Skocz do zawartości

pianownica za... 18PLN :)


uki

Rekomendowane odpowiedzi

maya napisał/a:

... jest jakiś opryskiwacz który można dopompować kompresorem ?

 

 

Podejrzewam, że każdy da się przerobić. Wystarczy założyć zaworek zwrotny, może od spryskiwaczy samochodowych i podłączyć sprężarkę przez niego ... najważniejsze co by nie rozsadziło bańki

 

Ale to już chyba stracimy na mobilności. Po to jest opryskiwacz żeby go wziąć do bagażnika i śmignąć na myjnie. Jak ktoś ma gdzie się rozłożyć ze sprzętem to ma myjkę i pianownicę do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

maya napisał/a:

... jest jakiś opryskiwacz który można dopompować kompresorem ?

 

 

Podejrzewam, że każdy da się przerobić. Wystarczy założyć zaworek zwrotny, może od spryskiwaczy samochodowych i podłączyć sprężarkę przez niego ... najważniejsze co by nie rozsadziło bańki

 

Ale to już chyba stracimy na mobilności. Po to jest opryskiwacz żeby go wziąć do bagażnika i śmignąć na myjnie. Jak ktoś ma gdzie się rozłożyć ze sprzętem to ma myjkę i pianownicę do niej.

taką FM50 też weźmiesz na myjnię, dopompujesz kompresorem na myjni i masz zabawę :song:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór potrzebny nie jest... mam taki duży opryskiwacz i napompowanie go to kilka sekund - ma dużą pompke a trzyma stałe ciśnienie natrysku do samego końca.

Zgadzam sie w 100% .Cztery ruchy tlokiem i jest cisnienie.A wole go dopompowac przy aucie niz gibac do kompresora :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem jakiegoś starszego kwazara 1,5 l w domu (taka pomarańczowa butelka) i zrobiłem roztwór tak na oko.

Po przeczytaniu wiekszości tekstów w tym temacie i byly propozycje zeby zrobic dziurke w rurce doprowadzajacej ciecz no i starałem się wcisnąć filc.

Ale na standardowej koncówce z dziurka na końcu opryskiwacza nie udało się udać piany.

W czym moze byc problem? Konieczna jest koncówka spieniająca? I jeżeli tak to czy jezeli kupie np koncówkę spieniajaca do marolexa to wejda do mojego (gwint jest taki sam?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starałem się wcisnąć filc.

Az sie boje zapytac gdzie go wciskales ;)

Nie potrzebujesz koncowki spieniajacej tylko herbicydowa zeby piana szla szerokim i plaskim strumieniem

 

Zeby nie odpisywac kazdemu osobno na PW odpowiem jeszcze raz w temacie najklarowniej jak potrafie

 

 

Sprawca zamieszania Marolex master 1500 plus

dscf0315vr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zeby dostarczyc do dyszy powietrze wypalamy w rurce doprowadzajacej ciecz jeden otworek(w jednej sciance)szpilka krawiecka lub czyms podobnej grubosci.

dscf0258wn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Na wysokosci pokazanej na zdjeciu(ok 1 cm od gory)

dscf0263.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Koncowka spieniajaca powstala z filcow z Glorii FM10 i niebieskiej koncowki herbicydowej Marolex.

dscf0244p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dscf0302op.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dscf0303w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ilosc filcow jest zalezna od rodzaju i stezenia roztworu ktory ma byc spieniony.

Opryskiwacz to 35,67 np tu

http://marolex.pl/sklep/product_info.ph ... cts_id=118

Koncowki herbicydowe np tu za 17,22

http://marolex.pl/sklep/product_info.ph ... cts_id=120

i filce np tutaj za 14,90

http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... -fm50.html

Calosc za 67,79 i taki efekt

Wszystkie zmiany sa odwracalne tzn po wyjeciu filcow i obroceniu rurki mamy "zwykly" w pelni sprawny opryskiwacz.

 

Powodzenia :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, robiłem dzisiaj próby ze swoim. Coś tam wyszło ,jutro będę testował na aucie.

Jedyna różnica to ze nie mam filców oryginalnych z Glorii i władowałem kawałek wkładki filcowej od butów( półtora jej grubości) oraz w ten otwór który jest w końcówce herbicydowej głębokości ok 0,5cm wcisnąłem 3 szt "filców" oderwanych od zmywaków kuchennych (ta ostra strona) które najbardziej mi przypominają ten materiał stosowany w glorii. Żeby zmieścić ten kawałek wkładki pomiędzy końcówkę ,a oring włożyłem kawałek tulejki plastikowej dobranej do średnicy otworu w nakrętce. I w niej jest usadowiony filtr. Jej grubość to jakieś 3-4 mm.

Używałem PH neutral snow foam by SCS -75ml na 2l wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod natchnieniem Marco też próbowałem ze zmywaka kuchennego tą ostrą część, wyciąłem upychałem i czasem 2oringi musiałem kłaść, żeby przy pompowaniu nie schodziło ciśnienie przez ten część do której dokręcamy końcówkę, ale chyba to za gęste jest bo wcale nie chciało pryskać ładnie szeroko i daleko tylko na 20cm pluło. Trzeba inne filce szukać, albo skusić się na te z glorii.

 

 

A nawiązując do zdjęc faraon3021, w końcówce opryskiwacza czerwona część jest pusta? Bo u mnie to tak wygląda:

p1040671g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taki opryskiwacz

http://www.leroymerlin.pl/produkty/opry ... 56399.html

 

 

I takie końcówki do tego opryskiwacza nie pasują

http://www.leroymerlin.pl/produkty/komp ... 64403.html

 

Jest inny gwint.

Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawiązując do zdjęc faraon3021, w końcówce opryskiwacza czerwona część jest pusta? Bo u mnie to tak wygląda:

Nie jest pusta tylko ten bialy sztyft jest glebiej schowany

 

Marolex zostal poprawiony

Dostal grubsza rurke,dwa wypalone otworki i o kilka kropli wiecej chemii

Piana jest suchsza,drobniejsza i wolniej splywa.

Niestety nie bardzo sobie radze z duzym Marolexem :thumbdown:

Nie potrafie go zmusic zeby psikal jednolitym strumieniem

Mam albo ciecz albo powietrze i tak na przemian :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.