Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

A czy mamy może u nich jakiś rabat forumowy, albo ktoś im składał taką propozycję

 

Mimo że rabatu forumowego nie mamy to i tak indywidualnie zawsze jakiś rabat można "wysępić" lub dostać jakieś miłe i przydatne gratisy. Ja ostatnio przy zakupie na kwote ok 400zl dostałem dwa odplamiacze i byłem na prawde miło zaskoczony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Używał ktoś może APC Nielsena jako pre-spray do tapicerki welurowej ?

 

Mam właśnie auto do mojego pierwszego prania w środku, chemii profesjonalnej jeszcze nie posiadam, dlatego zastanawiam się nad użyciem APC może 1:15, potem pranie też nie profesjonalnym zelmerem aquaweltem, pocieszam się nadzieją, że na początek wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem test na starym siedzeniu (welur) spryskałem APC 1:10 w dużej ilości, chciałem sprawdzić czy coś niepożądanego może fotel spotkać, siedzenia nie prałem, chodziło bardziej o test agresywności. Na fotelu nie widać jakichkolwiek niepożądanych efektów, ale wolę dmuchać na zimne i zapytać doświadczonych w tej kwestii.

 

@SzaKal

 

jaki efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja używałem Nielsena na początku ale w porównaniu np z tersusem nie ma szans . Poza tym lepiej kupić normalny prespray, bo jest bardziej wydajny.

 

Wiadomy temat, tylko jeśli kolega chce odświeżyć sobie tapicerkę i ma w arsenale APC to nie będzie kupował 1kg pre-spreya za prawie 100 plnów dla jednego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko kolega napisał że do pierwszego prania (czyli prawdopodobnie będzie więcej), jeszcze nie ma profi chemii ( czyli planuje zakup w przyszłości) i że na początek może wystarczy.Więc wywnioskowałem że zaczyna bawić się w pranie tapicerki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dostałem na "próbę" naprawdę zaświnione auto, na szczęście bez plam, niestety chyba jedynym wyjściem będzie profesjonalna chemia, ponieważ nielsen nie bardzo chce to ruszać i efekt jest mizerny. Do zadbanej tapicerki pewnie by ten zestaw się nadawał, ale nie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem takiego pacjenta :D

 

96212662.jpg

 

47193141.jpg

 

51645864.jpg

 

61592299.jpg

 

po 2 dniach walki z tym jakoś zaczęło to wyglądac

 

39780358.jpg

 

59340331.jpg

 

37756406.jpg

 

niestety nie zrobiłem zdjęc efektu końcowego, wykładzina miała bardzo stare plamy, były też niestety trwałe przebarwienia, na zdjęciach wykładzina jeszcze nie "uczesana".

Środki - Tersus PR 101, EX 850, wspomagane PRO Elite nano textil, Valet Pro APC, szczota i ekstrakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła robota. Też kiedyś miałem takiego knura tylko od mechanika który woził tam skrzynie, silniki a nawet drzewo sosnę do domu :D Ja używałem Tersusa 101 i głównie na plamy RM 769 do tego APC megsa. Niestety niektóre plamy zostały a raczej jakieś przebarwienia.

 

pppiq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skorzystałem z porady Kanara i kupiłem do prania podsufitki MC990 z Tersusa. Wcześniej używałem rm760 i puzzi lub środki Sonaxa do czyszczenia wnętrza i wilgotne MF. Generalnie pranie podsufitki jest dla mnie najbardziej nielubianym elementem całego procesu dlatego myślałem że gąbeczka i MC990 będzie skuteczne i mniej pracochłonne. Efekt okazał się średni, użyłem na 1l wody ok 30 g. MC990 spryskałem gąbkę a następnie przecierałem sufit. Piany nie było wcale a woda w której płukałem gąbkę nie była brudna tylko trochę mętna. Być może używam za słaby roztwór? Może macie inne skuteczne i przyjemne sposoby na pranie podsufitki? Używacie szczoteczek, MF czy może gąbki? Jeśli gąbki to takie malutkie czy większe? Mogę wrócić do starej metody ale czytając forum zdałem sobię sprawę że ekstrakcja dla podsufitki może być mało bezpieczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast gąbki użyj gąbki użyj mikrofibry, MC 990 został stworzony jako produkt do bonnetowania wykładzin czyli powinien najlepiej współpracować z mikrofibrą i bawełną, krótki opis technologiczny: http://www.firmasprzatajaca.pl/userfile ... owanie.pdf

 

Mnie ten produkt nie zawiódł, owszem zdarza się, że trzeba czynność czyszczenia powtórzyć czasem nawet 2 razy jak jest auto po palaczu, ale wolę powtórzyć czynność niż kleić podsufitkę ;)

 

Nie zapominajmy również o dobrym odkurzeniu czyszczonej powierzchni najlepiej za pomocą turboszczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.