Skocz do zawartości

pianownica za... 18PLN :)


uki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

musisz zdjąć starą dysze z pianownicy (zaznaczona czerwoną strzałką)

minipiana1.jpg

 

i kupić końcówkę dysze zraszającą tego typu (max 5zł :P) u mnie pasowała idealnie na wcisk, jednak przydało by się dać trochę kleju żeby nie spadła :mrgreen:

ja narazie nie kleiłem muszę pokombinować żeby robił lepszą piane :P

dysza-zraszajaca_CG-Z-DZ-500x500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nawet Marolex daje rade

to nie zasługa Merolexa tylko dyszy po przeróbce "home made" ;)

Niestety masz racje :(

Testowalem wszelkie uklady spryskiwaczy(marolex ,zolta gloria,kwazar) i koncowek pianujacych (gloria ,kwazar)i tylko ori fm10 daje oczekiwane rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Marolex daje rade

to nie zasługa Merolexa tylko dyszy po przeróbce "home made" ;)

 

Zdaję sobie z tego sprawę i dlatego właśnie zadałem pytanie. Kilku kolegów w tym temacie osiągnęło taki sam/podobny efekt. No chyba, że tak naprawdę korzystają z komercyjnych rozwiązań ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciąłem rurkę ssaka, złączyłem kawałkiem patyczka po lizaku, a potem nad łączeniem naciąłem rurkę wzdłuż scyzorykiem. piana robi się z powietrza, które pompujemy pompką do środka zbiornika. niestety pompka w moim spryskiwaczu nie jest bardzo wydajna trzeba dużo się napompować- na pianowanie kół jest ok, ale nie wyobrażam sobie zrobienia tym całego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciąłem rurkę ssaka, złączyłem kawałkiem patyczka po lizaku, a potem nad łączeniem naciąłem rurkę wzdłuż scyzorykiem. piana robi się z powietrza, które pompujemy pompką do środka zbiornika. niestety pompka w moim spryskiwaczu nie jest bardzo wydajna trzeba dużo się napompować- na pianowanie kół jest ok, ale nie wyobrażam sobie zrobienia tym całego auta.

 

A mógłbyś uściślić, ile ma być tych nacięć i +/- jakiej długości mają być? Pytam, bo już wcześniej czytałem o Twoim rozwiązaniu i miałem okazje je wypróbować. I być może to wina mojego opryskiwacza (zwykła marketówka), bądź zbyt dużej/małej ilości/długości nacięć, ale nie działało wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciąłem rurkę ssaka, złączyłem kawałkiem patyczka po lizaku, a potem nad łączeniem naciąłem rurkę wzdłuż scyzorykiem. piana robi się z powietrza, które pompujemy pompką do środka zbiornika. niestety pompka w moim spryskiwaczu nie jest bardzo wydajna trzeba dużo się napompować- na pianowanie kół jest ok, ale nie wyobrażam sobie zrobienia tym całego auta.

 

A mógłbyś uściślić, ile ma być tych nacięć i +/- jakiej długości mają być? Pytam, bo już wcześniej czytałem o Twoim rozwiązaniu i miałem okazje je wypróbować. I być może to wina mojego opryskiwacza (zwykła marketówka), bądź zbyt dużej/małej ilości/długości nacięć, ale nie działało wogóle.

 

taaa, i najlepiej foty z serii DIY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A próbowaliście najprostszy patent? :D

 

img0152vk.jpg

 

Nie mam aktywnej piany, żeby sprawdzić skuteczność, ale próbowałem z płynem do naczyń i coś spienia, nie jest to gęsta piana, ale jakaś jest w porówaniu z tym jak jest bez nakładki:P Myślałem, że może się uda wytworzyć lepszą pianę za pomocą płynu do tapicerki, ale efekt podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zapragnąłem mieć swoją pianownicę, do przeróbek posłużył mi Marolex Master 2000, aktualnie uzyskany efekt:

 

 

Piana jest z płynu do naczyń, stężenie nie znane, lałem na oko :). Po nabyciu aktywnej piany będę walczył z 'ustawieniami' pseudopianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem wg. pomysłu z nacięciami rurki ssącej. na 1litr wody dałem 2'psiknięcia' mydła w płynie. leciało mleko. z szamponem autolandu było podobnie, ale szybko przestawał lecieć i trzeba było dopompowywać, a ciśnienie było duuuże. wsypałem proszku którego wykorzystują na myjniach bezdotykowych to nie miał siły tego wypchąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ciekawe :o,mnie się nie udało uzyskać takiego efektu na oryginalnej dyszy jak tutaj, może to kwestia tego, jakiej chemii się używa.

U siebie wykorzystałem dysze ze standardowego spryskiwacza pianującego, na końcu umieściłem dysze herbicydową od Marolexa, powietrze w pianie pochodzi z wnętrza opryskiwacza, całość połączyła 'guma do żucia' :). Jak w ciągu tygodnia znajdę dłuższą chwilę, to skrobnę jakiś dokładniejszy opis i porobię zdjęcia.

 

Zmniejszyłem o połowę stężenie tego, co zostało mi po poprzednich próbach, odjąłem trochę powietrza. Piana jest cięższa - szybciej spływa, ale uzyskałem większy kąt rozpylenia, lepsze krycie powierzchni, myślę, że dało by się tym sprawnie pokryć auto. Jak to wygląda, poniżej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomogę kombiującym.

 

Oprócz dostępu powietrza do rurki ssącej niezbędnikiem do dobrego pienienia jest filc i dysza rozpylająca.

Należy naciąć rurkę wysoko - jak najwyżej się da. Otwór nie może być za mały.

 

Maćkowi wyszło to całkiem fajnie, ale konsystencja wygląda dziwnie i czy istnieje możliwość regulacji pienionego stężenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wziąć taka zwykłą końcówkę spieniającą? czy filc może być taki jakiego sie używa do podklejania mebli? :D nie wiem gdzie w mieście mógłbym kupić takie jak w necie do glorii. jeżeli zrobimy wysoko duże nacięcie to nie będzie leciało samo powietrze?

moja domowa pianownica ładnie pianuje mydłem, z proszkiem do myjni już sobie nie radzi- nie ma siły go wypchnąć. zrobiłem tylko nacinając wężyk i robiąc zwęzkę. końcówka normalna metalowa, a chyba nawet miedziana taka jaka była dołączona do opryskiwacza(15zł 1.5L w bricomarche)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.