Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Golf 7R z przebiegiem 10 tys km,musze odswiezyc skórki i elementy skóropodobne czy tez eko skóre.Problem w tym,że wiem tyle-kierownica jak i gałka zmiany biegów są ze skóry,ale za to nie wiem z czego są boczki drzwi czy tez podłokietnik :dontknow: .Czy mogę wszystkie te elementy przygotować CarPro Inside,a następnie zabezpieczyć Geyon LeatherCoat? :o

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dużo przeglądałem forum i generalnie już od dłuższego czasu myślę nad wyczyszczeniem skórzanej tapicerki, jednakże nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Najbardziej nastawiłem się na środek Colourlock strong. Tapicerka nie była czyszczona od bardzo długiego czasu i nie jestem pewien czy soft dałby radę podołać, nie wiem jak będzie ze strongiem. Przy okazji, może jest jakiś sposób na zniwelowanie rys na tunelu środkowym widocznym na zdjęciu? Poniżej zamieszczam zdjęcia. Prosiłbym o jakieś rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softem doczyściłem nigdy nie czyszczone kremowe wnętrze w mercedesie po 330tys.

Możesz wziąć stronga dla pewności ale myślę ze soft da radę może więcej szorowania. Operację wykonasz zestawem który zakupisz. A to na podłokietniku to nie jest rozcięcie? I jak pytasz o tunel to jemu zrób foto a nie fotela :)

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softem doczyściłem nigdy nie czyszczone kremowe wnętrze w mercedesie po 330tys.

Możesz wziąć stronga dla pewności ale myślę ze soft da radę może więcej szorowania. Operację wykonasz zestawem który zakupisz. A to na podłokietniku to nie jest rozcięcie? I jak pytasz o tunel to jemu zrób foto a nie fotela :)

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Pisząc Softem masz na myśli piankę w sprayu ?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak, na podłokietniku jest rozcięcie. Załączam dodatkowo zdjęcie samego tunelu, chyba dobrze go nazywam? Mam na myśli te rysy, chociaż nie wiem czy nie odbiegam za bardzo od tematu.

 

http://i.imgur.com/UwFH2Aj.jpg

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrapany plastik jeśli jest na nim gumopodobne tworzywo które da radę zdrapać to można je całkowicie usunąć acetonem ale musisz mieć wymontowany element żeby nic nie popalić jak wiadomo aceton to silny rozpuszczalnik i wtedy po rysach nie będzie śladu. Druga opcja jeśli jest to goły porysowany plastik polecam zeszlifować dokładnie drobnym papierem 2500 np i pomalować np czarnym matem albo oddać do lakiernika niech polakieruje w czarny połysk dodaje to uroku. Tak czy tak trzeba to zdemontować. Swoją drogą jakie to auto?

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam zamiar wyczyścić czarną skórę w aucie i zastanawiam się nad dwoma zestawami :

ZYMOL LEATHER CLEANER +ZYMOL LEATHER CONDITIONER - ODŻYWKA DO SKÓR

AUTOGLYM LEATHER BALM + AUTOGLYM LEATHER CLEANER

 

Pytanie który z tych zestawów jest wydajniejszy i lepszy do pracy? wcześniej używałem gliptone, ale średnio mnie zadowala :) ewentualnie może mi zasugerujecie jakiś inny zestaw (nie zbyt drogi :D ) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mam zamiar umyć skórę w samochodzie no i szukam jakiegoś budżetowego środka do skóry. Zawsze używałem colourlock'a, ale niestety w tym miesiącu budżet nadszarpnięty jest innymi wydatkami i szukam czegoś tańszego. Zastanwiam się na Duraglossem i Sonusem, coś jeszcze możecie polecić lub odradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam zamiar wyczyścić czarną skórę w aucie i zastanawiam się nad dwoma zestawami :

ZYMOL LEATHER CLEANER +ZYMOL LEATHER CONDITIONER - ODŻYWKA DO SKÓR

AUTOGLYM LEATHER BALM + AUTOGLYM LEATHER CLEANER

 

Pytanie który z tych zestawów jest wydajniejszy i lepszy do pracy? wcześniej używałem gliptone, ale średnio mnie zadowala :) ewentualnie może mi zasugerujecie jakiś inny zestaw (nie zbyt drogi :D ) :o

Mysle że Autoglym to dobry wybór nie ma tragedi z cena a starczy na bardzo dlugo osobiscie clener do którego dokupilem pianowniczke przypadl mi do gustu urzywany juz zarówno przy jasnej jak i ciemnej skórze ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sens nakładać dwie lub więcej warstw mleczka od colourlock'a? Nie będzie za tłuste? Mam też ten wosk od nich i czy można go stosować na mleczko czy raczej osobno? Rozumiem że jego się wyciera po stosowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Zakupiłem środki Shiny garage leather cleaner + Shiny Cream oba specyfiki po 0.5l

 

Miał ktoś styczność z tymi produktami i ma jakieś porady jak najlepiej ten produkt stosować ?

Po jakim czasie po cleanerze nałożyć Cream ?

 

Ktoś się orientuje na ile samochodów taki zestaw wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz może jak długo wchłania się cream z shiny w skórę??

 

Po jakim czasie można użytkować auto po nałożeniu creamu

 

Z tego niestosowałem to się nie wypowiem.

Co do czasu osobiście zabraniam delikatnie mówiąc :) użytkować auto na co najmniej 4-5 godz po nałożeniu środka. Czas zależny od otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również staram się jak najdłużej wytrzymać bez jazdy po nałożeniu balsamu. Daje skórze czas na wchłonięcie środka :)

Ale sam nie wiem czy jest jakaś istotna różnica pomiędzy 5 godzinami a np. 24..

 

 

A co sądzicie o chusteczkach do skóry?

Warto od czasu do czasu przetrzeć nimi skórę pomiędzy standardowymi sesjami pielegnacji?

Mam obawy, że można nimi zetrzeć warstwę ochronną nałożoną wcześniej..

Czy słuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze delikatne przetarcie wilgotną ściereczką nie powinno zagrażać ochronie skóry.

I w zasadzie to cream chyba właśnie do tego służy.

żeby utrwalić efekt i chronić skórę. Aczkolwiek mógłby się wypowiedzieć ktoś z doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości skóra w aucie (eko) była super matowa, jakie polecacie produkty cleaner i odzywka ktore zostawia mega fajny matowy wyglad? czy są takie? czy po cleanerze nie dawac juz odzywki bo wiekszosc daje poslizg i polysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Autoglym daje matowe wykończenie, robiłem niedawno swoją tapicerkę i wyglada super.

Cleaner według mnie jest mało wydajny do duzych zabrudzeń, ale do regularnej pielegnacji pewnie będzie ok.

Balsam jest bardzo wydajny, położyłem 2 porządne warstwy i praktycznie mało co ubyło.

Na plus jeszcze na pewno niska cena jak za 2 x 500ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.