

A powaznie to wiecej tanich pianownic= wiecej sprzedanej chemii do pianowania :song:

Chyba ze sie myle :-]

BTW nie widze w tym zadnej demagogi

Zapewniam Cie ze nie mam zadnych ukrytych celow

Nie chce Ci psuc biznesu i nie mam udzialow w Marolexie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a filce do glorii już podrożały ...

 

Filc jak filc można kupić na metry + otwornica i masz setki filców za grosze :-]

Skoro zmywaki kuchenne i pociete wkladki do butow daja rade to nie wiem czy podniesienie ceny bylo dobrym zagraniem :o czy przypadkiem nie zacheci to jeszcze bardziej do szukania tanszej alternatywy

 

 

rynek rządzi się swoimi prawami takie jego prawo

ale zgadzam się z tobą, mnie jak najbardziej zachęciło to już od samego początku do szukania tańszej alternatywy i ją znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, ależ nie o to chodziło :) Nie podwyższalismy ceny ze względu na upgrade marolexa. Podwyżka z racji droższego euro, wyższych kosztów transportu i ceny zakupu krążków znacznie "grubszej" (net3E) niż oferta na stornie glorii.

 

Co do pianownic z niższej półki polecam zaopatrującym się w marolexa poczekać do marca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.