Skocz do zawartości

pianownica za... 18PLN :)


uki

Rekomendowane odpowiedzi

skąd wziąć taka zwykłą końcówkę spieniającą? czy filc może być taki jakiego sie używa do podklejania mebli? ...

Choćby z takiego spryskiwacza:

http://www.mrcleaner.pl/mr-cleaner-spry ... p1117.html

Posiadam tylko opryskiwacze Marolex’a, wiec nie wiem czy jest techniczna możliwość dopasowania końcówki do innych konstrukcji. Marolex i ta dysza mają ten sam skok gwintu, ale występuje duży luz w połączeniu, trzeba go sobie czymś wypełnić, tu przychodzi z ratunkiem taśma izolacyjna. Ja z braku filcu użyłem kawałka polara, jak dorwę trochę filcu to zrobię porównanie.

... i czy istnieje możliwość regulacji pienionego stężenia?

Opcji regulacji jest kilka, można zmieniać ilość powietrza pobieranego do tworzenia piany (mam przygotowane kilka rurek zasysających), zmienić końcówkę herbicydową na taką o innym przepływie, zwiększać/zmniejszać opór jaki stawia mieszance polar/filc poprzez dołożenie kolejnej warstwy materiału. Największa trudność to dobrać optymalne ustawienia, przydałby się galon piany i dzień wolnego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odkryłem coś takiego :

 

img1897j.jpg

 

atomizerek od mydła w płynie, więc wlałem odrobine snow foam + letnia woda i wyszła bita śmietana bardzo mocno zbita:

 

img1898qp.jpg

 

niedługo postaram sie to podpiąć pod duży 4l opryskiwacz i zobaczymy co z tego wyjdzie :) ale wiem że i tak skończy sie na glorii bo nie lubie patentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy ;)

Zainspirowany Waszymi pomyslami postanowilem troche pomoc

Bedzie mi latwiej bo mam dwie GLORIE :P

FM 10 -cene kazdy zna :(

dscf0225r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i Hobby 125 cena 17,90 euro w niemieckim praktikerze.

dscf0226x.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Czyli mamy najlepsza pianownice reczna jaka znam i "zwykly opryskiwacz".

Rozebralem oba na czesci pierwsze i jedyna roznica po za koncowkami to

maly czarny element w ktory wchodzi rurka podajaca ciecz

dscf0212b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Po jego usunieciu mamy dwa identyczne elementy

dscf0216b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Sama czesc to nic innego jak przedluzka z dwoma malenkimi otworkami w przeciwleglych sciankach ,czyli jendnym na wylot :)

dscf0221p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Okazalo sie ze nacinanie rurki doprowadzajacej ciecz to sluszny trop a od siebie dodam ze otworki (wielkosc szpilki) powinny byc wytopione a nie naciete co zapewni ich stala wielkosc.

Ruszajaca sie rurka nie bedzie zatykac nacietego otworka. :)

Pierwszy test wykonany na "zwyklym opryskiwaczu" z wypalonymi otworkami i koncowka z ori

FM10 pokazal ze .............. mam dwie pianownice :good:

Test robilem ze zwyklym szamponem do wlosow i nie widze roznicy miedzy jednym a drugim opryskiwaczem.Tak na oko to nawet uszczelki wygladaja identycznie.

Jak znajde chwile pokombinuje cos z koncowkami,filcami itp(tego tez troche nazbieralem ) :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie mogę jej rozłożyć bo mnie dziewczyna zatłucze

 

nie trzeba rozkładać, wystarczy, że dasz info jakie to mydło to można sobie samemu zakupić i po testować. Niestety nie każde mydło z pompką "daje pianę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czas na mnie, zgodnie z obietnicą przedstawiam moją przeróbkę Marolexa. Od poprzedniego posta udało się poprawić co nieco, m.in. poświeciłem stare kapcie i wyciąłem z nich filc :), który daje lepszą pianę od polaru. Z aktualnego efektu jestem bardzo zadowolony, jak zdobędę pianę to może wrzucę jakiś filmik.

Ale do rzeczy, przygotowujemy rurkę zasysającą, zgodnie z tym co napisali poprzednicy musimy doprowadzić do niej powietrze. Moje rozwiązanie wygląda tak:

 

31651159.th.jpg

 

Pierwsza wersja miała nacięte na obwodzie otwory, działało, ale sprzątając garaż znalazłem rurkę z dyszą pochodzące ze środka do czyszczenia klimatyzacji. Postanowiłem ją wykorzystać :). Dysze przerobiłem i umieściłem jak na zdjęciu. Są na niej 3 rzędy otworów po 2 w każdym. Poprawiła się płynność pracy, wcześniej miałem wrażenie, że opryskiwacz pracuje trochę skokowo. Sądzę, że precyzyjnie nakłuwając otwory osiągnie się ten sam efekt. Widoczny cienki niebieski pierścień to taka prymitywna regulacja :), przesuwając go mogę przysłaniać jeden rząd otworów, zwiększając tym samym ciśnienie wydostającej się z opryskiwacza mieszanki, czego efektem jest zmiana 'puszystostości' piany.

Dysza wygląda natomiast tak:

 

66704733.th.jpg

 

A tak rozłożona na części pierwsze :

 

33769496.th.jpg

 

Od lewej: dysza płaskostrumieniowa od Marolexa o przepływie 1,65 litra/min, sitko z końcówki pianującej, filce z kapci, rurka ,wszystko zabudowane w końcówkę pianującą ze spryskiwacza.

Końcówka w środku wygląda tak:

 

91474070.th.jpg

 

Widać przestrzeń w której miesza się roztwór z powietrzem, otwory w końcówce przez które pobierane jest powietrze musimy zaślepić oraz montujemy rurkę - przedłużkę, która prześle mieszankę w miejsce w którym znajdować się będzie filc. Po zmontowaniu:

 

45000957.th.jpg

 

Niestety dysze łączy w tej chwili taśma izolacyjna, muszę pomyśleć nad praktyczniejszym rozwiązaniem bo dokładanie kolejnej warstwy filcu nie jest wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A tak rozłożona na części pierwsze :

 

Obrazek

 

Od lewej: dysza płaskostrumieniowa od Marolexa o przepływie 1,65 litra/min, sitko z końcówki pianującej, filce z kapci, rurka ,wszystko zabudowane w końcówkę pianującą ze spryskiwacza.

Końcówka w środku wygląda tak:

 

Obrazek

 

Widać przestrzeń w której miesza się roztwór z powietrzem, otwory w końcówce przez które pobierane jest powietrze musimy zaślepić oraz montujemy rurkę - przedłużkę, która prześle mieszankę w miejsce w którym znajdować się będzie filc. Po zmontowaniu:

 

Obrazek

 

No dobra ,a co to za rurka w dyszy? Pokaz no to z bliska co to jak to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie koniec testow i wynik ktory mnie zadowala

2 godziny pelnej okupacji lazienki wylane na sciane dwa litry piany wszystkie opryskiwacze jakie posiadam przerobione na pianownice (pamietac dokupic opryskiwaczy ;) ).

A oto bohaterowie zmagan

gloria FM10

gloria Hobby 125

MAROLEX master 1500plus z koncowka herbicydowa ( niebieska)

dscf0227m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Gloria Hobby 125 ma przepalona rurke na wylot czyli dwa otworki i dwa filce z FM10.a MAROLEX jeden otworek wypalony szpilka i trzy filce piana Valet pro Snow Foam pH Neutral 100ml ma 5 litrow wody

Wszystkie zmiany w opryskiwaczach sa odwracalne wypalone dziurki robie maksymalnie wysoko wiec wystarczy obrocic wezyk wyjac filce i ponownie mamy sprawny "zwykly " opryskiwacz.

Niestety filmiki jakie nagralem telefonem nie nadaja sie do pokazania :(

Jak znajde chwilke jeszcze dzis cos nagram :song:

I oto sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja poexperymentowałem na moim Marolexie.

Próbowałem z dyszą herbicydową czerwoną, żółtą i niebieską.

Faktycznie najlepsza piana wychodzi z niebieskiej dyszy.

Ja próbowałem z jakimiś podkładkami filcowymi pod meble, ale w końcu wygrzebałem jakąś wkładkę do butów, wyciąłem trzy kółka i zapakowałem do Marolexa.

Piana ciekawa wyszła mimo, że to jakiś marketowy środek był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.