Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

Wiem, że każdy z nas, czasem przemyca swoje doświadczenie i wiedzę do użycia jej na także innych obiektach, nie tylko samochodach. Mam pytanie odnośnie środków do skóry. Mianowicie z samą skórą w samochodzie (na tyle na ilę mogę traktować swoje hobbystyczne podejście do czyszczenia i dbania o swój własny czy ojca samochód) nie miałem do czynienia. A przynajmniej nie w taki sposób, jaki powinno się to odbywać poza zebraniem "wierzchniej" powierzchni brudu. Niemniej jednak ostatnio zostałem poproszony o zajęcie się skórzanym kompletem domowym który kiedyś był chyba jasny, a obecnie jest ...żółty. Nie wiem na ile i faktycznie jego odcień się zmienił po tych wielu latach ale wiem, że nie było to w żaden sposób czyszczone profesjonalnie. Dużo osób po przeglądnięciu tego wątku poleca LEDERZENTRUM COLOURLOCK. Chciałem więc zapytać czy ma to sens kupować taki produkt w wersji strong do takiego domowego kompletu czy raczej powinienem się rozejrzeć za jakimiś innymi specyfikami a tego typu produkty pozostawiać jednak do ich pierwotnego celu czyli do skóry w samochodzie? Ktoś kiedyś próbował/stosował tego typu zabiegi? Ma to sens? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wyczyścić i zabezpieczyć czarną skórę w Peugeocie 508 z 2011 roku. Czy COLOURLOCK ZESTAW STRONG wystarczy, czy potrzeba czegoś dodatkowo do nawilżenia?

Zestaw zawiera 200ml środka czyszczącego i 150ml środka do konserwacji. Na ile mniej więcej wystarczy taki zestaw?

Czy można tym czyścić też ekoskórę, bo na boczkach jest chyba ekoskóra o ile się nie mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Wiem, że każdy z nas, czasem przemyca swoje doświadczenie i wiedzę do użycia jej na także innych obiektach, nie tylko samochodach. Mam pytanie odnośnie środków do skóry. Mianowicie z samą skórą w samochodzie (na tyle na ilę mogę traktować swoje hobbystyczne podejście do czyszczenia i dbania o swój własny czy ojca samochód) nie miałem do czynienia. A przynajmniej nie w taki sposób, jaki powinno się to odbywać poza zebraniem "wierzchniej" powierzchni brudu. Niemniej jednak ostatnio zostałem poproszony o zajęcie się skórzanym kompletem domowym który kiedyś był chyba jasny, a obecnie jest ...żółty. Nie wiem na ile i faktycznie jego odcień się zmienił po tych wielu latach ale wiem, że nie było to w żaden sposób czyszczone profesjonalnie. Dużo osób po przeglądnięciu tego wątku poleca LEDERZENTRUM COLOURLOCK. Chciałem więc zapytać czy ma to sens kupować taki produkt w wersji strong do takiego domowego kompletu czy raczej powinienem się rozejrzeć za jakimiś innymi specyfikami a tego typu produkty pozostawiać jednak do ich pierwotnego celu czyli do skóry w samochodzie? Ktoś kiedyś próbował/stosował tego typu zabiegi? Ma to sens? Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

 

Nie wiem jak inne firmy ale producent Gliptone twierdzi ze jego produkty do mebli i skory w samochodzie niczym sie nie różnią

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Colourlock strong będzie dobrą opcją jeśli chodzi o skórę niepoprzecieraną i niepopękaną? Skóra koloru czarnego poprostu jest zasyfiona i tłusta a poza tym stan bardzo dobry. Coś innego do 150zł? może zestaw Gliptone GT15 GT11? Chciałbym wyczyścić i zabezpieczyć tapicerkę w całym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]therioon[/ref], Nie pisz takich rzeczy, ludzie którzy się nie znają kompletnie na dbaniu o auto często chłoną taką wiedzę, to tak jakbyś użył zamiast prickborta nitro, smoła też zejdzie ale lakier też się może poddać. zresztą nie będę dalej przekonywać nie moje auto a pracy mogę mieć przez takie porady tylko więcej jak klient przyjedzie i powie "bo tak na forach pisali a jednak nie wyszło" ;)

[ref]DaV[/ref], strong będzie dobrym wyborem, do odtłuszczenia możesz też użyć benzyny Colourlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko ph 11 mówi że to zasada. Cleaner faktycznie daje radę i doczyszcza tapicerkę ale jest raczej dobry do ostro zajechanych tapicerek a do takich pielęgnowanych na bieżąco nie ma sensu używać tak mocnego preparatu widać że po zastosowaniu mocno wysusza...

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko ph 11 mówi że to zasada. Cleaner faktycznie daje radę i doczyszcza tapicerkę ale jest raczej dobry do ostro zajechanych tapicerek a do takich pielęgnowanych na bieżąco nie ma sensu używać tak mocnego preparatu widać że po zastosowaniu mocno wysusza...

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie tak jak mówisz. Pozycjonowanie produktu gdzieś w granicach Stronga od Colourlocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Ari[/ref], i jak skóra po tym oczywiście ta na fotelu :kox: ? zabezpieczałeś czymś później?

Tak. Po wielu testach najbardziej mi przypadła odżywka Raceglaze. Efekt zbliżony do matowego, zapach garbarni.

 

Wysłane z mojego Honor 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra bo dalej się zastanawiam stan tapicerki bardzo dobry. Dostałą już cały cleaner Stron od CL. Teraz została mi reszta zestawu ale muszę dokupić cleaner do 2/3 miesięcznego czyszczenia. Teraz pytanie czy kupić Softa w 1L opakowaniu i załadować do piwnicznianki po starym. Czy spróbować czegoś innego w płynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest tylko kwestia tego że chciałbym spróbować ale boje się mieszać środki różnych producentów.

 

Myślałem jeszcze nad:

-AutoGlym Leather Cleaner

-ValetPRO Leather Soap

 

Tylko że potem na to chciałbym nałożyć Leder Versiegelung i Elephant Leder Preserver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czego obawiać ważne aby cleaner nie był zbyt mocny czyli miał PH bliskie 7 tym bardziej jeśli tapicerka nie jest zasyfiona. Może pomyśl nad zymolem leather cleaner jest całkowicie z naturalnych składników i polecany na regularnie pielęgnowane tapicerki ze względu na swoją delikatność...

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.