Skocz do zawartości

pianownica za... 18PLN :)


uki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Kurcze stosujecie opryskiwacze 1,5 -2 litrów.....to ja chyba przesadziłem zabierając od wujka Kwazara 12litrów :)Ale już go przerobiłem i daje rade, mogę go na plecy zapodać hah :lol: .Tylko mam problem z odpowiednią pianą.Rozrobiłem w 5litrach 100ml koncentratu i jakaś taka spływająca się zrobiła...myślicie żeby dać więcej koncentratu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie 1,5 czy nawet 2L baniak jest wygodniejszy do przemieszczania się w okół samochodu.Podoba mi sie to jak działa twój ten najmniejszy opryskiwacz,a mi do takiego spienienia daleko.

 

No i zakupiłem dzis wszystko,mój Marolex to 2000plus i działa...jak na razie to na pianie z Careffoura,więc raczej nie jest to miarodajne,ale postaram się o piane z Valeta może będzie mniej spływająca.

proporcje jakie zastosowałem to na 1L wody dałem kielona 50ml piany i była trochę wodnista.

Gdzy dałem proporcje 1L wody i 30ml piany to już wogóle spłynęło migiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na takie pytanie:

Jak się ma przerobiony MAROLEX do KWAZARA VENUS PRO+ z końcówką spieniającą ?

Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat ?

Czy Kwazar jest warty zainteresowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hsv, nie wiem jak to wyglada jesli chodzi o trwalosc(z Marolexem raczej nie ma problemow), ale jesli pytasz o koncowke spieniajaca Kwazara to do niczego sie ona nie nadaje :thumbdown:

Jesli juz ja masz mozna latwo ja przerobic i cieszyc sie piana jak w Marolexie ;)

Tu masz opis jak to robilem

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 93&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hsv, nie wiem jak to wyglada jesli chodzi o trwalosc(z Marolexem raczej nie ma problemow), ale jesli pytasz o koncowke spieniajaca Kwazara to do niczego sie ona nie nadaje :thumbdown:

Jesli juz ja masz mozna latwo ja przerobic i cieszyc sie piana jak w Marolexie ;)

Tu masz opis jak to robilem

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 93&start=0

Dzięki za instrukcje jestem prawie zdecydowany na marolexa, ale czytając tematy z tym związane natknąłem się na kwazara, a jego się identycznie przerabia co marolexa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do wszystkich, ale opisana zasada dzialania a co za tym idzie modyfikacje odnosza sie do opryskiwaczy o konstrukcji podobnej do Marolexa.

Prosciej.-Musi byc miejsce na filc :P Reszta identycznie.

 

Czyli do Kwazara Venus Pro+ można to zastosować :)

Dzięki za informacje faraon3021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

rustin, o ile wiem, to nie ma tańszej alternatywy niż Marolex + dysza kwazar (niełatwo znaleźć w sklepie - u mnie w ogrodniczym w centrum miasta) + filc wycięty z czegoś. Ze swojej strony polecam dać te 2x więcej i kupić Epocę, mam od paru miesięcy i na razie bez zarzutu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też takie pytanko. Dziurka 1cm od góry ale mierząc na wyciągniętej rurce tzn od końca rurki 1cm czy jak jest włożona w opryskiwacz to 1cm bo to będzie różnica.

Czy 1,5l opryskiwaczem oblecę auto rozmiarów mondeo mk3? I gdzie kupic filce od glori bo sa niedostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

interesuje mnie jak ma się porównanie pianownicy karcher (zakładana lanca) do marolexa 2000 + filc, dziurki, końcówka by faraon :mrgreen:

 

biorąc pod uwagę, że mam karchera, mam gdzie myć auto i czasu na tą czynność pod dostatkiem czy lepiej sprawdzi się pianownica karcher czy marolex :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej coś takiego do karchera:

http://allegro.pl/profesjonalna-pa-pian ... 77637.html

pierwsze to, że szybciej z tego naniesiesz, no i napewno będzie bardziej obficie. Na giełdzie w Gliwicach gościu miał podobną, tyle że to miejsce wkręcania do pistoletu było mosiężne , a tu jest plastik. I chciał za nią ~ 180zl. Przy takim dylemacie ja bym wybrał pianownice, a nie marolexa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.