Skocz do zawartości

pianownica za... 18PLN :)


uki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... wyciągnę trochę wniosków i moich przemyśleń ...

Zaznaczam że nie mam ani Glorii ani Marolexa (jeszcze) (poczekam jeszcze zwłaszcza po tym co powiedział SJake...)

Nie mam funduszy na takie cuś jak Gloria więc interesuje mnie wynalazek pod tytułem EconomyGloria (jak większość z was) więc na razie studiuję temat i... czekam z zakupami na rozpracowanie do końca :D

 

To co wywnioskowałem:

Pojemność optymalna baniaka 2L. (jeśli powietrze brane do piany jest brane ze środka)

Mechanizm i sposób wytwarzania piany:

Mieszanka płynu musi zostać wymieszana z powietrzem. W zwykłych spryskiwaczach domowych typu Clin do szyb piana powstaje w połączeniu płynu z powietrzem przez gęste siteczko w samej końcówce. Sądzę że filce w Glorii spełniają rolę gęstszej siateczki (lub jakby to powiedzieć wielokrotnej siateczki) przez co piana staje się coraz gęściejsza. Filca z Glorii nie miałem w palcach ale sądzę że nie jest on mocno zbity. Musi spełniać rolę mieszacza płynu z powietrzem ale na tyle by go nie zatrzymywać bo wtedy będą leciały smarki. Filc z butów myślę że będzie za bardzo ubity - lepsze chyba będzie gabka lub jeszcze lepiej ta część szorstka ze zmywaka.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć skąd jest brane powietrze do mieszanki w Glorii?

Ze środka (tak jak robicie nacinając rurkę) czy też z zewnątrz (czy jest jakiś otworek w elemencie w który wkłada się filce) jak to podobnie jest w pianownicach do myjek ciśnieniowych?

Końcówka herbicydowa to już chyba tylko szczegół rozpraszający pianę w kształcie płaskiej ścianki. Pomaga to w tym żeby nie nakładać zbyt grubej warstwy (bo będzie szybciej spływała) lecz nałożyć ją równomierną cienką warstwą.

Im cieplejsza woda do mieszanki (oczywiście bez przesady) tym piana dłużej się utrzyma (to z doświadczenia własnego ze zwykłym płynem do mycia ciała - jak resztki piany nie mogą spłynąć z wanny puszczam lodowatą wodę i piana od razu znika).

Pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(poczekam jeszcze zwłaszcza po tym co powiedział SJake...)

 

do wiosny nie ma IMO co czekać, bo jak to na wiosnę zaczyna się sezon na opryski i ... marki pójdą w górę

 

 

W zwykłych spryskiwaczach domowych typu Clin do szyb piana powstaje w połączeniu płynu z powietrzem przez gęste siteczko w samej końcówce.

 

A jak by zastosować kilka tych sitek do marka zamiast filców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłych spryskiwaczach domowych typu Clin do szyb piana powstaje w połączeniu płynu z powietrzem przez gęste siteczko w samej końcówce.

 

A jak by zastosować kilka tych sitek do marka zamiast filców?

 

myślę żeby spróbować z filcem od butów ale go trochę porozcapierzać (rozluźnić) by był bardziej przepuszczalny albo spróbować z tą ostrzejszą częścią od zmywaka kuchennego (struktura wydaje się odpowiedniejsza tylko trzeba obaczyć czy nie ma czegoś co by mogło zatkać końcówkę herbicydową np jakieś opiłki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność optymalna baniaka 2L

Wcześniej ktoś podał nawet 2,5l, ale nie wiem czy to już nie będzie za ciężkie (przynajmniej na początku)? Operowanie takim klocem może już być nieco męczące. Lepiej chyba mieć trochę dodatkowego roztworu w innej butelce i w razie czego dolewać. (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon zastanawiam się czy zrobienie otworu tuż przed filcami nie da też takiego efektu co otworek(otworki) na rurce wewnątrz

może będzie lepiej jak zrobi się większy otworez z przesłonką (z kawałka grubszej rurki nasuniętej na tą z otworem)

whateverek 2,5L ale nie roztworu (sądzę że jak powietrze jest brane ze środka to musi zostać tam około 1/1,5L na powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcingg, pewnie ze mozna jeszcze wiele zrobic (jesli ktos chce)

Ja staralem sie zeby to bylo tanie i proste do zrobienia przy uzyciu prostych narzedzi ktore ma kazdy w domu.

Jesli dziala to chyba nie ma co komplikowac sprawy bo koszty materialow i naklad pracy zblizy Marolexa do Glorii a nie o to chyba nam chodzilo :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem mojego Marolexa ze strony producenta dostałem do testów końcówkę pianującą, okazała się ona jednak niezbyt dopracowana, może dalej pracują nad czymś nowym ... czas pokaże ...

Od Marolexa??

Jak to wyglada?? Masz jakies fotki??

 

Tak, to była końcówka pianująca do recznego opryskiwacza

fotek niestety nie zrobiłem bo ta końcówka nie działała prawidłowo

zasada działania miała być podobna jak w końcówce od Kwazara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie zmiany poszły w marolexie 12l ?

Ciagle trwaja ;)

Jest coraz lepiej ale mnie to nie zadowala

Brakuje mi materialow do eksperymentow :o

Jak cos ciekawego sie zacznie dziac podziele sie Choc od biedy i tym mozna juz cos zdzialac. :P

Koncowka analogicznie jak w malym tylko rurka do wymiany i dostarczanie powietrza inaczej jak 1,5l :o

I ostatni problem to rurka ktora idzie do lancy ma diametr rury od odkurzacza :wallbash: a i sama lanca (dluga teleskopowa )pewnie calej sprawy nie ulatwia :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam marolexa 2000 i piana piękna ;) zrobione zgodnie z instrukcją tutaj zamieszczoną
ja też kupiłem marolexa 2000, 3 małe filce(z szortskiej części zmywaka) w końcówke herbicydowej i jeden filc w uszczelce skręcone i tzw suchej piany nie ma nie trzyma się, dziurka zrobiona w standardowej rurce centymetr pod małą igłą, jakimi roztworami robiłeś pianę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam marolexa 2000 i piana piękna ;) zrobione zgodnie z instrukcją tutaj zamieszczoną
ja też kupiłem marolexa 2000, 3 małe filce(z szortskiej części zmywaka) w końcówke herbicydowej i jeden filc w uszczelce skręcone i tzw suchej piany nie ma nie trzyma się, dziurka zrobiona w standardowej rurce centymetr pod małą igłą, jakimi roztworami robiłeś pianę ?

 

A jakiej piany używasz i w jakich proporcjach? Drugie pytanie czy ten czwarty filc to faktycznie filc czy też ze zmywaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja powinna sie sprawdzac z kazdym opryskiwaczem jesli uda Ci sie wymieszac plyn z powietrzem i bedzie miejsce na filce.

Mozesz miec problem kiedy rurka bedzie miala inny diametr lub dlugosc i zacznie sie kombinowanie z iloscia otworkow i ich umiejscowieniem.

Spoko dasz rade

Jesli juz masz opryskiwacz innej marki wystarczy troche pokombinowac a bedzie dzialal jak Marolex :)

jaką grubszą rurkę wsadziłeś do tego 1500 ? właśnie testuje sobie różne opcje ma marolexie 2000 ale piany jeszcze nie ma

Ma ta sama srednice zewnetrzna i wieksza wewnetrzna.

Zaadoptowana od jakiegos starego opryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.