Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PiotrekS, dzięki! Czy wg. twoich subiektywnych odzczuć odżywka dobrze zabezpiecza, skóra jest miękka?

 

Jeszcze pytanie - czy jest jakiś specyficzny sposób na oddzielenie środka z alacantary od boczków skórzanych podczas czyszczenia skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem volvo s40 II w pół skórze i moje pytanie czy zestaw COLOURLOCK ZESTAW SOFT nada się do tego ? Dodam że skóra (skaj pewnie) jest bardzo twardy, ale nie ma na nim żadnych plam i jest matowy. Chodzi mi o zabezpieczenie tego i nadać mu miękkości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie jakieś sposoby na umycie kombinezonu motocyklowego skórzanego ? Myślicie, że ręczne wypranie go w dedykowanym środku, wysyszenie, oraz na konieć umycie z zewnątrz Colourlockiem Strongiem i na koniec jakaś odżywka. Słyszałem równiez o tym, że niektórzy zabezpieczają skórę kremem Nivea, co uwazacie o takim patencie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Moja niedawno kupiona Alfa ma jasnoszare skóry które wyglądają, jakby poprzedni właściciele nigdy niczym, nawet wodą jej nie czyścili (od zakupu 15 lat temu). Całość jest po prostu strasznie zasyfiona i bardziej "ciemno" niż jasno szara.

 

Możecie doradzić czym taki głęboko wżarty brud wyczyścić, zwłaszcza w zagięciach skóry? Tak, żeby nie dobić foteli, zwłaszcza kierowcy który jest już dosyć mocno poprzecierany. Nie chcę mieć efektu "funkiel-nówka", ale po prostu czyste skóry. Próbowałem na kawałku kanapy szarego mydła i gąbki, ale boję się, że mydło za bardzo wysuszy skórę i ta tego nie przeżyje.

 

Jakieś super-specyfiki? Mniejsza o cenę, najwyżej będę żył o bułce z bananem ;)

 

Do konserwacji po myciu nic lepszego niż Zaino Z10 nie dostanę? Czy może jest coś fajnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o środku do czyszczenia skóry CarChem Leather Cleaner ? cena to 33 zł a zamawiam u tego sprzedającego już coś więc wysyłka gratis, a mam w Mercedesie 190 (W201) wszystkie obicia skórzane wraz z deską rozdzielczą więc może się przydać... Wyczyściłem to wcześniej cyclone od nielsen'a ( dosyć słabym ) i położyłem dressing - wygląda w porządku, ale czy nie zaszkodzi skórze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatni rok i wiem więcej niż wiedziałem na początku, ale co kupić nadal nie :)

 

Polecacie Colourlock Strong Cleaner, ale parę osób się skarżyło, że z niektórymi zanieczyszczeniami sobie nie poradził. Ktoś doradzał Shiny Garage Care For Me Leather Cleaner Strong, Valet Pro Leather Soap i Carchem Leather Cleaner. Wspominano też o Zaino Z9 że "daje radę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfaJersey, Strong nie ze wszystkimi zabrudzeniami sobie radzi, ale też nie zbyt często powinno się go stosować, ja np. robię to tylko wtedy gdy muszę farbować, ale przy tym i tak pomagam sobie rozpuszczalnikiem i zmywaczem z tej właśnie firmy, jeśli szukasz czegoś tańszego ale uwierz mi skutecznego (zaraz się narażę bo na za wysokie Ph) to polecam z tenzi środek do czyszczenia skóry, od dwóch lat stosuję, że tak powiem w troszkę tańszych i mocno zapuszczonych autach, ale nawet po dwóch latach od zastosowania jakoś uszczerbku na skórze nie zauważyłem, jak dobrze poszukasz to znajdziesz w dziale testy, test zrobiony przeze mnie dość dawno właśnie z użyciem tenziego, czytaj i czytaj i czytaj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie Ph mnie aż tak nie zraża bo duże mycie to i tak jednorazowo, później będę dbał na bieżąco. Spróbuję tego Tenzi, zobaczymy. Zaaaplikuje po myciu jakąś ekstra odżywkę na wszelki wypadek :)

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie również polecam środek do czyszczenia skór Tenzi. Cena bardzo zachęcająca a efekty również zadowalające. Stosowałem ostatnio na kremowym wypoczynku dosyć mocno wyeksploatowanym i zrobił robotę. Dzisiaj u siebie w aucie również użyłem tego środka i śmiało go polecam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo dobrze. Że skóry jak nowe to nie napisze, ale na prawdę fajnie doczyściło. Leather Ball też bardzo spoko. Fajnie się wchłania, a skóra robi się pół matowa i bardzo delikatna w dotyku, ale nie śliska. Polecam taki zestaw.

 

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. W niedługim czasie będę miał do ogarnięcia skórę w bmw m5, właściciel mówi ze jest to skóra z merynosów. I stad moja prośba o podpowiedź. Czym to wyczyścić. ? Co polecacie ? Dodam tylko ze skóry nie są mocno zajechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do tapicerki z foto poniżej? Nie wiem czy wybrać zestawy Colourlock (strong czy soft), czy może Gliptone GT11 GT12 (chociaż średnio lubie zapach skóry), a może LCK, które też mi polecono? Skóra nie jest mocno zmęczona, delikatne przetarcia na fotelu kierowcy od wysiadania/wsiadania więc chyba colourlock strong nie ma sensu? Chciałbym jak najbardziej matowy efekt i miękkość bo aktualnie ma lekki połysk i jest dość twarda

 

zWkcU2W.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie o Chemical Guys Leather Cleaner,kiedyś dostałem od kolegi do testów. Całkiem dobrze radził sobie z zapuszczoną skórą,ale strasznie mało opinie o nim a i w sklepach tez prawie nie występuje?

Zmienił nazwę czy został zastąpiony Chemicals Guys Sprayable Leather Vintage Aio?

Będę miał ciężkiego pacjenta,jasna skóra nie czyszczona od 6 lat więc trzeba się przygotować :)

Czy iść w stronga od lenderzentrum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie, chciałbym ogarnąć regenerację foteli.

Posiadam Volvo s60 z jasną półskórą w kolorze 'beige 9351'. Chciałbym zrobić kompleksową regenerację foteli, kanapy, boczków i kierownicy, bo nie są niestety w najlepszym stanie.

Jest ktoś w stanie mi pomóc dobrać potrzebne produkty? Dodam, że chciałbym pomalować wszystkie panele skóry (po uprzednim wypraniu tapicerki materiałowej). Do tej pory używałem preparatów Colorlock do mycia i konserwacji.

Żeby był pogląd, jak wyglądają najbardziej zniszczone elementy, dokładam zdjęcia:

 

Dziura w boczku drzwi:

27142483651_4a52098547_b.jpg

 

26604739394_50c3a542ac_b.jpg

 

Zagniecenia na fotelu pasażera:

26604739664_652388c1d7_b.jpg

 

Pęknięcie i brak fragmentu skóry na fotelu kierowcy:

26604741164_e4ef629d58_b.jpg

 

Przetarcia na fotelu kierowcy:

26604741874_8179014035_b.jpg

 

26604740354_88ff8e6eda_b.jpg

 

Pęknięcie skóry na tylnym podłokietniku:

27142480751_bce85d8578_b.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.