Skocz do zawartości

Najlepszy szampon z woskiem?


pavvell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja polecę Optimum No Rinse. Daje naprawdę porządne polimerowe zabezpieczenie.

Te wszystkie popularne szampony typu wash&wax (w tym również meguiars) nie dają żadnego zabezpieczenia.

 

Na tym filmie widać jak zachowuje się woda na samochodzie który nie zaznał woskowania od 18 miesięcy a jest myty ONR'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Liczyłem na opisy wrażeń z osobistego używania kilku różnych wash&wax.

Każdy producent chwali swój produkt jako naj, hiper, nano, super. Nikt nie porównywał różnych preparatów tego typu?

 

Co do polimerów - wosk to polimer. (torebka śniadaniowa też)

Co do nanocząteczek - np. gliceryna ma bardzo drobne cząsteczki - nano. A nie jest to żaden supernowoczesny związek chemiczny.

 

Marketingowcy żonglują nowocześnie brzmiącymi zwrotami, często żeby opisać znane od setek lat substancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nanocząteczek - np. gliceryna ma bardzo drobne cząsteczki - nano. A nie jest to żaden supernowoczesny związek chemiczny.

 

Nano to nie zwiazek chemiczny, a jednostka ;) Z gliceryna nie mamy nic wspolnego :D

 

Do niczego nie namawiam, testy szamponu sa na forum, mozna poczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poseidon od VP ma carnaubę albo BSC od AG ma konserwanty - oba bardzo dobre.

 

Kupiłem posseidon i średnio mi pasuje, słabo pachnie i nie pieni się zbyt obficie. To był osttani kosmetyk z firmy valet pro jaki kupiłem. Wcześniej billberry do felg i też mi w ogóle nie przypasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szampon z woskiem nie musi pachnieć ani się pienić. Ma myć, nabłyszczać i chronić.

 

Generalnie, chronić i nabłyszczać ma wosk, a nie szampon ;-)

 

Wiem że są takie produkty, ale to trochę tak jakbyśmy szukali Quick Detailera który jednocześnie dawałby super efekt hydrofobowy na szybach. Takie półśrodki nigdy nie zastąpią właściwego produktu.

 

Innymi słowy, markowe szampony, jak np. nowy Poorboy's Super Slick & Wax jak dla mnie mają sens, jako "reload" zawoskowanego samochodu, są jakąś tam namiastką zamiast kolejnego woskowania czy dobrego QD - mogą uzupełnić, ale nie zastąpić.

 

Polecam rozejrzeć się za dobrym woskiem w sprayu - np. Optimum, albo QD - np. Finish Kare 425 czy RaceGlaze Clearmist Detailer. Wszystkie te produkty są łatwe i przyjemne w użyciu a dają przyjemny dla oka efekt, ich aplikacja jest też dużo mniej czasochłonna od wosków twardych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu Meguiar's Ultimate Wash & Wax.

Umyłem auto (nigdy nie woskowane) i... szału nie ma :(

Jakby błyszczy bardziej niż po zwykłym szamponie z nabłyszczaczem, ale może to tylko autosugestia. Wyraźnej różnicy nie ma.

 

znalazłem jeszcze porównanie szamponów z woskiem:

http://wetshinedetailing.blogspot.com/2 ... ew-of.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz uzywac szmponu z woskiem w celu "zabezpieczenia" lakieru czy cos w tym guscie to polecam ONR - wosku jako wsoku nie ma ale polimery tworza na lakierze jednak taka warstewke jak po QD. Zabezpieczenie to to w praktyce żadne ale i tak moim zdaniem lepsze niz klasyczny szampon z woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś...

Spodziewałem się że efekt mycia szamponem za 60zł będzie wyraźnie lepszy niż mycie szamponem no name za 12zł.

No nic, mam całą butelkę tego specyfiku więc najbliższych kilkadziesiąt myć będzie z "woskiem i polimerami" :) Przy okazji coś wyczyszczę ze smoły, wyglinkuję, może mnie najdzie i :ad: spoleruję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem się z Kanar-em, który wpadł do nas swoim automobilem. Pytam go - pięknie ci się auto świeci. Smarujesz go Z solarisem ?? A on mi na to ,że tylko szampon z woskiem :) W takim razie pytam jego - co to?? A on mi na to, że to valet pro poseidon carnauba wash. Więc wziąłem na próbę. I okazało się to very nice produkt! ale nie dla mnie, wolę po umyciu zaaplikować wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons napisał/a:

A nie chciales zainwestowac w "gliceryne" :P

 

Nanotechnologiczną gliceryną uszczelki se pierdyknę :P

 

Gdzies tu czytalem ze daje rade :D

 

ale nie dla mnie, wolę po umyciu zaaplikować wax

 

To raczej normalne, ale nie kazdy ma na to czas i checi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.