Skocz do zawartości

Najlepszy szampon z woskiem?


pavvell

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dla wszystkich :D Kumpel kupił wosk nie przygotował lakieru i potem mi płakał ze mu syf poleciłem bo po tygodniu deszczu juz go nie było :D U mnie ten wosk trzymał sie okolo 5 miesięcy wiec nie jest najlepszy ani najgorszy jakis dla zwykłego śmiertelnika wystarczający :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Samym woskiem bez wcześniejszego przygotowania lakieru uzyskasz ochrone na 2/5 myc tylko

Dla potwierdzenia dodam, że na początku sierpnia nakładałem próbnie wosk Fusso Coat bez przygotowania lakieru na dach i tył auta i po 2,5 miesiąca na dachu owszem jeszcze coś tam kropelkuje, ale tylna klapa wygląda, jakby nigdy wosku nie widziała ;). Żeby nie było offtop, ja używam szamponu Shiny Garage Pink Gloss Shampoo & Wax i bardzo mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam szamponu od ValetPRO Advanced Poseidon Car Wash. Bardzo wydajny, świetny poślizg i co najważniejsze pozostawia hydrofobowe wykończenie. Używałem też ValetPRO CONCENTRATED CAR SHAMPOO, również byłem zadowolony z tego szamponu. Pachnie trochę borówkami :) jest tani i bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrze przygotowanej powierzchni to i wosk z K2 posiedzi znacznie dłużej niż np. jakiś megs na nieprzygotowanej

 

Wosk z K2, owszem ale Ten Ultra Wax to tylko Maszynowo nawet z miesiąc poleży :)

 

Dziewczyny BMW E39 Touring Czerwone było robione 2 etapową polerką Farecla + Manzerna i Nabłyszczane BOLL B300 Politura z Sonaxa i Wosk właśnie ten z K2 Ultra wax to w sumie ciekawie wyszło. Po takiej robocie cena trochę wzrasta ale widać że picowana do sprzedaży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Ja używam szamponu od ValetPRO Advanced Poseidon Car Wash. Bardzo wydajny, świetny poślizg i co najważniejsze pozostawia hydrofobowe wykończenie. Używałem też ValetPRO CONCENTRATED CAR SHAMPOO, również byłem zadowolony z tego szamponu. Pachnie trochę borówkami :) jest tani i bardzo dobry.

 

Nowy Advanced Poseidon nie posiada już carnauby, tylko "wosk syntetyczny", jeśli chodzi o Concencrated to nie zawiera wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam szamponu od ValetPRO Advanced Poseidon Car Wash. Bardzo wydajny, świetny poślizg i co najważniejsze pozostawia hydrofobowe wykończenie. Używałem też ValetPRO CONCENTRATED CAR SHAMPOO, również byłem zadowolony z tego szamponu. Pachnie trochę borówkami :) jest tani i bardzo dobry.

 

Nowy Advanced Poseidon nie posiada już carnauby, tylko "wosk syntetyczny", jeśli chodzi o Concencrated to nie zawiera wosków.

 

Mimo tego poseidon pozostawia bardzo dobre wykończenie hydrofobowe. Które również jest trwałe. Ja nie napisałem, że concencrated zawiera woski. tzw. "Zwykłe szampony" również mają swój urok, a zwłaszcza ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Warto zwrócić uwagę na szampon Nielsen z woskiem i DG#931. Też zostawiają niezle wykończenie i trwałość przynajmniej do następnego mycia. Widziałem u handlarza auto przed myciem prosto z trasy i za chwilę po myciu. Muszę powiedzieć że mi koparka opadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

bardzo dobry i wydajny jest szampon z ProElite- Brillant Shampoo, cenowo też ok, na każdą kieszeń. Chemię znajomy mi polecił on jej używa na myjni, ale i prywatnie. Na prawdę dobrej jakości produkty mają w ofercie. Przynajmniej smug nie pozostawia i ładnie pachnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
44 minuty temu, Marzenaa napisał:

lepszy jest sampon z woskiem czy bez wosku??

Kwestia miejsca, sytuacji, potrzeb. Śpieszysz się do kościoła w niedziele użyj szamponu z woskiem. Masz czas i ochotę na pucowanie auta użyj 3 innych dedykowanych produktów do poprawy wizualnej auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marzenaa napisał:

lepszy jest sampon z woskiem czy bez wosku??

Jak dla mnie lepsze jest użycie zwykłego szamponu i do tego po myciu osuszacza albo QD na mokry lakier, daje lepszy rezultat i czasowo wychodzi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.