Skocz do zawartości

pianownica za... 18PLN :)


uki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator
Swoop, minetoo, dzieki :good:
faraon3021' date=' Oczywiście jak Ty modzisz te opryskiwacze to musi wyjśc Tylko zastanawia mnie jedno - po co Ci tyle tych opryskiwaczy poprzerabianych na pianownice ??

[/quote']

Dzieki.Tez sie czasem zastanawiam :P

A tak powaznie to staram sie robic swoje modyfikacje tak aby wszystkie zmiany byly odwracalne co oznacza ze kazda pianownica w kilkanascie sekund ponownie staje sie opryskiwaczem a tego nigdy za wiele :song:

Nie moglem sobie darowac

Krotka akcja w terenie

 

A czy zauważyliście tak jak napisałem wcześniej,że po zrobieniu drugiej dziurki,tego powietrza które pompujemy"starcza na mniej",na mniejszą powierzchnie ??

Oczywiscie

To normalne i m.in.dlatego robilem duzego Marolexa.

 

Rewelacja !!!

 

Wlasnie taki duzy mam zamiar kupic:) Dzieki za video ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo wszystkim za "lajki" na moim funpagu .

To nie ostatnie moje slowo w temacie pianownic. :P

 

 

 

Rewelacja !!!

 

Wlasnie taki duzy mam zamiar kupic:) Dzieki za video

Rewelacja to bedzie jak bedziesz mial juz swoja sprawna pianownice i bedziesz z niej zadowolony jak ja ze swojej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada przerobienia dużego marolexa jest taka sama jak małego ?? Dziurka i filce??

Podobna.

Tzn zasada jest identyczna czyli powietrze doprowadzone przez dziurki w rurce wraz z roztworem ktory mamy spienic przechodzi przez filce i koncowke herbicydowa(pozwala osiagnac plaski strumien)

Trudno osiagnac dobra piane w industry 12 z kilku powodow.

Jest wyzszy niz marolex 1,5 czy 2l,rura miedzy zbiornikiem a zaworem dozujacym ma b.duza srednice i jest przy tym sztywna i krotka czyli malo poreczna .

Wszystko to razem dawalo bardzo dziwny efekt. :shock:

Czyli kilka sekund idealnej piany a nastepnie kilka sekund "mleka"i tak na na przemian .

Bardzo irytujace :wallbash:

Mimo wszystko sie udalo :song::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakaś "intrukcyja" jak to zrobić co by był efekt taki fajowy ... jutro weekend i można by zakupić sprzęt i podłubać :mrgreen:

 

Mały śmiga fajnie ale na moje auto jest za mały i mnie denerwuje dopompowywanie ....w sumie to się chyba pompa przytarła z deczka bo ciężko idzie pompowanie .....a taki duży to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakaś "intrukcyja" jak to zrobić co by był efekt taki fajowy ... jutro weekend i można by zakupić sprzęt i podłubać

Cierpliwosci

Wlasnie staram sie to ogarnac tak zeby nie zalapac sie na "bezdotyk"

Nie sama piana czlowiek zyje :P

Mały śmiga fajnie ale na moje auto jest za mały i mnie denerwuje dopompowywanie

Bedzie do kol i silnika :)

w sumie to się chyba pompa przytarła z deczka bo ciężko idzie pompowanie .....a taki duży to

A ile razy smarowales uszczelki?? :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więć teraz trzeba będzie przytopic te otworki i kombinowac ze szpilkowymi dziurami.

Kto Faraona nie slucha ten se dlugo nie podmucha :P:P

Taka tam klatwa Faraona :song:

 

A zeby nie bylo za ladnie to okazalo sie ze musialem pozmieniac linki do filmikow bo nie mialem prawa uzywac tych utworow ktore dalem w podkladach

Nie masz praw nie masz podkladu w filmiku albo podlacza Ci durne reklamy :song:

Dobrze ze kolega sie zlitowal i napisal pare taktow do filmikow 8-)

Co za swiat ze skrajnosci w skrajnosc :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ;) Ale Faraon nic mi nie radził na temat wielkości,średnicy dziurek. :song:

Nie ??

Wypalic szpilka.......... wypalic i naewt tumaczlem dlaczego :P

Szpilka ma srednice 0,6-0,7 mm a nie 1,5mm :acute:

Poczatkowo podalem wersje z jednym otworkiem a pozniej po zmianie rurki z dwoma.

A teraz ".....nie radzil....." :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, tak tak,to,żeby wypalic to jak najbardziej się zgadzam,że mówiłeś,ale np nie mówiłeś,żeby nie robić większego otworu-np wiertłem 1.5 mm,ale w sumie też nie pytałem. :-] Nie wiedziałem,że większy otwór będzie gorszy niż mniejszy. ;)

Tworek, Gąbke podobną chyba nawet mam,tylko,że w "grubszej" formie,trochę porzeźbie i coś może wyjdzie. No teraz sobie już z tego zdaje sprawe,że ma znaczenie wielkość otworków. Z resztą prawda jest taka,że w większości przypadków wielkośc jednak ma znaczenie... :-];)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po przeczytaniu posta the_rahzel, długo nie myśląc zrobiłem 2 otworki wiertełkiem 1.5mm(a mogłem najpierw spróbowac dorobic drugi otwór szpilką) ;) Więć teraz trzeba będzie przytopic te otworki i kombinowac ze szpilkowymi dziurami. :)

 

Ja najpierw zrobiłem rozgrzaną agrafką,ale to nic nie dało.Potem poszło wiertło 1,5mm i było lepiej,ale nie wystarczające,a potem druga dziurka 1,5mm i jest efekt jak widać na filmiku.

 

Może różnica jest taka między tymi dziurkami że ja mam ta rurkę z dość mały przepływem powietrza,to jest nie okrągła tylko w krzyżyk + i może dlatego u mnie 2x1,5mm było najlepszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem co nie co, ale nie nadaję się to do pokazania, chyba mam za jasne kafelki w łazience, :thumbdown: jak tylko pogada na to pozwoli, pierwsze testy na aucie, czarny lakier o wiele więcej pokaże niż prawie biała kafelka.

 

the_rahzel, moja rurka również jest wew + nimo to mam u siebie jedną dziurkę 0,6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest sprawa grubości gąbki jak również jej gęstości.

Po moich testach gdzie użyłem tej gąbki-zmywaka która pozostała z oddzielenia szorstkiej części (filców) również wychodzi piana tyle że trzeba dopasować jej odpowiednią grubość i po jej ,,odchudzaniu" można otrzymać różną jakość piany.

 

Tworek zrób real zdjęcie tej gąbki jaką użyłeś bo mam coś podobnego tyle że moja chyba jest zbyt miękka i pod wpływem ciśnienia jest zasysana w kierunku dyszy i ją po prostu zatyka i pompa nie jest w stanie przepchnąć roztworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja posiadam już pianownicę marolex :-]

oczywiście opryskiwacz został zmodyfikowany (dostał szerszą rurkę) a zamiast gąbki dwa filce i dwa oringi.

nawet z badziewnej nołnejmowej aktywnej piany robi nawet fajną, dość wolno ściekającą pianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.